PDA

Zobacz pełną wersję : [FCKeditor] usuwa twarde spacje...



REGE
11-05-2006, 19:43
Witam!
Chcąc, aby artykuły w moim serwisie były jak najbardziej czytelne zacząłem używać tzw. twardej spacji. Jednak podczas edycji tekstów FCKeditor wycina mi wszystkie  .

W pliku mambots/editors/fckeditor.php znalazłem odpowiedzialny za ten stan rzeczy kawałek kodu:

$content = str_replace(" ", " ", $content); i zakomentowałem go. Niestety problem zniknął tylko w IE. W Firefoxie dalej jest to samo... :(

Próbowałem nawet zamienić &nbsp przez encje &#160 lub &#xa0 ale to nie daje żadnych rezultatów, bo edytor zamienia je na &nbsp i wycina.

Czy ktoś wie, jak można ten problem rozwiązać?

stone
12-05-2006, 11:25
Hmm, może trochę inaczej, może zmień edytor, np na JCE ,

REGE
13-05-2006, 19:22
W sumie, to chciałbym pracować na czymś opartym o TinyMCE, nawet kiedyś używałem mosCE, ale... No właśnie, kiedy TinyMCE stał się niezgodny ze standardami XHTML (autorzy, nie wiedzieć czemu, usunęli funkcje odpowiedzialne za poprawne formatowanie kodu) przerzuciłem się na FCK, który pozwala zachować poprawny kod.

Może to dziwne, ale dla mnie standardy są niemal święte i staram się aby moje strony były do nich dostosowane. Szkoda tylko, że tak niewiele osób robi to samo...