PDA

Zobacz pełną wersję : Agora Forum



cichynetpl
24-09-2008, 10:00
Witam,

Chciałbym podpytać, czy ktoś z Was nie wziął się już za tłumaczenie tego forum?

pozdrawiam
Cichy

mino
10-10-2008, 11:12
No ja chyba zacznę na dniach, bo potrzebuję tego na 2 strony. Jakby kilka osób się zebrało, to możnaby w miarę szybko to ogarnąć.
PS: Komponent powstał na podstawie PunBB. Może da się jakoś wykorzystać spolszczenie z tego skryptu ?

steelfox
23-10-2008, 11:39
jestem w trakcie i sądzę, że szybko skończę bo potrzebuję tego w portalu, tym bardziej, że to jedyne tak dobre forum zintegrowane z 1.5.
mam za sobą największe kobyły:
agora:
options i others oraz 10 innych, więc możemy podzielić się robotą

mino
23-10-2008, 14:37
Świetnie. Mam troszkę czasu w weekend, więc możesz mi dać coś do tłumaczenia.

steelfox
23-10-2008, 15:10
Xtra, bo ja z kolei jestem zajęty w weekend. Prześlę ci pliki, które jeszcze nie są przetłumaczone, ale na 100% nie zdążę do weekendu z plikami php
(od tyłu):
userlist
uploadimg
uploadile
topic
search
reputation
register
rate_topic

więc możesz spokojnie jechać.

Dylek
06-11-2008, 11:18
I na czym stanelo?

steelfox
07-11-2008, 08:58
W zasadzie większość przetłumaczyłem, efekt w wersji roboczej można zobaczyć tutaj,
http://www.xtratrener.pl/index.php?option=com_agora&Itemid=55
wkrótce na stronie agoru postaram opublikować się pakiet, chyba, że wolicie tutaj

henrykdr
07-11-2008, 13:50
wolimy. o ile się nie mylę, agora jest jedynym forum które ma konwertory z innych systemów. niestety autor chce za nie 15 dolców.

Dylek
08-11-2008, 00:11
Niestety? 15$ to duzo? A co powiesz na poswiecony czas na zrobienie czegos takiego?

henrykdr
08-11-2008, 09:54
Masz rację. Nad moimi projektami siedzę setki godzin i dochodu się z tego powodu nigdy nie spodziewałem. To dzięki altruistom istnieje Joomla. Jednak nie mam nic przeciwko tym, którzy spodziewają się gratyfikacji za swój wysiłek i wiedzę. Przeszkadza mi, że muszę zapłacić 15 $ bez możliwości sprawdzenia, czy w moim przypadku (phpbb2 by przemo) konwertor faktycznie zadziała. Istniejący most z przemo jest mało interesujący. Jest napisany wyłącznie dla wersji 1.0X i nie integruje w pełni forum. Forum nadal działa niezależnie od portalu Joomla, co jest mało interesujące. Integracja użytkowników też nie zawsze funkcjonuje. Integracja z Wrapperem jest rozwiązaniem, dopóki forum nie wyskoczy z iframe. A i w tym przypadku forum może być użytkowane samodzielnie. Pozdrawiam.

Dylek
08-11-2008, 11:53
No ale zakladam ze po zakupie masz jakies wsparcie i mozliwosc zwrotu kasy w momencie niepowodzenia?
Odeszlismy jednak od tematu :) Jak tam z tlumaczeniem Agory?

henrykdr
08-11-2008, 12:14
No ja chyba zacznę na dniach, bo potrzebuję tego na 2 strony. Jakby kilka osób się zebrało, to możnaby w miarę szybko to ogarnąć.
PS: Komponent powstał na podstawie PunBB. Może da się jakoś wykorzystać spolszczenie z tego skryptu ? Podaj, co jeszcze wymaga tłumaczenia.

michaelsaint
16-11-2008, 19:01
Skąd można pobrać takie tłumaczenie? mowa o Agora forum.
Jeśli ktoś mi powie jak to się robi to sam chętnie zjamę się tłumaczeniem.

henrykdr
16-11-2008, 19:58
Hm... Jeśli tego nie wiesz, to lepiej się za to nie łap. Nie ma to być absolutnie zniechęceniem, ale jak możesz się poruszać w kodzie, gdy nawet nie wiesz gdzie on jest?
Ponoć część już przetłumaczona. Także czekam na informację co?

michaelsaint
16-11-2008, 20:01
O tym że przetłumaczona to był post dosyć dawno.
Napsiałem do autora strony http://xtracoach.com/ któej autor pisał że przetłum,aczył forum, efekty zresztą widać na tej stronie, ale niestety mail nie został dostarczony.
Mysłałem, że poprostu wystarczy przetłumaczyć odpowiednie zwroty w kodzie.

steelfox
18-11-2008, 16:06
Witam,
poniżej załączam pierwszą wersję tłumaczenia dla agory. Pliki przed wgraniem na serwer należy rozpakować.

polish.zip - to tłumaczenie większości poleceń
polish_button.zip - to oczywiście grafika. Grafika została przygotowana dla szablonu Pyxes_green, który dobrze zainstalować przed wprowadzeniem tłumaczenia

pliki z polish.zip należy wgrać do katalogu

../components/com_agora/lang/Polishpliki z polish_button.zip należy wgrać do katalogu

/components/com_agora/style/img/Pyxes_Green/buttons/polishŻyczę udanego korzystania


Aha i nie chcę 15$ ;D, ale czasem zajrzyjcie do mnie na www.xtratrener.pl lub www.xtracoach.com :)))

steelfox
18-11-2008, 16:11
O tym że przetłumaczona to był post dosyć dawno.
Napsiałem do autora strony http://xtracoach.com/ któej autor pisał że przetłum,aczył forum, efekty zresztą widać na tej stronie, ale niestety mail nie został dostarczony.
Mysłałem, że poprostu wystarczy przetłumaczyć odpowiednie zwroty w kodzie.
Witam :),
przepraszam, post został dostarczony, sprawdź PM ;)

michaelsaint
18-11-2008, 20:01
Po instalacji niestety, ramki i buttony są zamałe, nie mieści się w nich cąły opis :(

steelfox
18-11-2008, 23:23
Rozmiary batonów ;) są standardowe, jeśli coś jest nie OK to kwestia stosowanego szablonu joomli, CSS'a i rozdzielczości, ale może zdarzyć się, że coś gdzieś wyłazi, bo nie każde słowo angielskie będzie miało polskie odniesienie.
Sprawdź kolejność:
1.instalacja agory
2. instalacja dodatkowego szablonu
3. wgranie buttonów
4.wgranie tłumaczeń
5. przestawienie w opcjach administratora agory szablonu
6.przestawienie w opcjach administratora agory języka

To pierwsza wersja, z którą można startować, jeśli wskażesz gdzie jest błąd to spróbuję poprawić. (w niektórych miejscach,z tego co pamiętam, opis w wersji angielskiej też nie mieści się w ramce)

zwiastun
19-11-2008, 04:26
Po instalacji niestety, ramki i buttony są zamałe, nie mieści się w nich cąły opis :(
A mnie się wydawało, że steelfox zasłużył na dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję (mimo drobnych usterek w tłumaczeniu).

michaelsaint
19-11-2008, 11:56
A mnie się wydawało, że steelfox zasłużył na dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję (mimo drobnych usterek w tłumaczeniu).
Z całą pewnością zasłużył na dziękuje. Usterek w tłumaczeniu jeszcze nie zdążyłem się dopatrzyć.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to zacząłem tłumaczenie galerii JOOM.

steelfox
20-11-2008, 09:12
Panowie,
jeśli mamy posunąć się do przodu, to muszę wiedzieć gdzie i co, czyli:
ekran, widok, opcja, front end czy back end itp...
U mnie wyświetla się raczej prawidłowo, ale...

michaelsaint
20-11-2008, 11:53
np. w ustawieniach forum/kategorie/fora (obojętne) - mamy tam takie małe okienka dodajkategorię, usuń kategorię, butony są za duze ( zadługi teskt jest wprowadzony albo poprostu te tabelki są za małe, może wystaczy zmniejszyć rozmiar liter?

steelfox
20-11-2008, 12:52
Wreszcie jakiś konkret :).

ustalmy może tak, że button to będzie element graficzny, a takie to polecenie w ramce (ramka generowana jest automatycznie), więc za długie jest polecenie - zamienię na utwórz, jesli na tym ekranie coś jeszcze wyłazi, to jest to już kwestia rozmiarów kolumn w szablonie.
Zakładam, że masz układ 3-kolumnowy, więc jeśli wewnętrzna kolumna będzie zbyt wąska to wszystko zacznie się zawijać.

michaelsaint
20-11-2008, 15:37
Dzięki:) od strony użytkownika wszystko jak narazie wygląda ok, a te problemy z niemieszczeniem się poleceń w ramkach zaczynają się w ustawieniach.
Układ zmieniłem na 2 kolumnowy, mimo to ten problem z rozmiarami pozostaje.
Tak przy okazji zapytam się, jest taki szablon w agorze (chyba nawet w tym podstawowym ustawieniu) w którym możemy ustawić kolor forum srebrny. Nie wiesz czy dużym problemem byłoby przeronbienie do tego butonów? Poprostu do tematyki mojej strony pasuje albo neutralny kolor srebrny albo błekitny.
Pozdrawiam

steelfox
20-11-2008, 15:41
W takim razie, trzeba pogrzebać w css'sie, a co do szablonu to nie wiem

piotreczek100
14-12-2008, 00:56
Steelfox odstawiłeś kawał dobrej roboty a może powiesz mi czy do tego komponentu jest jakiś dodatek by w artykułach mozna było zrobić coś takiego"wypowiedz się na forum" a po nacisnięciu powstawał nowy post?
Było coś takiego przy Fireboard Forum ale niestety nie ma jeszcze pod J 1.5.x więc nie chce się tym forum.
Dzieki Twojej robocie jest już spolszczone forum pod 1.5 i chwała Ci za to, ale jeśli jesteś w stanie mi pomóc z takowym dodatkiem będę Ci wdzięczny na wieki wieków Amen:)

henrykdr
14-12-2008, 01:16
A mnie się wydawało, że steelfox zasłużył na dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję (mimo drobnych usterek w tłumaczeniu).
Na pewno. A drobnych usterek przy obszernych tekstach nie da się uniknąć.
Dołączam sie do podziękowań.

steelfox
14-12-2008, 22:29
Steelfox odstawiłeś kawał dobrej roboty a może powiesz mi czy do tego komponentu jest jakiś dodatek by w artykułach mozna było zrobić coś takiego"wypowiedz się na forum" a po nacisnięciu powstawał nowy post?
Było coś takiego przy Fireboard Forum ale niestety nie ma jeszcze pod J 1.5.x więc nie chce się tym forum.
Dzieki Twojej robocie jest już spolszczone forum pod 1.5 i chwała Ci za to, ale jeśli jesteś w stanie mi pomóc z takowym dodatkiem będę Ci wdzięczny na wieki wieków Amen:)

Nie wchodziłem jeszcze za głęboko w forum, ale mam wrażenie, że gdzieś to widziałem, z tym że nie jako element agory a dodatkowego pluginu. Traktuję instalację jako testową i prędzej czy później dojadę do tego to dam znać :).

Co do "batonów" w innych stylach, to wystarczy je tylko wyedytować w programie graficznym i zmienić.

remolmar
08-03-2009, 10:45
Witam,

Zainstalowalem forum na mojej stronce. wszystko pieknie poszlo....ale.........samo forum uruchamia sie na mojej stronce wewnatrz na stronie glownej i jest troche okrojone jesli chodzi o rozmiar calego forum. ( jest poprostu bardzo "ściśniete" )
Czy mozna spowodowac aby samo forum po kliknieciu w Moje menu z ktorego go wywoluje, uruchamialo sie w nowej zakladce IE ( nowym oknie ) ale juz bez mojej stronki.
Mam rozklad na stronce 3 kolumny. Forum pojawia sie w srodkowej i jest zwezone, co nalezy zrobic zeby pozjawialo sie na calym ekranie.
pozdr.

piotreczek100
05-04-2009, 04:39
Kolego powyłączaj poszczególne moduły, żeby nie wyświetlały się przy wejściu w forum TZN odznacz je

mysz0n
22-04-2009, 13:07
Sorry ze wykopuje, ale w jaki sposób wgrać nową paczkę językową? z stronki agory sciagnąłem sobie klasyczny plik pl-PL ale po wrzuceniu do language - nie zmienily mi sie języki na forum. dodatkowo mam problem z komunikatem "Notice: Undefined variable: headlinemod_count in C:\xampp\htdocs\" przez co forum mi nie działa :/ tzn nie przez to, ale ogolnie coś jest nie tak

Sorry, okazało sie że problem tkwi w XAMPPie, nie wiem czy to wina jakiś ustawień czy co - ale odpaliłem identycznie na serwerze i wszystko działa. zarówno forum jak i język z ich stronki

trzepiz
23-04-2009, 14:11
może to : http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=110622&postcount=2

??

rosciak
17-05-2009, 14:17
Jakoś odnalazłem ten temat, więc chciałbym poinformować, że Agora 3.0 Olympus w wersji PL jest na bieżąco rozwijana i uaktualniana. Najnowsze pliczki możecie znaleźć na stronie wydawcy komponentu oraz TUTAJ NA FORUM (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=116564#post116564) Tyle że w innym temacie...

Wyjaśniam i informuję jeszcze raz, że tłumaczenie działa od razu i poprawnie tylko wtedy, kiedy po jego wgraniu/uaktualnieniu wyczyścicie folder cache/com_agora w głównym folderze Joomli!.

Nie jest to wina ani Xampa ani niczego innego.

sidPL
19-07-2009, 13:23
A ja chciałbym sie zapytać, jak już mam zainstalowane to forum to jak je opublikować je na stronie?

moje
19-07-2009, 14:21
Tak samo jak inne materiały :)

rosciak
19-07-2009, 15:13
Konkretnie to dodajesz pozycję menu, nazywasz np Forum wskazujesz że ma to być typ pozycji Agora i gotowe.