PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd w IE



bajron
29-09-2008, 13:00
Opis problemu:
problem - funkcjonowanie MENU w przeglądarce IE. w przeglądarkach Firefox i Chrome wszystko jest OK.

Po IE Menu nie działa a na pasku stanu jest : błąd na stronie



Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.7 Production/Stable [ Wovusani ] 9-September-2008 23:00 GMT
configuration.php: Zapisywalny (Tryb: 644 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: FreeBSD 7.0-RELEASE ( amd64) | Strona Serwer: Apache ( aniamarcin.com ) | PHP Wersja: 5.2.6
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.1.28-rc-log ( 62.146.68.173 via TCP/IP )

Informacje rozszerzone:
SEF: Wyłączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Włączone | htaccess: Nie zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php nie są identyczni (prawdopodobnie nie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: cgi-fcgi | MySQLi: Tak | Max. Memory: 128M | Max. Upload Size: 2M | Max. Post Size: 8M | Max. Input Time: -1 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje:
MySQL Klient: 5.1.26-rc ( latin2 )

zwiastun
29-09-2008, 13:41
Coś tam, widzę, dotarło z poprzedniego komunikatu, ale chyba nie wszystko, co istotne. Nawet nazwy szablonu nie podałeś!

Niemniej,
a) pod IE różne rzeczy nie działają z różnych powodów, o czym każdy wiedzieć powinien i pewno wiesz
b) jeśli jakiś szablon źle działa pod IE, to masz 4 wyjścia:
- naprawić błędy
- napisać do autorów
- wyrzucić, znaleźć coś dobrze zaprojektowanego
- zapytać na forum, co może przynieść rezultat w przypadku rzeczy stosowanych powszechnie; a szablonów jest tysiące i jakiś Anemone - kto to wie, co to to i skąd

A poza wszystkim rozumiem, że Ty masz problem, ale naszym problemem są pytania ludzi, którzy zadają banalne pytania. To na przykład, jak się zmienia wielkość czegoś w szablonie jest opisane na stronach pomocy. I z tego powodu poprzedni post powędrował do kosza, a nie dlatego, że nie podałeś akurat do niczego niepotrzebnych w tym przypadku danych serwera. Podobnie z pytaniem, co oznacza pozycja modułów!

bajron
29-09-2008, 13:59
ok, uzupełnienie:

szablon : ANEMONE - podgląd na mojej stronie (http://aniamarcin.com)

Ma ktoś jakiś pomysł ? może być na priv.

o inne "pierdoły" już nie pytam.

Pozdrawiam
Marcin

hesar
29-09-2008, 15:51
<div id="minibutton_container">

w tym kontenerze masz menu o ktore ci chodzi
teraz nalezy sprawdzic czy przypadkiem nie jest przykryte np. jakas warstwa (sprobuj uzyc z-index dla tego diva)

bajron
29-09-2008, 16:29
ok, dzięki.

tylko powiedz jeszcze z jaką wartością ?

i jeszcze jedno, ważne jak sądzę - mam dwa pliki :

template.css z wpisem:

/* BUTTONS */

#minibutton_container {
position:fixed;
top:0px;
left:950px;
}
#minibutton_container a {
display:block;
margin-bottom:5px;
}



oraz ie6only.css z wpisem:


#minibutton_container {
position:absolute;
top:0px;
left:950px;
}

czy może mieć jakiś wpływ na działanie menu ??

zwiastun
29-09-2008, 17:47
w pliku dla IE
wartość możesz dać dowolną

z-index: 100;
dodaj temu wysokość! też!
height: 1%;

1% bo nie ma znaczenia, ile - IE sobie dostosuje, a ma takiego fizia, że jak element nie ma określonej wysokości to go olewa!

bajron
29-09-2008, 19:06
Wielkie dzięki za szybką pomoc!!

Działa idealnie!!

Pozdrawiam
Marcin

zwiastun
29-09-2008, 19:37
Jak byś jeszcze napisał, co - z-index czy height ?

bajron
29-09-2008, 21:21
wpisałem oba !!
później sprawdzę je osobno i dam Wam znać co zadziałało!!

bajron
30-09-2008, 10:52
no i sprawdziłem - nie działa.

na 100 % Menu funkcjonowało wczoraj prawidłowo po zmianie tych parametrów - sprawdziłem dzisiaj każdą kombinację i nic....


mam pewną wątpliwość - nazwa pliku zawiera : ie6only - a przecież pracujemy na IE 7....

czy to może mieć znaczenie ?

hesar
01-10-2008, 00:27
sprobuj sobie odsunac ten kontenerek
daj left 1050px na przyklad bo pozycjonowanie absolutne w ie to juz tak ma ze czasem dziala czasem nie :/
a najlepiej zainstaluj sobie firefoxa i firebuga i bedziesz wiedzial jakie strybuty dostaje przegladarka od skrytpu dla kazdego kontenera - wtedy latwiej wylapac takie bledy

bajron
01-10-2008, 01:14
niestety nic... bez zmian.

spróbuję zrobić tak jak radzisz - firefox & firebug
jak coś znajdę to dam znać!

Pozdrawiam

zwiastun
01-10-2008, 01:50
Jak działało, a nie działa, tzn. że coś przekombinowałeś potem i jest jakiś czasem drobny błąd, np. brak średnika, brak dwukropka.

W pliku ie6only.css powinno być:


#minibutton_container {
position:absolute;
top:0;
left:950px;
height: 1%;
z-index: 100; /*albo 500*/
}

kdbts
20-09-2009, 09:35
witam !!! postawiłem stronkę (http://www.tomita-judo.pl)i w przeglądarce Firefox wsio super funkcjonuje , jednak jak odpalam stronę pod "ulubionym " IE nie mogę otworzyć Galerii Foto a i animacja flash nie dziala . pod IE pokazuje mi się taki błąd:
Szczegóły błędu na stronie sieci Web

Agent użytkownika: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)
Sygnatura czasowa: Sun, 20 Sep 2009 06:33:57 UTC


Wiadomość: HTML Parsing Error: Unable to modify the parent container element before the child element is closed (KB927917)
Wiersz: 0
Znak: 0
Kod: 0
Identyfikator URI: http://www.tomita-judo.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=2&func=viewcategory&catid=2

Może ktoś zechciałby rzucic na to okiem i pomóc. Za każdą pomoc z góryy dziękuje