PDA

Zobacz pełną wersję : Coś a'la JUGA



JakubF
28-09-2008, 18:58
Chciałbym uzyskać taki efekt:
Klient loguje się i widzi w menu użytkownika link do strony/artykułu, który jest widoczny i dostępny tylko dla niego.

Po lekturze forum jedynym panaceum wydaje się być JUGA, jednak jak na moją kieszeń i minimalne wykorzystanie komponentu, cena jest nie do zaakceptowania :)

Wymyśliłem sobie alternatywę, jednak nie wiem czy jest to możliwe (i bezpieczne) w Joomla, a rozchodzi mi się o coś takiego:

Zrobić niezależną stronę, do której umieściłbym linka w menu użytkownika. Strona po załadowaniu sprawdziłaby nazwę użytkownika i przekierowała na określoną podstronę?

JakubF
29-09-2008, 01:30
Po części sobie już odpowiedziałem na zadane pytanie.

Znalazłem bota (RD Add PHP), który umożliwi mi wstawienie do artykułu kodu php, który zostanie wykonany.

Oczywiście, zgodnie z zasadą, że im dalej w las tym więcej drzew, pojawia się pytanie: "jaki kod wstawić?" :) o tyle trudne, że w życiu ledwo liznąłem php, o sql nawet nie wspomnę :P

Tak czy siak nadal mam nadzieję na waszą pomoc drodzy forumowicze :) a w międzyczasie próbuję sam rozwalić ten problem :)

JakubF
15-10-2008, 08:27
Trochę czasu minęło, ale udało się w końcu znaleźć rozwiązanie. Napiszę, może komuś się przyda.

Przy pomocy bota rdaddphp wstawiam do artykułu taki kod:

<? $session =& JFactory::getSession();
$user = $session->get("user");
$name = $user->username;
$id = $user->id;
if ($name = login_klienta)
$nowy_adres = "adres artykułu z szczegółami zlecenia danego klienta";
Header("HTTP/1.1");
Header("Location: ".$nowy_adres);
?>

Niestety każdego nowego użytkownika będzie trzeba tu dodać ręcznie, co może być nieco uciążliwe, jednak nie wymyśliłem nic lepszego.

vego007
15-10-2008, 10:09
Zrób sobie do tego proste GUI, do przypisywania klientom adresów, zapisuj dane klienta i adres w bazie a później sprawdzaj co to za klient się zalogował, pobierz adres z bazy i przekieruj gdzie trzeba.