PDA

Zobacz pełną wersję : Menu i submenu



Minty
11-05-2006, 17:07
Cześć wszystkim :)
Mam problem z submenu.. chciałabym, żeby kolejne poziomy w menu wyświetlały w innej pozycji.. przeglądałam różne moduły, ale żaden nie robił dokładnie tego co mi jest potrzebne.. Tzn. mam 3 poziomy w menu i chciałabym ,żeby po kliknięciu na dany element w menu, pokazywało sie podmenu w innym miejscu.. Na razie robię to w sposób niestety nie za dobry, bo całkiem niedynamiczny (na stałe przypisuje linki do tych elementów w innym menu), ale to jest męczące zwłaszcza, że elementów w menu jest sporo..
Ma ktoś może jakieś lepsze rozwiązanie? Może ktoś zna jakis odpowiedni do tego moduł, komponent??? zależy mi na zachowaniu ścieżki klikania i dlatego mam z tym tyle problemu ;/

Pozdrawiam wszystkich
minty

stone
12-05-2006, 12:33
Hmm, nie do końca jestem pewien że o to Ci chodzi ale pamiętaj że menu to jest moduł i może zrobic tak w menu głownym towrzysz link X (dowolny)
Wchodzisz adminisracje menu i tworzysz nowe menu. wchodzisz w zarządzanie modułami i szukasz nowo utowrzonego menu. Wchodzisz w jego edycja i ustawisz ze ma być widoczne tylko dla linku który Cie interesuje. Jest to sterowane parametrem &Itemid

magic
12-05-2006, 12:47
Masz (co najmniej) 3 rozwiązania:
1. Jak zapewne wiesz ( ;) ) możesz mieć w Joomla! tyle (modułów) menu ile dusza zapragnie. Każde z własnymi pozycjami (odnośnikami). Każde z tych menu (modułów) możesz ustawić, żeby się wyświetlało tylko w wyznaczonych sytuacjach i w wyznaczonym miejscu na stronie. Czyli jak klient kliknie na link A w MainMenu, to mu pokażesz obok (np.) MenuA, a jak kliknie na link B w Mainmenu to pokażesz MenuB ...
2. Jak zapewne wiesz ( ;) ) możesz w Joomla! najednej stronie użyć tyle templatek ile dusza zapragnie. Poszczególne templatki możesz przypisywać do pozycji w menu. No to np. możesz zrobić sobie np. 10 odmian tej samej templatki, gdzie na pozycji (np.) User4 ustawisz inny moduł menu.
3. Niektóre templatki mają wbudowaną taką funkcjonalność (poprzez dodatkowy plik PHP). Np. 247shock_blue_subnav (http://www.joomlaya.com/component/option,com_remository/Itemid,26/func,fileinfo/parent,folder/filecatid,2865/) . Zastosuj, zobacz jak to zrobione, przerób na własne potrzeby.

Rybik
12-05-2006, 15:03
wyswietlanie submenu w dodatkowym module gubi sciezke w pathway'u niestety wiec trzeba poszperac w gotowych menu kombajnach

magic
12-05-2006, 15:21
Fakt, zapomniałem napisać o dodatkach do Joomla! rozszerzających możliwości menu. Osobiście polecam Extended Menu.
Natomiast z tym pathway można sobie poradzić w różny sposób (jeśli komuś bardzo zależy). Popularnym trickiem jest np. wyświetlanie tego samego menu w dwu różnych miejscach, przy czym w jednym - odpowiednia klasa CSS ukrywa elementy submenu, a w drugim - ukrywa pozycje nadrzędne (to tylko tak dla przykładu) - znacznie więcej pomysłów można znaleźć na forum.joomla.org

Minty
12-05-2006, 15:27
Dzięki wszystkim :)
O modułach - wyświetlaniu ich w różny sposób to ja wiem...tylko właśnie te ścieżki mi giną, na razie próbuję z extended menu to wszystko porobić..
Pozdrawiam !!

Minty
12-05-2006, 15:36
Aa :) i kto jeszcze nie korzystał z modułu extended menu, to bardzo polecam! naprawde wiele problemów z wyświetlaniem menu, autor tego modułu rozwiązał!! :)
Trzymajcie się cieplutko :)

magic
12-05-2006, 15:41
To napisz mini-poradnik jak zastosować Ex menu i jakie to daje mozliwości / korzyści, jakie problemy rozwiązuje. ;)
Powiesimy na stronie, przyda się Twoja wiedza innym :)

pshemol
08-01-2007, 13:03
Masz (co najmniej) 3 rozwiązania:
1. Jak zapewne wiesz ( ;) ) możesz mieć w Joomla! tyle (modułów) menu ile dusza zapragnie. Każde z własnymi pozycjami (odnośnikami). Każde z tych menu (modułów) możesz ustawić, żeby się wyświetlało tylko w wyznaczonych sytuacjach i w wyznaczonym miejscu na stronie. Czyli jak klient kliknie na link A w MainMenu, to mu pokażesz obok (np.) MenuA, a jak kliknie na link B w Mainmenu to pokażesz MenuB ...


Witam,
Jestem poczatkujacym joomlowcem wiec prosze o wybaczenie jesli to pytanie jest banalne. Jednak skoro je zadaje dla mnie nie jest ...

Interesuje mnie wlasnie bardzo podobne rozwiazanie do tego ktore zacytowalem. Potrzebuje zrobic wlasnie dwa linki, po kliknieciu ktorych pokaze sie albo menuA albo menuB w tym samym miejscu.
Edytowac menu i dodawac pozycje umiem, jednak nie bardzo wiem jak mam zrobic aby menu znikalo przy okreslonym warunku i zeby sie pojawialo po kliknieciu na jeden z linkow.

Nie oczekuje gotowego rozwiazania, tylko chcialbym wiedziec jak podejsc do problemu.

pozdrawiam i z gory dziekuje
pshemol

stone
08-01-2007, 14:01
Poszczególne menu to jest defacto oddzielny moduł który można znaleść w dziale moduły strony. Wchodzisz we właściwości tego modułu i ustawiasz dla jakiś linków ze wszystkich menu ma być on widoczny.