PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie - aktualizacja z 1.5.3 do 1.5.7



Kaate
24-09-2008, 11:57
Przed zrobieniem aktualizacji na normalnym serwerze, przetestowałam wszystko na serwerze roboczym. Wszystko pięknie działało oprócz logowania.. po którym wyskakiwała pusta biała strona.
Więc został usunięty moduł logowania (na serw testowym) i ponownie wstawiony. I.. zadziałało... ale tylko na serwerze testowym.
Podczas gdy na serwerze normalnym juz ten trick nie działa.
Gdzie mam szukać przyczyny?
Póki co przywrócona została wersja z backupu 1.5.3 i wszystko hula jak talala..

Ktoś coś mi podpowie?

crazyluki
24-09-2008, 12:00
jakie masz zainstalowane dodatki,moduły,komponenty?
jaka wersja php, mysql ?

Kaate
29-09-2008, 08:21
Na serwerze roboczym mam:

Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.3 Production/Stable [ Vahi ] 22-April-2008 22:00 GMT
configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 644 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: OpenBSD 4.0 ( i386) | Strona Serwer: Microsoft-IIS/6.0 ( ........... ) | PHP Wersja: 4.4.1
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Nie | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.24a-log

Na testowym:
php 5.0
My SQL 5.03

Moduły i komponenty mam standardowe, nic innego nie doinstalowałam. Jedynie templatkę.

pozdr..

Kaate
01-10-2008, 14:53
Dzięki za odpowiedź :P

Problem polega na starym php..
Możliwe rozwiązania:


Possible resolutions:
Add this to the end of /libraries/joomla/utilities/compat/php50x.php

if (!function_exists( 'stripos' )) {
function stripos( $haystack, $needle, $offset = 0 ) {
return strpos( strtolower( $haystack ), strtolower( $needle ),
$offset );
}
}
OR - Upgrade to PHP 5. PHP 4 end of life was August 8, 2008. There will not be any more PHP 4 releases, even for security. (Switching PHP versions may cause problems with some 3rd Party Plugins - be sure to test thoroughly).
OR - Ignore until Joomla! 1.5.8 since the Article is saved correctly. However, if you are having problems with user logins this will not be appropriate.

Co prawda u mnie jeszcze gorzej jest po dadaniu tego kodu :P Ale administrator mojego serwera pociesza mnie że za 2 miechy zrobią upgrade do php 5.0 ;)
pozdrawiam :)


EDIT:

wszystko działa .. Po wpisaniu powyższego kodu w php50x.php logowanie działa jak talala :D