PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Joomlą 1.5.5



-Miszczu-
20-09-2008, 14:56
Chciałbym zainstalować Joomle 1.5.7 (Jarzebina_VirtueMart_1.1.2_eCommerce_Bundle_Jooml a_1.5.7_PL.zip). Mam niestety problem z usunięciem mojej wersji 1.5.5. Loguje się na moje konto ftp i nie mam praw admina - głupota... Nie potzrebna mi aktualizacja do wersji 1.5.7 gdyż dotychczas bawiłem się i uczyłem obsługi joomli, więc chcę usunąć to i zainstalować na nowo.

Mógłby ktoś powiedzieć mi jak to zrobić? Chciałbym o porządna odpowiedź kogoś kto ma chęć pomóc.

Z góry dziękuję.

crazyluki
20-09-2008, 15:03
poproś administratora serwera by skasował te pliki.
na przyszłość - aktywuj warstwę ftp podczas instalacji joomla

-Miszczu-
20-09-2008, 15:04
Źle napisałem lub źle zrozumiałeś ;) mam dostęp do ftp. Loguje się ale nie mogę tam usunąć wszystkich plików. Niektóre z nich nie mają ustawionego prawa del dla admina.

Jak to zmienić?

-Miszczu-
20-09-2008, 15:05
... aktywuj warstwę ftp podczas instalacji joomla

Jeżeli to zrobię, będę mógł usuwać wszystkie pliki?

crazyluki
20-09-2008, 15:16
-Miszczu- (http://forum.joomla.pl/member.php?u=14145): następnym razem tak.
pliki te mają aktualnie innego właściciela niż Ty ( prawdopodobnie apache). będziesz mógł je np usunąć z poziomu cpanel, lub bez problemu zrobi to administrator:)

-Miszczu-
20-09-2008, 15:20
-Miszczu- (http://forum.joomla.pl/member.php?u=14145): następnym razem tak.
pliki te mają aktualnie innego właściciela niż Ty ( prawdopodobnie apache). będziesz mógł je np usunąć z poziomu cpanel, lub bez problemu zrobi to administrator:)

To, ze może to zrobić admin to ja wiem. Napisałem już do niego i zaraz będzie zrobione. Jednak chciałem się dowiedzieć w jaki sposób mógłbym ja to zrobić - wole sam niż ciągle prosić o coś admina.

crazyluki
20-09-2008, 15:21
następnym razem aktywuj warstwę ftp i nie będzie problemu:)

-Miszczu-
20-09-2008, 15:29
następnym razem aktywuj warstwę ftp i nie będzie problemu:)
Pamiętam, że ost razem próbowałem to zrobić ale coś nie chciało przejść - ciągle jakiś błąd był, więc zostawiłem to w spokoju. No nic, dzięki za pomoc... Tym razem posiedzę przy tym dłużej ;]