PDA

Zobacz pełną wersję : Społeczność intenetowa - poszukuję modułu do korespondencji miedzy userami.



sirrork
22-09-2008, 23:59
Witam, jak w temacie. Nie musi być to nic skomplikowanego, chodzi po prostu o funkcję prywatnej wiadomości. Nie mogę nic znaleźć albo po prostu nie rozumiem do końca opisów.
Może jest taka funkcja w standardzie 1.5.7 tylko ja jej nie widzę?
Nie jestem zbyt biegły w joomla, ale póki co ze wszystkim sobie radzę bez problemu. Proszę o pomoc.

zwiastun
23-09-2008, 00:01
uddeim, missus, pms, primezilla, jim - kilka nazw, zwykle dla 1.0 ale może w trybie legacy albo są już wersje dla 1.5

sirrork
23-09-2008, 00:16
A co powiesz o Community Builder?

zwiastun
23-09-2008, 00:26
Opowiadania snuję czasem wnukom na dobranoc. Pytałeś, dostałeś odpowiedź i jakoś nie widzę w niej CB. Chyba nie sądzisz, że dlatego, że zapomniałem.

sirrork
23-09-2008, 01:00
Dostałem rzeczową odpowiedź, oczekiwałem takiej samej na kolejne pytanie, nic poza tym. Nie sądzisz chyba, że sprawdzam Twoje kompetencje pytając o CB.

Zainstalowałem uddeim, w trybie zgodności nie chodzi prawidłowo. Kodowanie się sypie mimo zmiany na utf-8. Wysyłanie wiadomości kończy się wylogowaniem.

zwiastun
23-09-2008, 01:33
A nie dostałeś rzeczowej odpowiedzi? CB korzysta z innych komponentów do PW. A co zadziała to po prostu posprawdzaj. UDDEIM masz pewno jakąś starsza wersję...

sirrork
23-09-2008, 02:53
SQL error when attempting to save a messageDB function failed with error number 1054
Unknown column 'totrashoutbox' in 'field list' SQL=INSERT INTO jos_uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, disablereply, systemmessage, archived, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (62, 62, 0, 'Welcome to uddeIM! You have succesfully installed uddeIM. Try viewing this message with different templates. You can set them in the administration backend of uddeIM. uddeIM is a project in development. If you find bugs or weaknesses, please write them to me so that we can make uddeIM better together. Good luck and have fun!', 1222130859, 1, 'uddeIM', 0, 1, 1222130859)
SQL = INSERT INTO jos_uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, disablereply, systemmessage, archived, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (62, 62, 0, 'Welcome to uddeIM!

You have succesfully installed uddeIM.

Try viewing this message with different templates. You can set them in the administration backend of uddeIM.

uddeIM is a project in development. If you find bugs or weaknesses, please write them to me so that we can make uddeIM better together.

Good luck and have fun!', 1222130859, 1, 'uddeIM', 0, 1, 1222130859)
Niestety trzeba uddeim instalować w wersji kompatybilnej z 1.5 przez Add Software Component (http://www.intellispire.com/web/Joomla/download.html) a wtedy wywala powyższy błąd na koniec instalacji. W komponetnach się pojawia, ale kiedy chcę go użyć i wywołać na stronie wyskakuje kolejny błąd, więc z pewnością nie instaluje się dobrze. Jakieś sugestie co do procesu instalacji?

SQL errorDB function failed with error number 1054
Unknown column 'public' in 'field list' SQL=INSERT INTO jos_uddeim_emn (status, popup, public, userid) VALUES (0, 0, 0, 65)
SQL = INSERT INTO jos_uddeim_emn (status, popup, public, userid) VALUES (0, 0, 0, 65)

sirrork
23-09-2008, 03:11
SQL error when attempting to save a messageDB function failed with error number 1054
Unknown column 'totrashoutbox' in 'field list' SQL=INSERT INTO jos_uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, disablereply, systemmessage, archived, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (62, 62, 0, 'Welcome to uddeIM! You have succesfully installed uddeIM. Try viewing this message with different templates. You can set them in the administration backend of uddeIM. uddeIM is a project in development. If you find bugs or weaknesses, please write them to me so that we can make uddeIM better together. Good luck and have fun!', 1222130859, 1, 'uddeIM', 0, 1, 1222130859)
SQL = INSERT INTO jos_uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, disablereply, systemmessage, archived, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (62, 62, 0, 'Welcome to uddeIM!

You have succesfully installed uddeIM.

Try viewing this message with different templates. You can set them in the administration backend of uddeIM.

uddeIM is a project in development. If you find bugs or weaknesses, please write them to me so that we can make uddeIM better together.

Good luck and have fun!', 1222130859, 1, 'uddeIM', 0, 1, 1222130859)Niestety trzeba uddeim instalować w wersji kompatybilnej z 1.5 przez Add Software Component (http://www.intellispire.com/web/Joomla/download.html) a wtedy wywala powyższy błąd na koniec instalacji. W komponetnach się pojawia, ale kiedy chcę go użyć i wywołać na stronie wyskakuje kolejny błąd, więc z pewnością nie instaluje się dobrze. Jakieś sugestie co do procesu instalacji?

SQL errorDB function failed with error number 1054
Unknown column 'public' in 'field list' SQL=INSERT INTO jos_uddeim_emn (status, popup, public, userid) VALUES (0, 0, 0, 65)
SQL = INSERT INTO jos_uddeim_emn (status, popup, public, userid) VALUES (0, 0, 0, 65)



A ponieważ sobie sam pomogłem, to podam tutaj (http://www.joomlapolis.com/component/option,com_joomlaboard/Itemid,38/func,view/id,47936/catid,25/limit,6/limitstart,0/) rozwiązanie problemu, jakby ktoś kiedyś szukał. Dla nieENjęzycznych - trzeba odinstalować komponent, usunąć z sql wszystkie jego tabele i zainstalować jeszcze raz. Ważne żeby usunąć stare tabele, bo instalator w bazie danych nie nadpisze ich po raz drugi i mimo ponownej instalacji błąd będzie się powtarzał.

zwiastun
23-09-2008, 04:16
Gdybyś jeszcze innym dopisał - bo przecież wiesz - jak skorzystać z Add Software Component, to zyskałbyś wdzięczność niejednego zapaleńca (i napaleńca :) )

sirrork
23-09-2008, 14:37
Sprawa jest prosta:
1. Wchodzimy na stronę Intellispire (http://www.intellispire.com)
2. Przechodzimy do zakładki Joomla!Updater do działu Download - tam mamy wszystko opisane step by step - ale jako że ludzie lubią gotowce to podam gotowca :)

The Software Installer requires PHP 5.1.6+ and Joomla 1.5.X.

GOTOWIEC:
1. Logujesz się do panelu admina joomla 1.5
2. Extension menager>Copy & paste the following URL
3. Wklejamy tam:

http://network.intellispire.com/public/com_updater.tgz
i klikamy INSTALL
4. Jeżeli pierwszy raz korzystacie z Add Software będziecie musieli się zarejestrować.Przechodzicie więcdo Components>Add Software i wpisujecie swojego maila w Need a Network Id i klikacie REGISTER.
5. Odbieracie maila z Intellispire Network Id, który to ID wpisujecie wraz z mailem do Components>Add Software>Activate Updater.
6. Od tej pory Add Software wygląda jak lista komponentów, interfejs bardzo intuicyjny, więc tłumaczyć nie trzeba. W razie problemów z instalacją jakiegoś komponentu odsyłam do wcześniejszego postu.

crazyluki
23-09-2008, 15:18
http://www.joomunity.org/ zobacz na to :)