PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd szablonu



fooky
19-09-2008, 14:57
Witam...

Natrafiłem na błąd z którym nie wiem jak sobie poradzić.
W przeglądarce Firefox strona wyświetla się poprawnie, w IE 7 poprawnie .. w starszych explorerach prawa kolumna "spada" pod całą stronę i błędnie są wyświetlane obrazki na stronie głównej i części szablonu.

bawię sie Joomlą od chyba 2 miesięcy testując różne szablony...
i dopiero teraz zauważyłem, że si na starszych przeglądarkach źle wyświetlają.

Z resztą zobaczcie: http://www.webmajster.nazwa.pl/montazelektroniki

Czy można to jakoś poprawić nei przeisntalowując klientom przeglądarek? ;P


Jommla obecna to pakiet virtuemart Jarzębina na Joomla 1.5.x

kurtz
19-09-2008, 15:19
IE 6 nie rozumie co to są przezroczyste obrazki.

crazyluki
19-09-2008, 15:23
można. poszukaj o błędach szablonów w ie6. niestety, często się zdarza że szablony nie są dopracowane do działania w starszych przeglądarkach:)

generalnie jeśli się na tym nie znasz - zleć to komuś.

spróbuj zaimplementować tą bibliotekę - http://dean.edwards.name/ie7/ :)
pozdrawiam

fooky
19-09-2008, 15:34
jak już powiedziałem bawię się

..by się nauczyć...
Więc zlecanie ani mi nie jest potrzebne, ani mnie nie nauczy... ;)

Czekam zatem na bardziej konstruktywne odpowiedzi.

fooky
19-09-2008, 15:37
http://dean.edwards.name/ie7/ :) zaimplementować?

Jak?

crazyluki
19-09-2008, 15:38
poszukaj na jego stronie to się dowiesz;)

fooky
19-09-2008, 15:40
no czytam, widzę co to coś robi, ale nie wiem czym jest jak zastosować itd..

crazyluki
19-09-2008, 15:42
https://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=109983

tutaj masz link do podobnej biblioteki.
generalnie jak pomyślisz to na pewno dasz sobie radę:)

fooky
19-09-2008, 15:52
hehe ale co z tym zrobić?

zjeść, przez okno wyrzucić, wstawić na stronę, rozesłać userom, dać mamie na imieniny?
god damn it! - ale mnie zarzucasz użytecznymi informacjami :)

Sformułuj obstrukcję insługi, bo tak to nigdzie nie dojde..

kurtz
19-09-2008, 15:58
znajdz sobie bota peengiefixa na stronie zasobów. może częściowo rozwiąże problem. tam te same biblioteki są.

zwiastun
19-09-2008, 16:09
I będzie ten sam problem - z czym to się je :)
"Biblioteczka" ma od jakiegoś czasu nową stronę projektu: http://code.google.com/p/ie7-js/

fooky
19-09-2008, 16:39
Prawdopodobnie Twoje rozszerzenie zostało napisane dla starszej wersji Joomla!. Pomocne może być włączenie dodatku System - Spuścizna (Legacy Plugin)

To mi się wyświetla...

W dodatkach System jest włączone...

Więc Joomla 1.5.6 i klops... :(

Jakieś inne pomysły?

fooky
19-09-2008, 16:43
wracając do biblioteczki - co z nią zrobić?

zwiastun
19-09-2008, 17:11
Wybacz złośliwość, ale możesz ją po prostu podziwiać, skoro nie potrafisz skorzystać z instrukcji podanej na tacy. A jeśli naprawdę nie rozumiesz słowa: usage, to możesz skorzystać z jakiegoś słownika.
Obrazki muszą się nazywać *-trans.png

fooky
19-09-2008, 17:46
Wybacz i moją...

1. Nie widzę żadnej tacy.
2. Jak mam widzieć rozwiązanei na tacy, skoro patzr pkt 1.
3. Pod adresem który dostalem widze opis jak poprawić IE

A je chce ni naprawiać czyjegoś IE, tylko stronę.
Widzę jakić plik do ściągnięcia, ale co z nim zrobić?

Podsumowując widzę szamański anglojęzyczny bełkot zamiast rozwiązania.
Sorry nie jestem Mr. Gates i nie kumam o co chodzi.

To czego szukam to:
Ściągnij to - wrzuć tam i będzie działać.

niestety forum jak zdążyłem zauważyć oferuje takie skróty myślowe, które są zupełnie niezrozumiałe dl a chcącego nauczyć się czegokolwiek laika.

Uważam to za błąd "szamanów" a nie błąd adepta.

Więc gdzie ta taca? - chętnie skorzytam z tego co na niej leży... Po to tu jestem.

zwiastun
19-09-2008, 18:05
Dyskusja o niczym, ale niech Ci będzie:
1. Jak się zabierasz za skomplikowane rzeczy, a do takich należy projektowanie szablonów, podstawowe kursy powinieneś mieć za sobą.
2. Jeśli masz za sobą, to powinieneś wiedzieć, że IE nie obsługiwało i nadal zresztą nie obsługuje wielu różnych standardów.
3. A skoro nie obsługuje, to trzeba używać różnych sposobów, by ją do tego zmusić.
Osoba, która to wie i rozumie nie napisałaby, czegoś takiego: A je chce ni naprawiać czyjegoś IE, tylko stronę
4. Ten "szamański" angielskojęzyczny bełkot jest bełkotem dla laika, który ma dwa wyjścia:
- "wyjść" i się tym nie zajmować,
- skoro się chce zajmować, to na tyle się dokształcić, by rozumieć, jaki będzie skutek instrukcji typu:

<!--[if lt IE 8]>
<script src="http://ie7-js.googlecode.com/svn/version/2.0(beta3)/IE8.js" type="text/javascript">
***********
<![endif]-->
I gdzie tę instrukcję umieścić.

I owszem, w informacjach, które otrzymałeś, są "skróty myślowe". Ale to jest forum użytkowników Joomla!, a nie projektantów szablonów. Jeśli się ktoś chce zajmować projektowaniem czy naprawianiem szablonów, to najpierw musi na tyle opanować podstawy, żeby takie skróty myślowe rozumiał.

fooky
19-09-2008, 23:42
Dzięki, trochę się rozjaśnia.
Dyskusja o niczym - nie sądzę - próbując, testując uczę się - szukając rozwiązań naczytam sie i się nauczę... Problem w tym, że nigdzie rozwiązanie problemu nie jest opisane przystępnym językiem.
Bez względu czy to forum joomla, czy jakieś inne fora. Chaos i marsjański język. Miałem nadzieję, że na tym forum uda mi się wyciągnąć od kogoś istniejące rozwiązanie.
Widzę Zwiastiun, że uprawiesz grę - wiem, ale nie powiem - szepnę coś, a Ty zgaduj...
Do pewnego momentu jest to nawet dobre rozwiazanie, bo przyznam, że zmusiło mnie to do przeczytania kilkudziesięciu stron z Google o tym problemie.
Jednak pisane są przez speców dla speców. I poczatkujący nic z tego nie zrozumie.
Przydała by się instrukcja "krok po kroku", bo widzę, ze to forum może dzierżyc palmę pierwszeństwa w rozwiazaniu problemu png na IE poprzez udostępnienie "zrozumiałej" porady.
Wracając:
Kod wkleiłem - zgodnie z informacjami z google - w html'u w części "head"
Wrzuciłem wskazany plik do katalogu głównego strony - przeszperałem google - tam sugerują by wrzucić go do katalogu z grafiką.
Obie opcje przetestowałem. Efekt ciągl eten sam.Użyłem też zmiany nazwy plików png- zgodnie z wzorem jaki podałeś.
Efekt - to właściwie brak efektu.
Przetestowałem też alternatywne kody proponowane przez inne fora. To samo.
Prawdopodobnie z powodu niedoinformowania robię coś źle.
;( Jesli ktoś zna działający sposób na zmuszenie starych IE do poprawnego wyświetlania png, proszę niech to opisze.

zwiastun
19-09-2008, 23:58
Podejrzewam, żeś przeczytał już wszystkie opisy
Metod rozwiązania jest kilka i one wszystkie "jakoś" działają.
1. powyższa (z różnymi wariantami)
2) dodatek dla Joomla 1.0 (plugin, dla 1.5 nie widziałem, ale pewno jest)
3) stworzone przez Microsoft filtry (expression).
Na kolejny poradnik "krok po kroku" raczej nie licz, po prostu musisz dojść na podstawie lektur, nic więcej się nie wymyśli w tej mierze

fooky
20-09-2008, 00:47
a więc właśnei ja walcze z Joomla 1.5.6 - więc może dlatego nic nie działa :) hehe

fooky
20-09-2008, 00:48
aha - czyli nei pozostaje nic innego tylko wkleić na stronie informację - strona stworzona dla Firefox i IE 7 :)

zwiastun
20-09-2008, 00:55
W dziesiątkach szablonów w sieci są przezroczyste png. Może by tak poszukać, popatrzeć, a nie pojękiwać?