PDA

Zobacz pełną wersję : Link do logowania



zmechu2
29-09-2008, 13:18
Witam!

Moje trzecie podejście do zapytania, mam nadzieję że nasz Administrator (oby żył wiecznie!) okaże odrobinkę wiecej wyrozumiałości i tym razem wątku nie wykasuje.

Sytuacja jest następująca: mając właczony moduł logowania użytkownicy moga logować się wprost ze strony głównej.

Chciałbym zrobić takie coś, aby zamaist tego logowanie z poziomu strony gównej było niemożliwe (niewidoczne? niekatywne?), zaś było możliwe przez naciśnięcie linku w men o nazwie np "Zaloguj"

Po reprymendzie od Administratora że nie rozumiem zasad Joomli i oczekuję sprzeczności proszę Was o pomoc :-)

Graficznie: zamiast czegoś takiego:
http://img144.imageshack.us/img144/5627/logmodulqk1.png

potrzebuję mieć takie coś:
http://img144.imageshack.us/img144/415/logmenutl0.png

które by działało w ten sposób:
http://img144.imageshack.us/img144/6206/logstrzalkaou1.png

Mam nadzieję ze wyjaśniłem o co mi chodzi :-)

Pozdrawiam
Artur

zwiastun
29-09-2008, 13:27
Nie wiem już, jakimi słowy pisać rzeczy oczywiste:
1. Jeśli w konfiguracji wyłączasz logowanie na stronie frontowej, to nie oczekuj, że będzie taka możliwość. Bo to nielogiczne!
2. Moduły włącza się i wyłącza się na stronie Rozszerzenia --> Moduły, a nie w menu i nie w konfiguracji.
3. Moduł Logowanie pojawia się, gdy zostanie umieszczony i włączony moduł (pierwszy rysunek), strona jest wywoływana przez pozycję menu (drugi rysunek)

zmechu2
29-09-2008, 13:36
Dziękuję za odpowiedź i niewykasowanie wątku :-)

Ad 1) Dlaczego miałoby to być nielogiczne? Ja właśnie NIE chcę logowania ze strony frontowej, ale jednocześnie nie chcę aby logowanie było w ogóle wyłączone. Aktualnie z tego co widzę jest wybór - albo logowanie z frontowej, albo wogóle. Tak być musi?

Ad 2) ... a dokładnie Modules - Site modules. Mówimy o Joomli 1.0.x

Ad 3) zgadzam się.

Co do wyjaśnień: trzeci rysunek pojawia się, gdy jest a) włączony moduł logowania, 2) włączona opcja "Front-end Login" w Global Configuration. Jeżeli któreś z nich WYŁĄCZę, otrzymuję komunikat "nie masz uprawnień do oglądania tek strony"

Wytumaczę jeszcze raz: chcę mieć możliwość logowania (ergo: moduł logowania ma być aktywny) ale NIE chcę go mieć na stronie głównej. Tylko pod linkiem.

Czy jest jeszcze coś niezrozumiałego?

Pozdrawiam
Artur

zwiastun
29-09-2008, 13:42
Mylisz pojęcia:
a) boczny pasek to nie menu - tam owszem, bywa menu
b) Front-end = strona frontowa, witryna, to co widzą odwiedzający, w przeciwieństwie do Back-End, czyli zaplecza. Front-end to nie pierwsza strona
c) Oczywiście, że albo można się będzie logować na frontowej, albo nie - trzeciego wyjścia nie ma, ale do logowania może posłużyć albo moduł, albo strona, albo jedno i drugie.

Wyłącz moduł, Załóż w menu głównym pozycję Logowanie - cała filozofia. Ustawienie w konfiguracji musi być TAK

zmechu2
29-09-2008, 13:48
Ooooo, super, o takie coś właśnie mi chodzi! Jest kilka nieścisłości, ale to kwestia uogólnień.

Czyli tak:
1) chcę, aby była możliwośc logowania z Front-end. Czyli musi być zaznaczone "Front-end Login" w Global Configuration.
2) nie chcę aby była mozliwość logowania się ze strony głownej serwisu. Czyli moduł logowania nie może być widoczny na tej stronie
3) ale chcę, aby była możliwosć zalogowania się po kliknięciu na odnośnik w menu pod nazwą "logowanie", tak jak na rys 3 w moim pierwszym poście

Jak to więc zrobić?

A.

zwiastun
29-09-2008, 13:49
ZROBIĆ ODNOŚNIK W MENU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuu!

zmechu2
29-09-2008, 13:55
OK, zadziałało...

Kajam się i przyznam, że nie wiem co robiłem źle. Przy takiej konfiguracji cały czas wyskakiwało mi "nie masz dostępu do strony"...

No i w sumie od razu trzeba bylo tak pisać :-)

A.

zwiastun
29-09-2008, 14:11
OK, zadziałało...

No i w sumie od razu trzeba bylo tak pisać :-)

A.
A napisałem cokolwiek nowego, czego nie ma w poradnikach? Co wykracza poza podstawy posługiwania się Joomla?

zmechu2
29-09-2008, 14:37
Tak. Po pierwsze nie była to operacja standardowa. Po drugie: jak pisałem wcześniej - mimo że robilem to wielokrotnie (zresztą, na 3 rys widać ile kombinowalem) nie chciało mi zadziałać. Trzy: nie każdy jest na tyle specjalistą w Joomli, by od razu wiedzieć gdzie i co piszczy. A cztery: po to jest chyba forum, by szukać pomocy u bardziej doswiadczonych.

Sam zauważyłeś, ze kosztowalo to nas wiecej pisania, kasowania watków i wysylania PW niż to jest warte

A.

zwiastun
29-09-2008, 14:49
Problem w tym, że cała ta pisanina do niczego nie służy, bo
a) rzecz jest prosta, nie potrzeba tu żadnego specjalisty
b) odpowiedzi znałeś, zanim zapytałeś,
c) problem polegał na jakimś "kombinowaniu" tam, gdzie nie ma potrzeby kombinowania.
d) jak nie wiedziałeś, tak nadal nie wiesz - ani Ty, ani ja, gdzie popełniałeś błąd, a więc co właściwie było problemem.

Wystarczyło po prostu uznać, że skoro administrator raz i drugi kasuje wiadomość, to nie dlatego, żeby zrobić na złość, zniechęcić, wyżyć się, nabić ilość postów, czy nie wiadomo, co jeszcze, ale albo dlatego, że post nie zawiera niezbędnych informacji, albo dlatego że przedstawiana spawa nie jest problemem (bo np. została opisana w poradnikach, w pomocy).
No i należało prześledzić swoje poczynania raz jeszcze a spokojnie.

zmechu2
29-09-2008, 14:58
OK, żeby nie przedłużać: problem tkwił zapewne gdzie indziej. Gdzie - jak zauważyłeś - nie wiadomo, ważne jest ze go już nie ma.

I jak zapewne było widać (i jak Ci pisałem) nie udało mi się go rozwiazać mimo wielu prób i starań. I zapewniam, gdyby wszystko działało tak jak w poradnikach to bym tu nie pisał.

Jak zauważlyeś - zarówno rozwiązanie problemu, jak i metodykę znałem od dawna, tylko jakiś szczegół mi bruździł. Więc złoszczenia się, ze nie działa a musi nie powinny byś kierowane w moją stronę.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam

A.

bartecek
02-09-2009, 14:37
W tym temacie mam pytanie, jaki jest sposób na to aby wyswietlić menu logowania(tylko na front), ale żeby nie było ono widoczne na stronie, ani żeby nie było do niego linka w menu. próbowałem na rózne sposoby, z kopiowaniem linka który kieruje gdy klikne "Logowanie" w menu, ale gdy wyłącze w menu strony ten link to przestaje to działać.
Chodzi mi o ścieżke , mozliwość wyswietlenia samego komponentu logowania na front strony, bez osadzania go na stronie w widocznym miejscu.
pozdrawiam!

zwiastun
02-09-2009, 14:42
A tak naprawdę, to o co Ci chodzi? Co to ma być? Okno wyskakujące? Czy miś w czapce niewidce?

bartecek
02-09-2009, 14:58
Miś niekoniecznie bo nie rozwiąże mojej sprawy...
Chodzi mi o np. link który moge sobie wkleić do przeglądarki i pojawi mi sie formularz logowania.

Bazyl
02-09-2009, 15:17
Logowanie przypisz do menu, które nie jest opublikowane.
W aliasie napisz xhz.
Jak wpiszesz TwojaStrona.pl/xyz będziesz miał stronę z logowaniem.

trzepiz
02-09-2009, 15:51
Edit: treść mojego posta usunąłem bo znów piszę bzdury ....

Oczywiście sprawa dotyczy J! 1.0.x a ja znów o J! 1.5.x

z góry przepraszam ...

bartecek
02-09-2009, 21:38
bazyl, wielkie dzięki za poradę, zadziałało ;-)