PDA

Zobacz pełną wersję : Styl zewnętrzny dla artykułu



sirrork
23-09-2008, 13:51
Witam! Przenoszę własnie moją stronę na system joomla i nadziałem się na niezły problem. Template który wybrałem po delikatnych modyfikacjach graficznych służy mi dobrze, niestety mam trochę archiwów w postaci tabel w htmlu wspomaganych oczywiście css.
Przeklejenie samego kodu do artykułu niestety nie skutkuje takim efektem jakiego pożądam, więc kombinuję co z tym zrobić, zeby się nie narobić i nie formatować każdej z komórek wklejanych tabel oddzielnie. Czy istnieje możliwość podlinkowania w artykule stylu z zewnętrznego pliku?
Kombinowałem już z kilkoma tagami, ale nic nie wychodzi, a osobny css załatwiłby sprawę w 100% w tym i w innych przypadkach, które z pewnością pojawią się niebawem.

Wiem, że istnieje możliwość zmodyfikowania css przypisanego do mojego templata, ale jeśli mi nikt nie wytłumaczy łopatologicznie jak to zrobić, to obawiam się, ze znalezione pomoce naukowe są dla mnie zbyt zawolaowane.

pozdrawiam, Rork

Bazyl
24-09-2008, 07:28
Witam,

Nadaj tabeli nazwę, zmodyfikuj swoje style i klasy oraz dołącz je do arkusza szablonu.

Tak samo robię z divami...

Ciekawe czy to jest zgodne z założeniami J.

P.

sirrork
28-09-2008, 03:27
Dzięki, podziałało. Powstały inne problemy za to, bo mi stronę rozsadzają te tabele więc je musze na nowo poformatować, ale chociaż kolorystyka z głowy.