PDA

Zobacz pełną wersję : ładowanie zdjęć [Phoca Gallery 2]



pyziak
01-10-2008, 16:09
Witam.
Objaw jest następujący jak w PA dodaje zdjęcie to wyskakuje mi okno gdzie mogę podać (wskazać) ścieżkę do pliku graficznego, później się ląduje wszystko osiąga wskaźnik 100% i przeładowuje się okno i mam ponownie logowanie do PA a np: zdjęcie nie zostało załadowane. Zauważyłem też że jak piszę artykuł to to samo dzieje się mi jak chce dodać grafikę po przez edytor. poniżej ustawienia serwera oraz plik .htaccess (ponieważ używam krótkich url). Serwer mam na NETMARK
Jakieś sugestie ?



DirectoryIndex index.php
RewriteEngine On
RewriteBase /


RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|.htm|.php|.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php
#RG_EMULATION on

Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.7 Production/Stable [ Wovusani ] 9-September-2008 23:00 GMT
configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 444 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.18-6-xen-amd64 ( x86_64) | Strona Serwer: Apache ( nurek.nspace.pl ) | PHP Wersja: 5.2.4
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.51a-community ( Localhost via UNIX socket ).

crazyluki
01-10-2008, 16:16
a czy wszystkie chmody na pewno masz dobrze ustawione ?

pyziak
01-10-2008, 16:56
Witam.
/public_html/images/phocagallery mam na 777 a katalog, który założyłem w nim z poziomu administracji ma 755 z tym że ani w do katalogu 'phocagallery' ani do 'zdjecia' nie moge dodać w sesie wylogowuje mnie z Admina
jakie mam jeszcze sprawdzić katalogi ?
Pozdrawiam.

xtadeo
01-10-2008, 17:23
Witam.
/public_html/images/phocagallery mam na 777 a katalog, który założyłem w nim z poziomu administracji ma 755 z tym że ani w do katalogu 'phocagallery' ani do 'zdjecia' nie moge dodać


Mam identyczny problem, mianowicie nie moge dodac fotek do katalogow, ktore sa zalozone w Phoca gallery, nie moge zmienic na serwerze w tym katalogu chmod katalogow

pyziak
01-10-2008, 17:28
Mam identyczny problem, mianowicie nie moge dodac fotek do katalogów, które są założone w Phoca gallery, nie moge zmienic na serwerze w tym katalogu chmod katalogow
to to raczej nie możliwe, chyba że ci te katalogi zakładał ktoś z root'a. Rozumiem że wiesz jak się zmienia chmod'y :)

xtadeo
01-10-2008, 17:36
to to raczej nie możliwe, chyba że ci te katalogi zakładał ktoś z root'a. Rozumiem że wiesz jak się zmienia chmod'y :)

sie wie.

chodzi o to jak je zaladowac na serwer, bo przez caly czas mam upload failed

pyziak
01-10-2008, 17:40
u mnie jeżeli wzuciem pliki ftp'em do katalogów phocagallery to teraz mogę wstawić je na stronę i wszystko wydaje się że działa poprawnie, oprócz ładowania ich na server
Jakies sugestie ?

pyziak
07-10-2008, 12:40
Witam.
Więc dla potomnych ;) :
Problem powoduje Flash uploader standardowo włączony w joomla.
Istnieją jakieś niezgodności pomiędzy nowszymi wersjami serwerów www
a flash uploaderem.
Dokładnie to samo się tyczy galerii Phoca po wyłączeniu go w ustawieniach zaczyna ładować bez problemu.