PDA

Zobacz pełną wersję : Plik XML



galganka
12-05-2006, 21:12
Witam ponownie.
Mam problem z brakiem pliku XML. Niechcący wykasowałam go sobie i nie mogę teraz instalować żadnych komponentów, czy ktoś może mi napisać treść tego pliku? Wydaje mi się, że jest on taki sam i wszystkich a jedynie jego umiejscowienie inne, co jest oczywiste.
Czy w ogóle jest taka mozliwość?
Pisze tutaj, bo szukałam w wyszukiwarce i obczytałam kawałek forum, ale nie znalazłam rozwiązania mojego problemu.

zwiastun
13-05-2006, 03:54
A o czym piszesz? O jakim pliku XML? Który sobie wykasowałes? Jest ich co najmniej ze 100?
A może chodzi raczej o to, że nie umiesz zainstalowac jakiegos jednego czy drugiego komponentu?

galganka
13-05-2006, 08:42
Plik XML potrzebny do zainstalowania Docmana. Chodzi o to, że zainstalowałam sobie już kilka komponentów i nie sprawia mi to trudności. Problem polega na tym, iż miałam błąd w zapisie właśnie w tym pliku, gdzie brakowało końcowego nawiasu. Mam zwyczaj usuwania wszystkiego bez kosza więc zamiast otworzyć ten plik, po prostu go skasowałam. Teraz , pomimo, ściagnięcia ponownie Docmana, nie mogę go zainstalować w żaden sposób.
Konkretnie - brakuje mi pliku instalacyjnego XML do com_docmanV13_RC_2_pl

Rybik
13-05-2006, 14:59
instalowalem docmana kazdorazowo pobieranego "od nas" i nie ma tam zadnych klopotow z plikiem xml

galganka
13-05-2006, 16:37
Rybiku - pobieram tylko od "Was" wszystkie moduły i komponenty.
No nic, popróbuję dalej. Pozdrawiam.

maniex
13-05-2006, 20:12
jakiej przegladarki używasz?

galganka
13-05-2006, 21:38
Używam Avant Browsera, Firefoxa, Operę, Mozillę Netscape i IE. Zależy od nastroju :)

maniex
13-05-2006, 21:44
tak tylko pytam, bo mialem podobne problemy podczas instalki z pod opery i pochodnych, byc moze to kwestia javy

zwiastun
13-05-2006, 23:22
A nie można było od razu napisać, że o docmana chodzi?
Problemu nie przebrnąłem do końca. Kłopot sprawiają w pewnych przypadkach wpisy w pliku xml docmana tworzące pozycje menu


<submenu>
<menu link="option=com_docman&amp;section=files">Pliki</menu>
<menu link="option=com_docman&amp;section=documents">Dokumenty</menu>
<menu task="cpanel">Pulpit administratora</menu>
<menu link="option=com_docman&amp;section=categories"> >> Kategorie</menu>
<menu link="option=com_docman&amp;section=groups"> >> Grupy</menu>
<menu link="option=com_docman&amp;section=licenses"> >> Licencje</menu>
<menu task="stats"> >> Statystyka</menu>
<menu link="option=com_docman&amp;section=logs"> >> Dzienniki</menu>
<menu link="option=com_docman&amp;section=config">Ustawienia</menu>
<menu link="option=com_docman&amp;section=updates"> >> Aktualizacja</menu>
<menu link="option=com_docman&amp;section=themes">Szablon</menu>
<menu task="credits">Podziękowania</menu>
<menu task="license">Licencja</menu>
</submenu>
Dokładnie ten fragmencik. Mimo, że plik jest i jest poprawny, instalator zgłasza czasem, że nie ma pliku (w jakich okolicznościach, nie wiem, parser XML nie rozpoznaje tutaj encji.
Jak sobie poradzić?
Zastąp &amp; dowolnym znakiem. Zainstalujesz, a po zainstalowaniu wejdź do bazy danych i w każdej pozycji w tabeli jos_components przywróć pierwotny zapis.
Możesz np. wpisać


<menu link="option=com_docmanZZZZZZZZsection=files">Pliki</menu>

aragorth
15-05-2006, 02:24
Niestety mam ten sam problem i zmiana &amp; na dowolny znak, nic nie pomaga. Nadal nie jest wykrywany plik XML.

zwiastun
15-05-2006, 08:34
a próbowałaś zainstalować z katalogu na serwerze?. Czy naprawdę nie można podać w poście wyczerpujących inormacji? O wszystko musimy dopytywać? Jeśli i to się nie powiedzzie, pozostaje Ci instalacja ręczna (art. na pomoc.joomla.pl).

Rybik
15-05-2006, 09:42
sami tajniacy tu zagladaja :cool:

novaczek
16-05-2006, 09:52
Nie wiem czy dobrze mysle ale moze problem z ponowna instalacja bierze sie z tego ze nie usunales poprzedniej instalacji. Ja mialem podobnie z innym komponentem i pomoglo usuniecie jego plikow i katalogow z components

xqleg
31-05-2006, 15:44
myśle, ze problem nie bierze się z obecności jakichkolwiek katalogów. Sam nie miałem wczesniej DocMan'a a mimo to nie chciał mi się zainstalować.

Tych co nie chcą ręcznie instalowac tego komponentu informuje, ze jego niemiecka wersja (dostepna tutaj: http://www.joomlaos.de/option,com_remository/Itemid,41/func,select/id,93.html (http://www.joomlaos.de/option,com_remository/Itemid,41/func,select/id,93.html)) instaluje się poprawnie.
W paczce dodatkowo moduły wyswietlające najnowsze i najczesciej pobierane pliki.

Pozdrawiam i biegnę podmieniać pliki językowe...

rob30
02-06-2006, 15:52
PL wersja tez nie chce mi sie zainstalowac a ta niemiecka bezproblemowo. Jak nie bede mial co robic to zerkne czym sie roznia ;)

ps dzis moj pierwszy dzien z joomla i jak do tej pory to tylko chwalic