PDA

Zobacz pełną wersję : CHyba wyłączyłem Authentication Joomla - co w bazie zmienić żeby to przywrócić



kradar
29-09-2008, 07:56
Witam. Z tego co tu czytam, to najprawdopodobniej wyłączyłem Authentication Joomla i nie mogę się zalogować do zaplecza. Wyskakuje komunikat:
JAuthentication::__construct: Could not load authentication libraries.
Username and password do not match
Gdzie to przywrócić w bazie? W którym miejscu co i jak zmienić.
Z góry dzięki za podpowiedź.

kradar
29-09-2008, 08:53
Już wszystko OK - poradziłem sobie - wszystko działa.

zwiastun
29-09-2008, 11:33
No to cieszymy się, ale będzie nam równie dobrze bez takich komunikatów. Użytkowników forum interesuje, jak sobie poradziłeś.

kradar
29-09-2008, 12:56
Przepraszam - na przyszłość się poprawię.
A skorzystałem z porady crazyluki (http://www.forum.joomla.pl/member.php?u=9729) vbmenu_register("postmenu_84690", true); – Super Moderatorna na tymże forum, mianowicie:
jeśli to wina moduły authetication joomla
1. uruchom phpmyadmin
2. kliknij z lewej strony na tabele w ktorej masz zainstalowane joomla
3. następnie - u góry strony masz SQL
tam wpisz Kod:
UPDATE `jos_plugins` SET `published` = '1' WHERE `jos_plugins`.`id` =1 ;
jos_plugins musisz zamienić na taki przedrostek jaki masz w całej bazie Joomla (np j15 lub podobnie), ale jos jest standardowy.

potem jak wpiszesz to naciśnij wykonaj:)

od teraz ten plugin jest na nowo opublikowany i powinno wszystko działać.


Pozdrawiam

arekk
15-02-2010, 18:15
Wykonałem tak jak podałeś, mimo, zniknięcia błędu, nie mogę się zalogować. Po wciśnięciu "Logowanie" strona się wczytuje, i znowu pojawią się panel logowania...Co może być jeszcze przyczyną..

EDIT:

Zalogował się do bazy, wybierając tabelę jos_plugins, potem przeszedłem na Przeglądanie i włączałem następujący, plugin-y Authentication - LDAP, Content - Load Module, User - Joomla! I dopiero wtedy mogłem się zalogować..

Jerry77
23-10-2012, 14:31
Może to zabrzmi banalnie, ale co zrobić/wpisać (i gdzie), żeby włączyć te wtyczki? Czy to ma wyglądać tak: enabled=1 bo nadal nie mogę się zalogować :blink: