PDA

Zobacz pełną wersję : [ PPA PRZECZYTAJ TO] Pomocnik pisania postów



crazyluki
19-09-2008, 11:43
Witam!
jako że część z Was ma olbrzymie problemy z dokładnym opisem środowiska, w jakim znajduje się Wasz Joomla!, postanowiliśmy przetłumaczyć narzędzie używane na forum.joomla.org - JTS-post assistant.
Jest to dość prosty skrypt php, który umożliwia po wgraniu go na serwer w miejscu, w którym znajduje się Joomla! zdiagnozowanie serwera oraz wygenerowanie ładnego, przejrzystego opisu problemu.

Osoby z małym doświadczeniem w joomla lub/i technologiach internetowych będą sukcesywnie proszone o używanie tego generatora.

Instrukcja użycia
1. Plik jtspost_pl.php należy wgrać za pomocą ftp do folderu, w którym znajduje się joomla czyli np
/public_html/joomla/jtspost_pl.php
/public_html/jtspost_pl.php
i tak dalej. Generalnie - plik musi znajdować się w tym samym folderze, w którym mamy plik configuration.php
2. Należy uruchomić ten plik
3. Należy wybrać jaki opis ma zostać przedstawiony (podstawowy czy rozszerzony). Można w odpowiednich polach opisać swój problem, wkleić jednolinijkowe fragmenty dziennika zdarzeń (np. apache log), lub też opisać, co już próbowało się zrobić w celu naprawy problemu

Przykład (z mojego localhosta)

Opis problemu:
Strona główna ładuje się bardzo powoli

Wiadomość z Log/Error:

error 500 at index.php
Podjęte działania w celu eliminacji problemu:
Napisałem do administratora serwera, ale ten nie raczył odpisać!

Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.3 Production/Stable [ Vahi ] 22-April-2008 22:00 GMT
configuration.php: Zapisywalny (Tryb: 666 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Windows NT 5.1 ( i586) | Strona Serwer: Apache/2.2.8 (Win32) DAV/2 mod_ssl/2.2.8 OpenSSL/0.9.8g mod_autoindex_color PHP/5.2.5 ( localhost ) | PHP Wersja: 5.2.5
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Wsparcie: Tak | XML Wsparcie: Tak | zlib Wsparcie: Tak
mbstring Wsparcie (1.5): Tak | iconv Wsparcie (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 60 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.51a ( localhost via TCP/IP )

Informacje rozszerzone:
SEF: Wyłączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Wyłączone | htaccess: Nie zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php nie są identyczni (prawdopodobnie nie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: apache2handler | MySQLi: Tak | Max. Memory: 32M | Max. Upload Size: 32M | Max. Post Size: 16M | Max. Input Time: 60 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje:
MySQL Klient: 5.0.51a ( latin1 )

Pomocnik w załączniku do tej wiadomości


UWAGA:
Skrypt nie działa z Joomla powyżej 1.5.x.
Jeśli masz Joomla 2.5 i odesłano Cię do tego postu, to po to, by zobaczyć, jakie dane powinny się znaleźć w opisie Twojego problemu

the_J
19-08-2010, 14:58
2. Należy uruchomić ten plik
- jak go się uruchamia?

moje
19-08-2010, 15:08
Tak samo jak uruchamiasz stronę, czyli wpisujesz adres w przeglądarce - rzecz oczywista.

the_J
19-08-2010, 18:20
Pierwsze słyszę, że stronę internetową się uruchamia. Przegląda, otwiera, ale uruchamia?
Poza tym, kiedy wprowadzę adres prowadzący do tego pliku (bo rozumiem, że mam podać adres do tego pliku jtspost_pl.php umieszczanego w folderze z katalogami i plikami joomli) pojawia sie czysta strona.

moje
19-08-2010, 18:57
Uruchamia się skrypt, czyli to co wyświetla stronę ;)

Czyli jak wpiszesz http://{Twja domena z/ lub bez www na poącztku i np. .pl na końcu}/jtspost_pl.php w przeglądarkę, to jest pusto?

A jesteś pewnie, że wszystko dobrze robisz? Masz odpowiednie uprawnienia do plików i na pewno jest to Joomla 1.5?

zomo88
23-08-2010, 14:10
mi tez wyskakuje biala strona

alex51
23-08-2010, 14:47
@Moje, sprawdziłeś działanie tego pliku? Obawiam się, że koledzy mogą mieć rację, informując o nieprawidłowym działaniu skryptu, bo faktycznie nic on nie uruchamia, a pamiętam, że pod J!1.0 działał poprawnie.

moje
23-08-2010, 15:12
U mnie działa ok, zaraz podam analizie porównawczej ten mój i ten w poście.

pozpoz
05-10-2010, 17:02
I co z tą analizą? U mnie też biało :)

moje
04-12-2010, 17:34
Analiza w tym, co ja posiadam działa prawie dobrze, prawie, bo nie wyświetla wszystkich w/w informacji.

Za to każdy ma takie narzędzie pod ręką : )

Wystarczy w zapleczu wejść na Pomoc > Informacje o systemie i mamy tam pięć zakładek - link (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.system.info.15).
Podajemy zawartość pierwszej, drugiej i ostatniej (Informacje o systemie, Ustawienia PHP, Informacje o PHP)

Czasem może się okazać, że trzeba podać informacje z czwartej zakładki (Prawa do katalogów) czy trzeciej zakładki (Plik konfiguracyjny), z której podajemy wszystkie dane oprócz nazwy bazy danych, nazwy użytkownika bazy danych i hasła do bazy danych oraz przedrostka.

Fajnie by było jakby ktoś przerobił tą pomoc z zaplecza na jednoplikowe zewnętrzne narzędzie.
Ja, nie chce niczego obiecywać, bo nie wiem czy znajdę czas.

EDIT:

W Joomla 1.6 sprawa znalezienia tych informacji wygląda następująco, na zapleczu klikamy kolejno Witryna (Site) > Informacje o systemie (System Inormation), tam z kolei mamy zakładki Informacje o systemie (System Information), Ustawienia PHP (PHP Settings), Plik konfiguracyjny (Configuration File), Prawa do katalogów (Directory Permissions) i Informacje o PHP (PHP Information)

Reszta jak powyżej. W nawiasach nazwy angielskie.

zwiastun
25-04-2011, 16:19
Plik załączony w pierwszym poście został dziś podmieniony na nowszą, działającą wersję 1.1.1. Proszę zwrócić uwagę na nieco inną nazwę pliku niż pierwotna.
Przed umieszczeniem pliku na serwerze sugerujemy - ze względu na bezpieczeństwo - zmianę jego nazwy na dowolną własną (musi mieć rozszerzenie php).
Po umieszczeniu rozpakowanego pliku w głównym katalogu swego Joomla! skrypt wywołujemy, wpisując w pasku adresowym: twoja_domena.roz/ jts-post_1.1.1-pl.php. Po nazwie domeny wpisujemy własną nazwę pliku, jeśli ją zmieniliśmy. Pamiętamy, aby po wygenerowaniu i skopiowaniu wiadomości, usunąć plik.
Uwaga 2: Plik warto również wykorzystać do zebrania informacji o witrynie w przypadku, gdy została skutecznie zaatakowana.

zwiastun
13-06-2013, 03:26
Nowa wersja Pomocnika pisania postów, niestety chwilowo tylko w języku angielskim. Działa we wszystkich dotychczasowych wersjach Joomla.
Instrukcja:
Plik fpa-en.php z paczki umieścić w głównym katalogu Joomla na serwerze i wywołać w przeglądarce: domena/fpa-en.php. Skopiować wynik, uzupelnić opis, załączyc w swoim poście na forum. Usunąć plik z serwera

lady
19-07-2013, 14:07
Wszystko jest ok. :) dzięki

sylwia71
05-09-2013, 09:45
u mnie też był problem ale jakoś się udało :)

Toartek
29-11-2015, 12:53
Świtnie, u mnie było to samo, dzięki

zwiastun
02-10-2017, 21:40
W załaczniku znajdziesz najnowszą wersję Pomocnika Pisania Postów (Forum Post Assistant).
1. Rozpakuj paczkę
2. Umieść plik w katalogu ze swoim Joomla
3. Wykonaj skrypt w swojej przegląddarce (wpisz w przeglądarce http://adres_witryny.cos/fpa-pl.php)
4. Po wykonaniu skryptu wygeneruj post (masz specjalnny przycisk).
5. Skopiuj wygenerowany post i wklej go po przedstawieniu swojego opisu problemu.