PDA

Zobacz pełną wersję : brak MENU i opcji



Lemik
11-05-2006, 04:00
dziś zobaczyłem dziwną sprawę, założyłem sobie na swoim hostingu drugą bazę SQLa, wpakowałem tam joomlę 1.0.8, zainstalowałem, wszystko prezbiegało OKI,, strona się ładnie wyświetliła po intalacji, ale...
wszedłem w panel admina by zacząć działać, a tam ZONK, nie ma żadnego MENU u góry w panelu,poza tym jak wchodzę w ikonę KONFIGURACJI to po prostu pokazuje mi się biała strona, bez niczego, zero ustawień, po prostu nic.
mam joomla na innej bazie SQL, była ona upgradowana kolejno od wersji 1.0.5 i działa bardzo dobrze, bez zarzutu. A tu zainstalowałem 1.0.8 i białe plamy widzę :/ Co jest grane, wie ktoś może?

Jeżeli temat już był, to sorka, nie znalazłem, byłem tym faktem tak zirytowany, że mógł mi ten temat gdzieś przemnąć... :/

Rybik
11-05-2006, 05:15
uploadowales instalke Joomla do jakiegos katalogu i probowales ja zainstalowac na nowo utworzonej bazie danych, tak ?

Lemik
14-05-2006, 00:06
tak, utworzyłem nowy katalog na hostingu, utworzyłem nową bazę, wszystko przebiegało wporządku, zakończone powodzeniem, a potem w panel admina wchodzę i nie ma większości rzeczy :/
co mam z tym zrobić teraz? :(

magic
14-05-2006, 01:14
Podejrzyj źródło strony - tej w której brakuje górnego menu. Górne menu (poziome, tekstowe) generowane jest przez JavaScript. Przypatrz się uważnie temu miejscu gdzie ten kod jest (lub powinien być).

Lemik
14-05-2006, 14:58
no i się przyglądam źródle menu górnego, tego poziomego i widzę że w skrypcie są wszystkie opcje, to czemu się nie wyświetlają? co z tego wynika?

aha, jeszcze jedno, jak wchodzę w przycisk KOMFIGURACJA to nie ma po prostu nic, whodzę w kod, a tam jest z kilkanadziesiąt linijek kodu, w kilka razy mniej niż normalnie, dgzie to wszystko wcieło i czemu? czemu tak się stało, że mi opcje panelu admina wcięło? co z tym zrobić? co jest źle? ja już nie wiem.

Serwer na którym to postawiłem ma już strone na joomla i tam jest wszystko wprządku.
Oczywiście nową stronę z joomla postawiłem na nowo stworzonym FTPIe oi nowo stowrzonej bazie SQL...
jakieś propozycje, pomoc?
Z góry dziękuję.

zwiastun
14-05-2006, 20:27
Albo masz zmaszczone (uszkodzone) pliki, albo magic quotes="On", albo...
Można tak sobie na podstawie tego, co napisałeś zgadywać, zgadywać, zgadywać...

Lemik
14-05-2006, 20:38
no instalkę joomli 1.0.8 ściągnełem od Was :/ instalowało się wszystko dobrze :/ ale w jakim sensie mogę mieć uszkodzone pliki? to co mam napisać, żeby sobie nie zgadywać? :/

Rybik
14-05-2006, 20:38
gdzies to wypisalem juz, chyba w regulaminie forum :)

Lemik
14-05-2006, 21:01
dzięki wielkie, ja tu siędzę już z 3 dzień i nie mogę rozwiązać tego problemu i czekam na każdą pomoc w tej sprawie, a Ty o regulaminie piszesz, dzięki :/ nawet nie wiem w jakiej kwestii łamię ten regulamin :/
niezwykle pomocny jesteś :( ehhh

Rybik
14-05-2006, 21:06
bede sie usmiechał bo zakazali mi krzyczec na leniuszków, jakbys przeczytał regulamin tobyś zrozumiał, po to go napisaliśmy, żeby skrócić wszelkie cierpienia... prosze prosze prosze, przeczytaj regulamin, dostaniesz śliczną pocztówkę z onetu za to ode mnie :D