PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.7+ virtuemart razem czy osobno



nikos
18-09-2008, 10:22
Witam mam taką sprawę potrzebuję stronę która w przyszłości będzie też wyposażona w sklep internetowy czy lepiej najpierw zainstalować samą joomle a potem doinstalować VM czy taka instalacja przy już działającej joomli jest prosta? Czy lepiej odrazu zainstalować Joomla 1.5.7+ VM i czy da sie wtedy zablokować funkcje sklepu? Żeby przez jakiś czas poprostu strona działała jak zwykła Joomla?
Ma któś ten sklep VM? proszę coś o nim napisać czy jest prosty w konfiguracji itd

vego007
18-09-2008, 10:28
To kiedy zainstalujesz vm to Twoja sprawa. Z tego co piszesz, można stwierdzić, że nie zabardzo orientujesz się w tym jak działa joomla. Poczytaj sobie troche o tym, zanim ktoś Ci odpowie na to pytanie :) No i te pytanie czy ma ktoś VM i czy jest prosty w konfiguracji. VM jest dość rozbudowany i biorąc pod uwagę Twoją aktualną wiedzę, można odpowiedzieć na Twoje pytanie tylko w jeden sposób "tak jest ciężki w konfiguracji".

nikos
18-09-2008, 10:49
Cokolwiek się orientuję może nie jestem tak obeznany jak Ty :) jednak moje pytanie brzmiało "czy lepiej" wiem że do joomla można w każdej chwili coś doinstalować z Twojej wypowiedzi wynika że nie ma różnicy. Jednak czy istnieje paczka instalacyjna VM która instaluje się automatycznie?? oraz drugie pytanie czy jeśli już mamy joomla+VM można wyłączyć VM?

vego007
18-09-2008, 11:15
Jak mamy VM to można włączyć i wyłączyć stąd te stwierdzenie o nieznajomości Joomli. VM nie różni się od innych komponentów pod tym względem. Chcesz to go udostępniasz na front. Nie chcesz to nie udostępniasz. :) Co rozumiesz przez paczka, która instaluje się automatycznie?

nikos
18-09-2008, 11:46
Dzieki za odp już zainstalowałem joomla z VM i chyba tak pozostanie :) jest jak pisałeś. W słowie paczka rozumiałem plik w np zipie w którym jest wszystko co potrzebne do zainstalowania VM i instalacja odbywa się poprzez zainstaluj w joomla.
Dzieki za info pozdrawiam