PDA

Zobacz pełną wersję : po aktualizacji 1.5.6 do 1.5.7 nie działają PDF



aidia
22-09-2008, 19:00
Witajcie,

czy sprawdzaliście generowanie PDF'ów?
U mnie po aktualizacji wyskakuje błąd

TCPDF error: Could not include font definition file

żadnych innych danych... macie coś takiego? Jak z tego wybrnąć.
Wyskakuje mi to pod każdą przeglądarką

pozdrawiam

dzynek
09-02-2009, 14:04
Witam :)

Miałem ten problem w joomli 1.5.9 rozwiązałem go dogrywając pdf fonty.

Już odpowiadałem na to pytanie, znadź mój post.

Pozdrawiam :D

gripsy
10-09-2009, 16:11
Witam :)

Miałem ten problem w joomli 1.5.9 rozwiązałem go dogrywając pdf fonty.

Już odpowiadałem na to pytanie, znadź mój post.

Pozdrawiam :D
Ale rozwiązanie jest połowiczne, bo dalej nie ma wszystkich polskich znaków.

zwiastun
10-09-2009, 16:26
Możliwe że połowiczne - jak ta wiadomość: nie ma wszystkich...
To tak, jak bym napisał, że mnie też nie wszystko gra!
Problem polskich fontów w PDF został rozwiązany bodajże w J! 1.5.3. I od tego czasu nic nie trzeba robić, żeby z polskich stron generować polskie pdf-y

gripsy
11-09-2009, 16:26
Możliwe że połowiczne - jak ta wiadomość: nie ma wszystkich...
To tak, jak bym napisał, że mnie też nie wszystko gra!
Problem polskich fontów w PDF został rozwiązany bodajże w J! 1.5.3. I od tego czasu nic nie trzeba robić, żeby z polskich stron generować polskie pdf-y
Najlepsze jest to, że zainstalowałem jakiś czas temu J! 1.5.9 i polskich znaków w PDF nie ma. Po aktualizacji do J! 1.5.14 dalej polskie fonty nie działają. Sprawa ciekawa :)

zwiastun
11-09-2009, 18:31
Zainstalowałeś język polski?

gripsy
13-09-2009, 16:48
Zainstalowałeś język polski?
Oczywiście, że tak.
Dodatkowo kombinowałem z wgrywaniem różnych czcionek, ale nic to nie daje. Przerzucałem pliki językowe przez ftp i dalej z błędem. Kaszka :). A co dziwne po zainstalowaniu bezpośrednio J.1.5.14 śmigają polskie znaki. Jaja

PS. Sorry, że tak kulinarnie mi to wyszło.:)

zwiastun
13-09-2009, 17:19
Jeśli witryna budowana jest na Joomla 1.5 od wersji wcześniejszej niż 1.5.3 (a nawet 1.5.4):
1. Zastąp pliki w katalogach języka polskiego plikami z najnowszego pakietu (wszystkie, jeśli wprowadzałeś w nich zmiany, nanieś je wcześniej lub później, nie ma znaczenia).
2. Zastąp w całości katalog /language/pdf_fonts katalogiem z najnowszego pakietu Joomla!

gripsy
14-09-2009, 13:34
Jeśli witryna budowana jest na Joomla 1.5 od wersji wcześniejszej niż 1.5.3 (a nawet 1.5.4):
1. Zastąp pliki w katalogach języka polskiego plikami z najnowszego pakietu (wszystkie, jeśli wprowadzałeś w nich zmiany, nanieś je wcześniej lub później, nie ma znaczenia).
2. Zastąp w całości katalog /language/pdf_fonts katalogiem z najnowszego pakietu Joomla!
No właśnie i tu był mój błąd. Zamiast przerzucać pliki językowe przez ftp zainstalowałem paczkę językową J.1.5.14 z joomla.pl. To nie dawało pożądanego efektu. Dodatkowo przerzucałem /language/pdf_fonts, to dalej nie dawało efektu.
Tak więc jesli ktoś ma dalej ten problem najlepiej jest zainstalować polski język, a później dodatkowo przerzucić te pliki przez FTP (nie tylko /language/pdf_fonts ). To pomoże.
Dzięki Zwiastun, rozwiązałeś mój problem :)