PDA

Zobacz pełną wersję : format daty pl?



wienie
16-11-2005, 14:17
echo (strftime (_DATE_FORMAT_LC, time()+($mosConfig_offset*60*60)));

w szkielecie nie wyswietla mi polskiego formatu daty a tak:

Wednesday, 16 November 2005

co poprawic?

mam joomle 103 pl

z gory dziekuję

wienie
16-11-2005, 15:02
pl_PL.ISO8859-2

wpisałem to w konfiguracji witryny i dziala!!

a miałem pl_PL

;-)

zwiastun
16-11-2005, 15:59
Sposób wyświetlania daty tylko w części zależy od joomli/mambo. O sposobie wyświetlania można zdecydować w pliku polish.php, korzystając ze standardowych opcji funkcji strftime. Sformatowanie umożliwiają również parametry odsyłaczy (pozycji) w menu do tabel oraz niektóe komponenty.
To jednak, jak data jet wyświetlana, jaki należy wprowadzić kod w konfiguracji witryny zależy od ustawień serwera. Instalatory Joomla 1.03 pl i w Mambo 4.5.2 powinny - jeśli tylko na serwerze jest php w wersji od 4.3 - rozpoznać ustawienia lokalizacyjne. instalator rozpoznał nieprawidłowo (raczej się zdarzyć nie powinno), najlepiej zapytać administratora serwra.

Bolo
16-11-2005, 18:59
To glownie zalezy tez od systemu operacyjnego na serwerze... Dla systemow Linuksowych stosuje sie najczesciej pl_PL, wpis pl_PL.ISO8859-2 stosuje sie np. dla systemow z rodziny *BSD.

wienie
17-11-2005, 09:12
Tak się dziwnie składa iż serwer na którym mam witryne to home.pl więc największy w Polsce dostawca. Tym bardziej dzwine że Joomla nie wykryła prawidłowego kodowania ;-)

Bolo
17-11-2005, 22:09
Moze sie myle, ale ja nigdy nie widzialem takiej opcji w Joomla! ktora by sama wykrywala locale. home.pl ma serwery na FreeBSD stad potrzeba wpisu pl_PL.ISO8859-2

BTW: sam korzystam poki co wylacznie tylko z uslug home.pl jesli chodzi o hosting. To forum i serwis glowny wraz z pomoca rowniez "stoja" na serwerach home.pl

magic
20-11-2005, 03:07
Dzięki wienie i Bolo !
Już się miałem zabierać do grzebania w pliku templatki albo innych miejscach ...

zwiastun
20-11-2005, 19:59
No i widzisz Bolo, nie wszystko jeszcze widziałeś. Multi Language Installer (MLI) ma taką umiejętność, że gdy złapie apacha to i lokale mu rozpozna. No, nie wszystkie, tylko te, dla których jest zrobiona wersja językowa. Ale rozpozna.