PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z joomla. Uzywa za duzo zasobow.



s87
28-09-2008, 19:02
Zablokowano mi strone ,ktora jest na joomli ,poniewaz:

O to mail od nazwa.pl:


Szanowni Państwo,

Informuję, że administrator NetArt zablokował katalog /home/konto/ftp/serduszko na
serwerze.

Aplikacja zużywała zbyt wiele zasobów systemowych, co mogło prowadzić do
niestabilnej pracy usług innych Klientów NetArt. Platforma hostingowa
współdzieli zasoby sprzętowe serwera między wielu użytkowników, którym NetArt
gwarantuje jednakowo wysoką jakość świadczonych usług.

Proszę o usunięcie lub optymalizację wadliwego skryptu, przetestowanie go w
lokalnym środowisku oraz przekazanie informacji o wykonanych pracach
zmniejszających obciążenie zasobów serwera.

Podstawa: "Regulamin świadczenia usługi serwera w NetArt", Art. VII, pkt. 5

Oto lista procesów:

34.6 0.6 0:17.69 /usr/local/bin/php5-fcgi.bin /home/konto/ftp/serduszko/<wbr>index.php
25.0 0.6 0:19.95 /usr/local/bin/php5-fcgi.bin /home/konto/ftp/serduszko/<wbr>index.php
24.0 0.6 0:19.01 /usr/local/bin/php5-fcgi.bin /home/konto/ftp/serduszko/<wbr>index.php
23.1 0.6 0:26.31 /usr/local/bin/php5-fcgi.bin /home/konto/ftp/serduszko/<wbr>index.php



I co teraz począć?

crazyluki
28-09-2008, 19:38
zmienić hosting lub zoptymalizować stronę:)
wylaczyc zbedne mamboty, moduły, zoptymalizowac kod, zoptymalizowac szablon, wlaczyc cachowanie

juzio5
28-09-2008, 21:40
zapytaj się tych magików ile na tej samej fizycznej maszynie mają kont aktywnych?
Niestety wśród wielu usługodawców tanich hostingów stawiane jest na ilość nie jakość, w związku z czym ogólne zasoby maleją proporcjonalnie do wzrostu ilości utworzonych kont. Miałem taki hosting kupiony na allegro za 19,90 za rok i stronka (nie na joomli) śmigała jak ta lala, że aż byłem zdziwiony. Tyle tylko, że byłem jednym z pierwszych komu utworzono konto na nowym serwerze, po miesiącu było ich tam już ponad 100i dalej rosło, a stronka która praktycznie nie używa zasobów raz się wczytała raz nie i strasznie wolno chodziła.
Tak to jest, niestety.

s87
28-09-2008, 23:02
To co teraz zrobic, bo chyba zmiana uslugodawcy nie wchodzi w gre ;/

juzio5
28-09-2008, 23:28
Dlaczego?
Jeśli ten jest do bani to w drugiej kolejności weź pod uwagę zmianę, albo będziesz miał stronkę więcej nieczynną niż czynną, więc to co wydałeś i tak wywalisz do kosza. Konto sobie zostaw jako testowe (przydaje się czasem). Wszystko co wydasz na pozycjonowanie to będzie wywalona kasa, lub praca.
W pierwszej kolejności zobacz czy coś nie masz na głównej opublikowanego co powoduje obciążenie procka / php / bazy - czasem do jakiś źle napisany moduł - u mnie kiedyś był takim sprawcą moduł pokazujący logi użytkowników najwięcej publikujących w serwisie. Jak wszystko będzie normalne i prawidłowe ze stroną to usługodawca na inny pozostaje Ci.
Chyba że masz taki gigantyczny ruch na stronie, to co innego to wtedy serwer dedykowany ew. VPS, ale wg mnie musiałbyś mieć trochę i jeszcze może nawet więcej pow. 2000 UV na dobę i +/- pow 30 - 50 tyś odsłon co odpowiadałoby mniej więcej nawet przy lekiej grafice i mało rozbudowanej stronie użyciem pow. 20-30GB transferu miesięcznego. To tak orientacyjnie.

crazyluki
29-09-2008, 06:50
s87 (http://forum.joomla.pl/member.php?u=5534): albo powiesz konkrety jaką masz stronkę lub jakie dokładnie ( WSZYSTKIE) dodatki zainstalowane, albo zapraszam do przeszukania forum o optymalizacji stron opartych na joomla!

wszystkie bezsensowane posty będę usuwał ( bezsensowne czyli te nie wnoszące nic do tematu)

juzio5
30-09-2008, 01:30
No i cisza :) chyba się naprawiło

(http://forum.joomla.pl/member.php?u=5534)s87 (http://forum.joomla.pl/member.php?u=5534): albo powiesz konkrety jaką masz stronkę lub jakie dokładnie ( WSZYSTKIE) dodatki zainstalowane, albo zapraszam do przeszukania forum o optymalizacji stron opartych na joomla! (http://forum.joomla.pl/member.php?u=5534)

crazyluki
30-09-2008, 16:48
bez sensu zawracanie dupy bez podawania szczegółów - co my mamy powiedzieć?

1. zoptymalizuj stronę
2. kup lepszy serwer ( np dedykowany),

temat zamykam, a jak autor postu będzie miał więcej informacji - po napisaniu do mnie wiadomosci - odblokuje;)