PDA

Zobacz pełną wersję : Extended Menu inny pierwszy i ostatni element



Kietna Qu'Tak
19-09-2008, 14:31
Witam. W Joomla v1.5.7 korzystam z Extended Meny v1.0.5 oraz templatki do menu mountaintop-corners vertical, ktora drastycznie zmienilem. Mam teraz taka sprawe, ze zalezy mi strasznie na tym aby pierwszy i ostatni element mial inne tlo. Na poczatku zamierzalem po prostu ukryc w menu te dwa elementy i dodac dwa moduly na gorze i dole menu, ale to jest troche prymitywne rozwiazanie. Chcialem przypisac indywidualne klasy dla tych elementow ale nie widzialem rezultatu. Za to na stronie Extended Menu (http://de.siteof.de/extended-menu-templates.html#do_it_yourself) widze, ze sa pozycje IS_FIRST oraz IS_LAST typu boolean, ktore zwracaja prawde, gdy dany element jest odpowiednio pierwszy oraz ostatni. Problem w tym, ze nie bardzo znam sie na PHP, a domyslam sie, ze musze to dopisac do pliku menu.html. Czy ktos moglby mi pomoc, looknac na kod menu.html i dopisac to co musze wstawic aby byly aktywne nowe klasy dla pierwszego i ostatniego elementu?? Z gory wielkie dzieki!!



<patTemplate:tmpl name="menu" whitespace="trim">
<div class="menu{CLASS_SUFFIX}">
{MENU_LIST}
</div>
</patTemplate:tmpl>

<patTemplate:tmpl name="menu_list" whitespace="trim">
<ul
id="menulist_{HIERARCHY}{CLASS_SUFFIX}"
<patTemplate:tmpl name="condition_LEVEL" type="condition" conditionvar="LEVEL" varscope="menu_list" whitespace="trim">
<patTemplate:sub condition="0">
class="mainlevel{CLASS_SUFFIX}"
</patTemplate:sub>
</patTemplate:tmpl>
>{MENU_ITEMS}</ul>
</patTemplate:tmpl>

<patTemplate:tmpl name="menu_item" whitespace="trim">
<li
id="menuitem_{HIERARCHY}{CLASS_SUFFIX}"
>{LINK_OPEN}<span><span><span><span><span>{CAPTION}</span></span></span></span></span>{LINK_CLOSE}{SUB_MENU_ITEMS}</li>
</patTemplate:tmpl>