PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z subdomeny na domenę



sirrork
28-09-2008, 04:48
Witam! Był podobny wątek, ale nie mogę go nigdzie odszukać.

Zainstalowałem joomle 1.5.7 i skomponowałem na niej swoją stronę. Wykorzystałem do tego subdomenę i adres strony brzmiał joomla.domena.XX lub domena.XX/joomla bo stworzyłem katalog o tej nazwie specjalnie w tym celu.
Teraz chciałbym zdjąć moją starą stronę i przenieść do głównego folderu to co stworzyłem na joomli. Myślałem, że po prostu przekopiowanie danych załatwi sprawę, bo przecież adres bazy danych pozostanie ten sam, wszystkie moduły itd strukturalnie będą w tych samych miejscach... a tu zonk.
Baza danych owszem, działa pięknie, ale posypał się cały tamplate. Jest zainstalowany, jest domyślnym, ale strona jest goła jak święty turecki i nie wiem co z tym zrobić. Pewnie gdzieś jest ścieżka do poprawienia, ale nie wiem gdzie szukać. W configurtation.php wszystko wygląda OK.

Jakieś porady?
Może zacząć proces od początku w inny sposób?

vego007
28-09-2008, 11:34
Wpisz livesite w configuration.php.

crazyluki
28-09-2008, 12:13
albo jeśli już masz wpisany livesite spróbuj zostawić tą wartość pustą ("")
Pozdrawiam

sirrork
28-09-2008, 14:25
Dzięki wielkie, działa. Nie miałem livesite wpisanego :) Jakie to teraz proste.

szymanskir7
29-09-2008, 12:37
Dołączę się do tematu:
Pytanie brzmi:
Mam stronkę na joomli 1.5, którą zamierzam zmienić na nową joomle 1.5.7, co do aktualizacji nie działa, gdyż strona jest po włamaniu i trochę jej brakuje.
Ale do rzeczy:
czy jak stworze na nowym ftp i nową bazę danych dla 1.5.7 i strona zacznie działać pod nazwą subdomeny, będę mógł bez przenoszenia plików joomli wrucić z tą stroną do głównej domeny ?
Czy można tylko zmienić by domena była odbierana z tamtej na nową ?

zwiastun
29-09-2008, 12:40
Nie wiemy, bo skoro strona jest po włamaniu, to znaczy, że cały Twój katalog macierzysty jest po włamaniu i być może BD jest po włamaniu. Wróżkami nie jesteśmy. Postępowanie po włamaniu opisane na www.pomoc.joomla.pl i nie tylko!

szymanskir7
29-09-2008, 13:21
Chyba się nie zrozumieliśmy to wyjaśnię
Stara strona jest po włamaniu ( już mnie nie interesuje)
Tworze nową stronę na nowym FTP i nowej BD
Pytanie:
Stronę tworze na subdomenie xxxxxxx.iq.pl ( do momentu zrobienia nowej strony, stara widnieje na xxxxxx.pl ), czy jest możliwość potem zamiany subdomeny na domenę właściwą ?
Czy muszę wykasować pliki z starego ftp i kopiować nowe? i tak samo z BD?

zwiastun
29-09-2008, 13:32
Co to jest nowe FTP?
Bo FTP= File Transfer Protocol, czyli protokół transmisji plików.
Kwestie ustawiana domen i subdomen są regulowane na serwerach. To, czy musisz wykasować stare pliki i przenieść do katalogu nowe, nie zależy od Joomla!, tylko od tego, na jakie miejsce składowania witryny wskazują dane domeny. Z BD to nie mam pojęcia, co Ci odpisać, bo nie rozumiem, coto jest to nowe FTP

juzio5
30-09-2008, 02:27
To jak już robisz nową to i tak nie masz wyjścia, jak później ją przenieść.
Kasujesz stare pliki na koncie głónym (ściągnij je przez ftp na dysk zachowując strukture katalogów i plików - albo zrób backup - tak na wszelki wypadek). Nową joomle przekopiuj z podkatalogu na serwerze (subdomeny) o poziom wyżej czyli do domeny podstawowej.
Pozmieniaj wpisy w configuration php na domene i podczep dane nowej bazy i powinno być ok.
Nie testowałem tego, ale już o to pytałem na tym forum i sposób jest potwierdzony, że się da i nie będzie problemów.
Co do bazy to jej nie przenosisz, jak masz ochote to do starej joomli po włamaniu możesz podczepić nową i odwrotnie. To tylko odwołanie w pliku configuration.php.


Chyba się nie zrozumieliśmy to wyjaśnię
Stara strona jest po włamaniu ( już mnie nie interesuje)
Tworze nową stronę na nowym FTP i nowej BD
Pytanie:
Stronę tworze na subdomenie xxxxxxx.iq.pl ( do momentu zrobienia nowej strony, stara widnieje na xxxxxx.pl ), czy jest możliwość potem zamiany subdomeny na domenę właściwą ?
Czy muszę wykasować pliki z starego ftp i kopiować nowe? i tak samo z BD?

szymanskir7
30-09-2008, 12:03
dzięki za informacje, bardzo się przydały