PDA

Zobacz pełną wersję : Niechciane reklamy google



majkel
28-09-2008, 12:27
Witam, mam problem z reklamami google na stronie klubu azs którą prowadzę. Link do strony www.azs.p.lodz.pl

Od pewnego czasu pojawia się chmurka z reklamą google w lewym górnym rogu strony. Nigdy tej reklamy nie planowałem umieszczać i chciałbym się jej pozbyć ale nie wiem jak...

Nie bede wymienial wszystkich zainstalowanych modułów, komponentów i botów, bo to się mija z celem. Powiem tylko tyle, że żaden z nich nie jest bezpośrednio związany z reklamami google. Wydaje mi się że pośrednio też nie. Moze problem nie dotyczy samej joomli? Sam już nie wiem...

Będę wdzięczny za odpowiedź.

crazyluki
28-09-2008, 12:31
jeśli jesteś na darmowym hostingu to nie ma się co dziwić że masz reklamy których byś nie chciał... :)
spytaj swojego hostingodawce czy nie wie czegoś o tym.:)

majkel
28-09-2008, 12:34
Hosting płatny, więc to nie to. Właśnie odpublikowałem wszystkie moduły i reklama zniknęła więc to coś z tym. Włączam je po kolei. Jak znajde przyczynę to napiszę co to było :) Pozdrawiam.

majkel
28-09-2008, 12:39
Dobra, myślałem że to nagłówki RSS, ale okazuje się że to moduł mod_whosonline... Tak dużo robiłem przy stronie jakiś czas temu, że sam już nie pamiętam, czy to oryginalny czy ściągany moduł (wiem że standardowo jest w Joomla!)

majkel
28-09-2008, 13:18
Zajrzałem w źródło modułu i znalazłem przyczynę. Do licznika online dopisałem licznik odwiedzin, który nie zawierał wcześniej reklam (zresztą na stronie www.free4u.pl jest nadal napisane "free4u.pl
to damowe komponenty na strony WWW bez reklam za darmo"), a gdy wstuknie się adres licznika w pasek adresu to widać w kodzie "google_ad_slot = "2356840513"; google_ad_width = 125; google_ad_height = 125;"


Można zamknąć wątek.