PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja 1.5.7 - niby ok, ale wraca do strony z konfiguracją



Niussia
22-09-2008, 00:52
Próbuję zainstalować Joomlę 1.5.7 . Na początku wyskakuje błąd
"Warning: php_sapi_name() has been disabled for security reasons in /var/www/mnt/nfs08/nfs5/html/pro/brainstorm-pfc.com/root/157/libraries/joomla/environment/uri.php on line 221"

... ma to związek z włączonym wyświetlaniem błędów i jeśli dobrze wyczytałam można to olać tak? Tak też robię. :)

Ale dalej... w kroku zdaje się 6, gdzie jest konfiguracja wskazuję plik migracyjny, klikam pobierz i uruchom, ładuje się komunikat, że migracja się udała i mam kliknąć dalej, a po kliknięciu dalej wracam z powrotem do strony z konfiguracją... i mozna tak w kółko.

strona na strefa.pl
PHP: 4.3.10
MYSL: 4.0.27

Wszystkie ustawienia na początku instalacji (poza tym display errors) były ok podczas sprawdzania.

Dodam, że próbowałam zainstalować tą wersję bez migracji, czystą i też to samo.

zwiastun
22-09-2008, 02:07
Czy jesteś w stanie odpowiedzieć, po co chcesz zainstalować Joomla 1.5?
Owszem, 1.5 może działać na - sory za przykre słowa - dziadowskich serwerach, ale zalecane wymagania to:
PHP co najmniej 4.3.1, ale zalecane 4.4.7, a najnowsze stabilne to bodaj 5.2.6
MySQL co najmniej 3.23, zalecane 4.1.22, a najnowsze stabilne to 5.0.67

W takim środowisku wystarczy Ci w zupełności Joomla 1.0.15

Niussia
22-09-2008, 10:22
Nie, nie jestem. Tzn jestem w stanie przyznać, że to zdecydowanie za duże ambicje względem umiejętności. Wczoraj upgradowałam php do 5.2.4, ale to przecież nie w tym problem. Problem jest większy i moje pytanie powinno brzmieć inaczej teraz..

czy mając sam plik migracyjny (bez starej bazy danych i starych plików na stronie) można przywrócić starą stronę instalując od nowa joomle? Moje samodzielne próby spełzły na niczym, więc jestem gotowa komuś do zlecić tylko pytanie czy ten jeden plik starczy?

Przepraszam, bo pewnie to głupie pytanie, ale na takim poziomie jestem . ;)

zwiastun
22-09-2008, 14:06
Co to znaczy, że masz plik migracyjny? Zrobiłaś joomlapackiem?

Niussia
22-09-2008, 14:47
Nie no joomlapackiem to nie byłby chyba taki problem. Chciałam migrowac stronę do 1.5.7. za pomocą migratora. Bez sukcesów jak już pisałam. Kombinowałam na rózne sposoby, ale za wysokie progi.. w końcu wywaliłam prawie wszystko co było jeśli chodzi o pliki joomli, bazę danych i postanowiłam zrobić wszystko od nowa. Zainstalowałam nową joomlę, ale przeraził mnie natłok roboty w konfiguracji wszystkiego od początku o wpisywaniu treści nie wspominając.

I teraz mam pytanie czy można cokolwiek zrobić z plikiem migracyjnym żeby nie musieć jednak zaczynać wszystkiego zupełnie od nowa? I jeśli tak to co trzeba zrobić ręcznie oprócz zainstalowania joomli, wgrania komponentów, dodatków... i za ile? :)

Niussia
24-09-2008, 19:57
Prosze bardzo grzecznie i miło o odpowiedź czy da się mając ten plik przywrócić treść :)

zwiastun
24-09-2008, 21:42
Teoretycznie się da, ale - niestety, wymaga to dobrej znajomości struktury bazy danych Joomla 1.0 i żmudnego odtworzenia BD.

Niussia
25-09-2008, 12:40
A znasz moze kogoś kto by się tego podjął? I ile to by kosztowało mniej więcej. Napisać ogłoszenie w odpowiedniej części forum?

zwiastun
25-09-2008, 13:28
1. A tę starą bazę to na pewno już wyrzuciłaś?
2. Posługując się plikiem sql joomla.1.5 (podstawowym, nie danych) oraz plikiem migracyjnym sql jesteś w stanie stworzyć bazę danych.
3. Tworzysz sobie bazę danych dla Joomla 1.0 (i będziesz mieć bazę)
4. Przeglądasz tabela za tabelą bazę z 1.5 i 1.0 i porównujesz, dostosowując co trzeba.

PS: Nie studiowałem różnic między bazami1.5 i 1.0 - w 1.5 doszły nowe tabele, nowe pola. Może wszakże być tak, że da się podpiąć 1.0 do bazy z 1.5 bez szczególnego kombinowania.

Po prostu próbuj!

Niussia
27-09-2008, 18:52
To dla mnie zdecydowanie za trudne. Myślę, że próby, uczenie się itd zajęłyby mi mniej więcej tyle czasu ile konfiguracja i wpisywanie tego wszystkiego od początku.

Może jednak znajdzie się jakaś rada żeby uruchomić 1.5.7 od początku i wgrać ten plik? Jakiś pomysł dlaczego przy instalacji niby jest ok, ale wraca do strony z konfiguracją.