PDA

Zobacz pełną wersję : chce przerobic administracje... pytanie !!!



bossi_sb
11-05-2006, 16:20
Witam
Mam taki problem:
Ma swoim serwerze mam juz zainstalowana joomle i dwie skórki z tym ze nie chce tych skórek z tego wzgledu ze mam juz pomysl i opracowana graficznie strone w html. Praktycznie zrobioną z tym ze w html. Ale zdaje sobie z tego sprawe ze strona w html za jakis czas bedzie trudna do aministracji narobi sie tego w pierony a potem trzeba tego szukac bawic sie scieszkami i tak dalej i tak dalej w php to jeszcze jako tako jest to proste z tego co mniej wiecej czytalem wiec dlatego wpadlem na pomysl aby wykorzystac joomle tylko i wylacznie do administracji strona pod htmlem.

Tu nasuwa sie takie pytanie czy moge tak przerobic stronke w html aby byla normalna skórka do joomli ? Co musialbym zmienic i ile kodu php trzeba aby wpisac. a tu chcialem zauwarzyc zeby ze nie chece zeby stronka byla "cieżka". Potrzebuje tylko takzwanych modułów do komentarzy, wpisywania artykułów z pozycji admina czyli mnie i jeszcze kilku innych osob, newslettera, promocji strony przesłania linku na adres poczty, i losowych banerow czy czegos takiego.

Jestem nowy jesli chodzi o php w html jeszcze jako tako nie narzekam. Jak sprawdzałem css i html skorek to tam nic wielkiego nie ma. Pytanie jesli chodzi o te moduly co musze wrzocic na stronke a co zostawic normalnie na serwerze. Teraz dla mnie to jest czarna magia wiec pytam :)

Z góry dziekuje za odpowiedzi ! Jeśli to nie sprawiło by nikomu problemu moze być jakis (nawet monolog) chetnie przeczytam :)

Rybik
11-05-2006, 20:35
serwer pomocy - tam masz sporo o template'ach do Joomla, w skrocie to mozesz zrobic tak:
- wziasc skore np Madeyourweb, skopiowac katalog i nadac nowa nazwe (katalogu) i wywalic z niej cala sekcje body, potem wstawic tam swoj kod html opisany wlasnymi klasami css, cala tresc css wrzucic do /css/template_css.css (ktorego wywolanie pozostalo w sekcji naglowkowej pliku index.php)potem w odpowiednich miejscach swojego htmla wrucac instrukcje php ladujaca pozycje modulow zerznieta z oryginalnego indexa (poczytac o parametrach funkcji mosLoadModule - od niej zalezy cy dostaniesz kod z tabelami divami itp), w sekcji glownej ladowanie trsci
Na koniec jak juz laduje to co chcesz tam gdzie chcesz to podgladajac zrodlo dokumentu widac jakich klas css uzywa Joomla, pozostaje tylko je odpowiednio opisac ...
... i juz ! :D

da sie, choc ja np wole brac templaka dzialajacego i stopniowo fragment po fragmencie przerabiac pod siebie