PDA

Zobacz pełną wersję : Problem na liscie menu modulow



piotrkubin
11-05-2006, 22:05
Mam taki problem, nie ukrywam, ze z wlasnej glupoty, otoz chcialem kiedys zrobic witryne dwujezyczna, wiec pomyslalem sobie ze do jakiegos innego katalogu walne joomle w innej wersji jezykowej, jakos to pozniej razem polacze i bedzie fajnie...No i jak pewnie sie domyslacie fajnie nie jest...Otoz obecnie mam juz witryne opanowana i sama stronka wyglada jak zawsze, ale mam za to balagan w menu itd. bo mam teraz np tam gdzie jest lista modulow podwojne nazwy tych samych modulow - polskie i angielskie a nie mozna usunac tych anglojezycznych...a chcialbym sie tego pozbyc bo to niepotrzebnie robi balagan...A nie wiem jak to zrobic...moze ktos kiedys mial stycznosc z takim problemem? Zaznaczam, ze raczej jestem ziielony jesli chodzi o php i bazy danych...Prosze o pomoc!! tu jest zdjecie, jak to obecnie wyglada


http://bohemistyka-raciborz.info/pliki/menu.jpg

Sova
11-05-2006, 22:12
Próbowałeś zlikwidować powtarzające się pliki poprzez FTP'a?

piotrkubin
11-05-2006, 22:21
Jak pisalem wczesniej, ta "druga" joomla w innym jezyku zostala umieszczona w innym katalogu i to cale juz dawno polecialo, wiec chyba odopowiedz brzmi, ze tak, owszem usunalem powtarzajace sie pliki...Przypuszczam, ze to moze bedzie siedziec albo w bazie danych (bo mam konto, ktore umozliwa utworzenie jednej bazy danych) i podczas instalacji tej drugiej joomli przypuszczam, ze moze w jakis sposob nadpisalo cos w bazie...albo w jakichs plikach konfiguracujnych z tej "pierwszej" joomli. Na bazie danych MySQL nie znam sie w ogole a w plikach joomli grzebalem (ale nie plik po pliku bo nie mam na to czasu), ale nie znalazlem niczego albo tez poprostu przeoczylem...

Zaznaczam, ze jest to tylko problem w sumie wizualny - robiacy poprostu balagan w menu bo nie zaleznie od tego, czy sie te opcje opublikuje czy nie, nic sie w sumie ze strona nie dzieje...Ale kiedy np wylacze publikacje "polskiego Glownego menu" i opublikuje to anglojezyczne "Main menu" w witrynie znika glowne menu, wiec to tylko taki graficzny blad, ale cholernie irytujacy