PDA

Zobacz pełną wersję : Coś w rodzaju podkategorii



Scoff3r
20-09-2008, 20:00
Witam mam problem i niemooge znaleść komponentu który mógł by mi pomóc lub ewentualnie alternatywy
W załaczniku jest struktura menu najbardziej mi odpowiadająca

Menu - i tu jest problem

Podmenu- przegląd artykułów w sekcji "podmenu"zawierająca kategorie "joomla" i "joomla1"
joomla- przegląd artykułów w kategorii "joomla"
joomla1- przegląd artykułów w kategorii "joomla1"

Podmenu1- przegląd artykułów w sekcji "podmenu1"zawierająca kategorie "mambo" i "mambo1"
mambo- przegląd artykułów w kategorii "mambo"
mambo1- przegląd artykułów w kategorii "mambo1"

Jak zrobić żeby w menu można było wyświetlić obydwie sekcje. Oczywiście model menu żeby pozostał nienaruszony
Ewentualnie komponentktóry wyświetliłby artykuły z sekcji/kategorii

zwiastun
20-09-2008, 20:21
Tak jasno to zostało tyle razy napisane, że lepiej już naprawdę nie można. Wszelka treść w Joomla! jest trzypoziomowa sekcja (komponent) -> kategorie - > pozycje. Poza niektórymi komponentami, umożliwiającymi budowanie wielopoziomowych struktur (docman, galerie), w pozostałych przypadkach mamy tylko te 3 wspomniane poziomy.

Nadrzędną pozycją menu może być cokolwiek
II poziom => sekcja
III poziom => kategoria

suderDesign
09-10-2008, 23:00
sorry za odświeżanie ale temat nie jest wyjaśniony jasno (nigdzie) a odpowiedź jest mi więcej niż niezbędna:

wiem, że mogę mieć 3 poziomy menu [artykułów/newsów], tyle dokładnie potrzebuję nie mniej i nie więcej

wiem co to sekcje (1 poziom) i kategorie (2 poziom) - jak zrobić 3 poziom?

(czy to nadrzędny nad sekcjami czy to podrzędny najbardziej logicznie byłoby podkategoriami)

zwiastun - piszesz, że "Nadrzędną pozycją menu może być cokolwiek" - to nic nie mówi :(

zwiastun
09-10-2008, 23:06
A co tu jest do wyjaśniania? Bo naprawdę nie rozumiem. Poziomów menu może być nie dwa, a równie dobrze 5 i 10 nawet. Chcesz mieć pod odnośnikiem artykuł, to sobie robisz artykuł, chcesz pajacyka, to sobie i pajacyka możesz zrobić. Nie chcesz nic, tylko nazwę kolejnych odnośników, to sobie dodajesz separator.