PDA

Zobacz pełną wersję : forum i sklep na subdomenie



wir100
30-09-2008, 09:42
Witam wszystkich!

Opis sytuacji:
J!1.0.13 UTF - działa sobie ładnie i stabilnie pod adresem domena.pl

problem
chcę zainstalować forum i sklep. Chcę aby adres forum był typu forum.domena.pl , a sklepu był sklep.domena.pl.
Jako forum chce użyć freeboard, a do sklepu virtuenart.

Teraz pytanie:
Jak to zainstalować?

Oczywiście rozumiem że muszę utworzyć subdomeny forum i sklep, ale jak zainstalować komponenty żeby mi się właśnie zgłaszały pod takimi adresami? Z menu Joomli chce zrobić odpowiednie odnośniki. Potrzebuję takiego rozwiązania ze względu na to, że szata graficzna i rozmieszczenie menu na tych 2 subdimenach ma się różnić od szaty na stronie domena.pl

Pozdrawiam
wir100

crazyluki
30-09-2008, 17:04
do każdej subdomeny osobna instalacja joomla, ewentualnie połączone bazy (np użytkowników, artykuł) jakimś dodatkiem typu multisites z extensions.joomla.org :)

wir100
30-09-2008, 23:43
Tak dokładnie to interesuje mnie takie rozwiązanie jakie jest zastosowane na stronie joomla.pl. jest oddizielnie forum (pod adresem forum.joomla.pl), demo (demo.joomla.pl).
Wszystko pięknie i elegancko.

Czy rzeczywiście nie ma innej możliwości jak tylko tworzenie 3 joomli? Takie rozwiązanie wydaje mi sie mało eleganckie, mało elastyczne i z pewnością nie ergonomiczne.
Jeśli się mylę proszę o poprawienie mnie i wyprowadzenie z błędu.


Pozdrawiam
Slawko

zwiastun
01-10-2008, 00:04
No to po co domena i subdomeny? Żeby były odrębne adresy?

crazyluki
01-10-2008, 03:31
wir100 (http://forum.joomla.pl/member.php?u=8103): faktycznie jest kilka osobnych instalacji joomla :)

hesar
01-10-2008, 07:44
jesli chcesz miec rozne szaty i menu dla tych trzech domen to najprosciej bedzi ezainstalowac trzy rozne instalacje joomli (choc ja osobiscie nie widze zalet takiego rozwiazania)

wir100
01-10-2008, 08:08
No to po co domena i subdomeny? Żeby były odrębne adresy?
Dokładnie
Chce żeby forum i sklep chodziły na oddzielnych adresach (subdomenach).

Rozwiązanie z 3 Joomlami nie jest chyba najlepsze bo będą kłopoty z wyciągnięciem na główną stronę ostatnich postów z forum i produktów ze sklepu.

pozdrawiam
wir100

hesar
01-10-2008, 09:22
zdecydowanie latweij bedzie wybrac artykuly z bazy dostepnej dla wszystkich instancji
jesli bedziesz chcial dla jednej instalacji zrobic subdoemny to ja nie widze innej opcji jak za kazdym razem parsowac url-a zeby w zaleznosci od przedrostka wybierac wlasciwa tresc, wg mnie wymagac to bedzie ciezkich przerobek plikow core joomli, sadze ze to bedzie trudniejsze niz np powielanie artykulow dla roznych baz i instancji joomli

chyba ze widzisz jakies inne rozwiazanie ktorego ja nie widze :/