PDA

Zobacz pełną wersję : Odzielenie artykułów



Amcio
10-05-2006, 10:32
Witam serdecznie mam taki problem na stronie www.powiatkg.pl (http://www.powiatkg.pl) newsy na stronie głównej zlewają się, te z lewej i z prawej storny kombinowałem z wstawianiem tabele itp ale ja to zorbie a zwykly redaktor nie jak to zmienić w szablonie żeby byl jakis centymetr odstępu?? który plik edytować??

i druga sprawa http://turystyka.powiatkg.pl w bazie noclegowej i gastronomi wszędzie u gory w tytule pisze gastronomia na dole jest ok w panelu edmina jest OK w bazie danych sql jest OK a tutaj jakby sie zakleszczylo ( jest to przerboiony komponent do kontaktów i nie wiem co z tym zrobić chyba od nowa wklepać ale jakby się dało inaczej to bede wdzięczny )

z gory thx

Rybik
10-05-2006, 11:19
sprobuj w cssie dac

table.contentpaneopen { margin: 2px}
albo
table.blog table { margin: 2px }

Amcio
10-05-2006, 11:34
dzieki sliczne za szybką odpowiedź, profesjonalne forum a ja się meczylem 2 dni z tym hyh

a co do drguiej kwesti ?? masz jakiś pomysł czemu ten com Kontakty sie tak zachowuje??

Rybik
10-05-2006, 13:10
On w jakis sposob bierze ten sam naglowek komponentu, moze sprobuj dac tytul indywidualny w opisie kategorii kontaktow i wylaczyc wyswietlanie naglowka komponentu.

Poza tym przypatrz sie ze literki pl sie sypia na stronie glownej...

i na koniec - nie wiem czy justowania (obustronnie) teych artykulow w 1 serwisie to dobry pomysl, kolumny sa chyba jeszcze nieco za waskie zeby obustonie wyrownywac, wyrownanie lewostronne rowniez optycznie dolozy marginesow i bedzie mozna w cssie zmniejszyc (te ktore dopisales) - do tego ladniej beda sie zachwowywaly te fragmenty tekstu, ktore oblewaja obrazki

magic
10-05-2006, 13:12
W menu użyłeś (zapewne) odsyłaczy do kategorii kontaktów.
W parametrach każdego takiego odsyłacza masz po prawej pole Tekst Tytułu - możesz tam wstawić dowolny tekst (dla każdego odnośnika inny) - powinien się wyświetlać. Jeśli nie - to masz uszkodzony plik .../components/com_contact/contact.php albo contact.html.php

Amcio
10-05-2006, 20:00
ok dzieki a powdzcie mi taka rzecz jeszcze czy istnieje możilowość bota od komenatarzy na stronie glownej ustawić tak zeby bylo wpier wiecej... a potem dodaj komentarz i zbey wypitolic BR miedzy artykulem a dodaj komentarz chce to jaknajbardziej sciesnic

magic
10-05-2006, 20:59
Trzecie życzenie???
Skoro trzy życzenia, to do Złotego Rybika powinieneś, ale widzę, że ci uciekł i go nie ma...

No dobra: http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/361/30/1/11/
(już trzeci raz dzisiaj - chyba - wstawiam tutaj ten link).
Poprawki hardcode: .../component/com_content/content.php i content.html.php

Rybik
10-05-2006, 21:28
krucawaszabalanga :cool: ... wiecie kogo meczyc, juz mialem 3 linijki napisane ze nie bedzie gotowca bo za duzo grzebania :P
plik: /components/com_content/content.html.php
linie kodu (ok nr linii 529):


$results = $_MAMBOTS->trigger( 'onAfterDisplayContent', array( &$row, &$params, $page ) );
echo trim( implode( "\n", $results ) );

muszą wylądować za liniami (ok nr linii 518):


// displays Modified Date
HTML_content::ModifiedDate( $row, $params );


tylko od razu mowie ze to przerzuca (jak widać) całą grupę botów, które zwykle sie dopisują po treści artykułu, dalsza ich kolejność w grupie ustalana jest w dodatkach witryny, nie gwarantuje, że bedzie to poprawnie działac przy "intro only" itp ale plik content.html.php jest tak zgrabnie napisany, ze czyta sie to jak wypracowania z angielskiego naszych polityków.

Przy dalszym przerabianiu tego pliku trzeba pamietac zeby nie zamieszac php z htmlem a jak trzeba to w tresci typowo htmlowej ujac php w tagi a przy tresci w php umiejetnie z niego wyjsc i wrocic. Wiekszosc przerobek da sie zrobic bez wiekszej znajomosci rzeczy.

Nie wiem czy zawsze bede w stanie pomoc bo uzywam roznych wersji tego pliku, każda juz "swoje przeszła" stad numery linii moga sie czasem nie zgadzac. No i nie znecajcie sie bo mi czasem latwo na ambicje wejsc a czasu malo ...

Golden PunkFish

Amcio
10-05-2006, 21:30
to to ja akurat wiem ale przstawiam kombinuje i nic :/