PDA

Zobacz pełną wersję : error 404 - jak to wylaczyc



hazael
10-05-2006, 14:15
jak wylaczyc ten komunikat o bledzie?

panto
12-05-2006, 15:41
jak wylaczyc ten komunikat o bledzie?

Za mało informacji. Czy pod Joomlą jest jakiś komponent do obsługi SEO, czy nie, daj przykładowy link, etc...

Pozdro
Panto

hazael
12-05-2006, 15:55
korzystam z OpenSef rc5

Podczas przekierowania - np jak sie loguje na czat, na strone lub wysylam komentarz to wywala mi bład 404 - akurat jest to domyslny bład systemu joomla.

np mam przerobiony link http://les.piekielko.pl/index.php?option=com_mospjirc&Itemid=39
na
http://les.piekielko.pl/czat-irc.html

Jak loguje sie to nastepuje przekierowanie na ten przerobiony link i okazuje sie ze jest on błedny - skrypt wywala komunikat błedu 404.

Wczesniejsza wersja OpenSef rc4 nie miala takich problemow.
w pliku mialem wpisane przekierowanie na link po zaladowaniu strony
<form action="/czat-irc.html" method="post">
i wszystko dzialalo poprawnie - teraz musze robic przekierowanie na link podstawowy czyli ten <form action="index.php?option=com_mospjirc&amp;Itemid=39" method="post"> - wtedy komunikat nie pokaze sie. Co zrobic by naprawic?

panto
12-05-2006, 16:04
korzystam z OpenSef rc5

Też korzystam z tego komponentu i jestem bardzo zadowolony. Zacząłbym od sprawdzenia wpisów w bazie danych na temat linków. To w tym komponencie znajduje się w części 'Manage Friendly URLs'>List Friendly URLs'. Sprawdź ten link, jak jest, to usuń, albo możesz tam go na sztywno wprowadzić...

Pozdro
Panto

hazael
12-05-2006, 16:21
ten link akurat tam recznie wprowadzilem aby wyswietlal sie jak wyswietla. wszystko dziala poprawnie tylko sypie mi sie podczas logowania. POdobnie jest z komponentem community builider. Jak włącze w tym systemie zmiane linkow tego komponentu na przyjazne to sie nie zaloguje na strone.
Np, jak w kompiencie ustawiłem zeby com_comprofiler byl zamieniony na np uzytkownicy, to podczas logowania przkieruje mnie na zły adres:
/uzytkownicy/task,login - po tej czynnosci wracam na strone głowną i nie moge sie zalogowac. Całą noc meczylem sie z tym i cos wymeczylem.
Wystarczy w pliku mod_cblogin zmienic link przekierowania z

$loginPost = sefRelToAbs("index.php?option=com_comprofiler&amp;task=login"); na :)

$loginPost = sefRelToAbs("/component/option,com_comprofiler/task,login"); I syzstko dziala ok :)

Sam system jest bardzo dobry - zdecydowanie lepszy od poprzednika ale jakos sypie sie momentami.

Zauwazylem ze kilka dni temu wyszedl jego odpowiednik - nowa wersja 404SEF - 2 podobno jest juz stworzony pod joomla 1,5