PDA

Zobacz pełną wersję : nieudana instalacja wielu gotowych szablonów / templatek - coś z SAFE_MODE, ale co ??



grzegorz.nowak
12-05-2006, 22:31
Dostaję taki komunikat:

Warning: copy(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 1151 is not allowed to access /home/g/grzegorz.nowak003/public_html/templates/akoautumnfog owned by uid 33 in /home/g/grzegorz.nowak003/public_html/administrator/components/com_installer/installer.class.php on line 362

Warning: copy(/home/g/grzegorz.nowak003/public_html/templates/akoautumnfog/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/g/grzegorz.nowak003/public_html/administrator/components/com_installer/installer.class.php on line 362

I co powinienem zrobić teraz ?
(Próbowałem wczytywać szablon w całości z lokalnego komoputera na serwer jak i przez skopiowanie plików).

Z pozdrowieniami dla wybawicieli :)
GN

Dylek
12-05-2006, 23:17
Zmienic serwer na taki, gdzie Safe Mode bedzie w trybie OFF. Inaczej problemy beda Ci sie dawaly we znaki jeszcze nie jeden pewnie raz.

jokris
13-05-2006, 00:09
Zmienic serwer na taki, gdzie Safe Mode bedzie w trybie OFF. Inaczej problemy beda Ci sie dawaly we znaki jeszcze nie jeden pewnie raz.
http://images2.fotosik.pl/65/oedv0ahdoqncncjnm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/oedv0ahdoqncncjn.html)
To tylko tyle. Niech chłopak sprawdzi sobie, czy nie brakuje mu jakiś plików. Duże zdjęcie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/oedv0ahdoqncncjn.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/oedv0ahdoqncncjn.html) :). Akoautumnfog. Pozdrawiam. Z serwera z Safe Mode=On.

jokris
13-05-2006, 00:33
if( !( copy($filesource,$filedest) && mosChmod($filedest) ) ) { -to jest linia 362 w pliku installer.class.php. Sprzwdź w konfiguracji strony, czy masz chmody ustawione na: pliki-644, foldery-755. Lub ustaw je na takie. Tryb Safe Mode=On nie pozwala na ustawianie chmodów na np.777. A poza tym poczytaj komunikat: "access" oznacza zabroniony, niedopuszczalny. Kombinuj.:cool:. P.s. Zauważyłem też, że takie serwery mają kłopoty z wczytywaniem "zipów" bardzo mocno skompresowanych. Tak jest przy ponygallery. Kompresujemy metodą "normalnie", i dopiero wtedy pony wczyta nam obrazki. A to tak na marginesie. Pozdrawiam.

Rybik
13-05-2006, 15:55
Jorkis, cos mącisz ...

chmodami safe moda nie obejdziesz
na co komu ta, jakze wspaniala linia kodu ?
access - wcale nie oznacza zabroniony, kup se slownik albo skorzystaj z darmowego
nieprawda, że _takie_ serwery maja klopoty z mocnymi zipami tylko trza dbac o zgodnosc wesji zipa... stad wlasnie kompresja w wersji "typowej" zalatwia nam to a kazda wyzsza uzywa juz trybu niekompatybilnego wstecz ponizej ilustam podwersji wiec tym bardziej nikompatybilnego z gZipowym oprogramwaniem serwera
tryb SAFE MODE - ON ma naprawde wiele innych przykrych konsekwencji niz niemoznosc nadania chmoda 777 (co zreszta jest bzdura wierutna ze sie nie da) a przy okazji nikt madry nie ustawia w witrynie chmodow na 777 bo joomli wystarcza 757
nie doradzaj nikomu zmian chmodow w konfigu - to najpierw trzeba zrozumiec a potem zmieniac ...

jokris
13-05-2006, 20:09
Jorkis, cos mącisz ...
chmodami safe moda nie obejdziesz
Po pierwsze, to ja już więcej nic nie piszę na tym forum, bo mam dość obrażania mnie przez.....
Ale muszę jednak odpowiedzieć.
- A czy ja napisałem, że ustawienia chmodów pozwalają obejść safe mode?. Gdzie?.
- Ja już nie będę się spierał z tobą, bo ty tylko potrafisz krytykować i obrażać innych, udając jednocześnie bardzo mądrego eksperta od Joomla. Trochę szacunku dla innych. Ja już zainstalowałem paru osobom Joomla na serwerach z safe mode=on, i uwierz mi, wiem coś na ten temat.

na co komu ta, jakze wspaniala linia kodu ?

A na to, że jak pisałem na swojej stronie o pliku .htaccess, to Dylek pisał mi, że nie mogę za bardzo pomagać innym, bo sami muszą myśleć. Niech więć myślą, czytają.

access - wcale nie oznacza zabroniony, kup se slownik albo skorzystaj z darmowego

I tu jest właśnie twoja buta. Access oznacza dostęp, zgadzam się, ale ty masz myślenie wąskotorowe, i nie wywnioskowałeś, że chodziło mi o część zdania. "is not allowed to access" oznacza, anglisto, nic innego, jak brak dostępu. A czy to nie jest równoznaczne z "zabroniony". Rozwiń swoje komórki, chłopcze.
I nie radź mi, co mam kupować, bo nie jesteśmy w Tesco w Gliwicach.

nieprawda, że _takie_ serwery maja klopoty z mocnymi zipami tylko trza dbac o zgodnosc wesji zipa... stad wlasnie kompresja w wersji "typowej" zalatwia nam to a kazda wyzsza uzywa juz trybu niekompatybilnego wstecz ponizej ilustam podwersji wiec tym bardziej nikompatybilnego z gZipowym oprogramwaniem serwera

To w końcu prawda, czy nie prawda?. To co ty napisałeś, to jest dopiero mącenie. Czy ty myślisz, że normalni użytkownicy CMS-ów, zrozumią, co to jest wersja "typowa", bo ja nie rozumiem. A o czym ja pisałem.
Ty dopiero zaczynasz radzić na forum, jak ktoś napisze coś z sensem, a nie jest w twojej ekipie.(wiesz o co chodzi). Jakoś nie widać twoich porad na serwerach pomocy.

tryb SAFE MODE - ON ma naprawde wiele innych przykrych konsekwencji niz niemoznosc nadania chmoda 777 (co zreszta jest bzdura wierutna ze sie nie da) a przy okazji nikt madry nie ustawia w witrynie chmodow na 777 bo joomli wystarcza 757

Wesz na pewno, że "Joomla" wystarcza 757?. Na serwerach OVH nie ustawisz innych chmodów, niż pisałem. 777, a nawet 757, wywali ci Joomla w kosmos. Próbowałem, i wiem.
Ty masz uczulenie na to safe mode. Tysiące ludzi z tym żyje, i nie mają uczulenia. Serwery im działają. Ty i na przeciw "tysiące". Mocny jesteś.!

nie doradzaj nikomu zmian chmodow w konfigu - to najpierw trzeba zrozumiec a potem zmieniac ...

A co to znaczy, że mam nie doradzać?. Zabronisz mi?. A właśnie że będę doradzał, bo zmiany chmodów na serwerach "OVH", na takie, o jakich pisałem, pozwalają normalnie pracować Joomla, komponentom i modułom.
I, drodzy użytkownicy, nie bójcie się zmieniać ustawień chmodów, bo co najwyżej unieruchomicie czasowo stronę, ale zawsze można wejść przez FTP, i przywrócić domyślne(o ile takie są). Naprawdę, nie jest to takie straszne.
Przestań straszyć mnie i innych ludzi, bo to, że ktoś cię zrobił "adminem" forum, nie oznacza, że się nie pomylił. Zajmij się czymś pożytecznym.P.S. Prośba do głównego administratora.(Nie wiem kto nim jest). Proszę moderować ludzi, którzy używają słów typu: "bzdury piszesz, mącisz" i.t.p. Ja na to forum już nie wracam. Zakładam na własnej stronie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, oraz zespół Joomla. Wiecie, że darzę wasz szacunkiem(co widać na mojej stronie), i myślę, że tacy ludzie, jak Rybik, tego nie zmienią.:). Nie odpowiadam na repost.

Sova
14-05-2006, 03:06
Muszę w niektórych sprawach zgodzić się z Jokrisem:
- co do tego nieszczęsnęgo SAFE MODE ON - z tym można żyć - kilka znanych mi stron z tym żyje właśnie i to całkiem nieźle bez "przykrych konsekwencji"
- wiele rzeczy zrozumialem i nauczylem się sam, wlaśnie poprzez kobinacje i zmienianie różnych funkcji m.in. chmod'ów,więc dlaczego nie mobilizować innych do zgłębiania samemu Joomla! i dłubania w ustawieniach?? To troszkę monopolistyczne podejście do udzielania porad - jak człowiek czegoś nie wie to od razu ma biec na forum? Wszystko ma mieć gotowe na tacy-(forum) a nic samemu taki ludzik ma nie osiągnąć?
- no a poza tym to forum chyba jest od tego aby właśnie doradzać - chyba że się mylę....

(choć sam zamiast porady podzieliłem się swoją opinią - za co w sumie przepraszam, ale taka potrzaba chwili...)

Rybik
14-05-2006, 03:15
jakbys tak ladnie rozwinal mysl w pierwszym poscie to nie pisalbym ze macisz ...

if( !( copy($filesource,$filedest) && mosChmod($filedest) ) ) { -to jest linia 362 w pliku installer.class.php.
co z tego wynika ?


Sprzwdź w konfiguracji strony, czy masz chmody ustawione na: pliki-644, foldery-755. Lub ustaw je na takie.

Jak to ma pomóc ? (przy założeniu, że nie każdy serwere z safe mode to ovh)


Tryb Safe Mode=On nie pozwala na ustawianie chmodów na np.777.

nieprawda


A poza tym poczytaj komunikat: "access" oznacza zabroniony, niedopuszczalny.

Trzeba rozwijac mysli nie tylko kiedy sie mnie ochrzania, inni userzy tez zasluguja zeby im ladnie objasnic co i jak


Kombinuj.:cool:. P.s. Zauważyłem też, że takie serwery mają kłopoty z wczytywaniem "zipów" bardzo mocno skompresowanych. Tak jest przy ponygallery. Kompresujemy metodą "normalnie", i dopiero wtedy pony wczyta nam obrazki.


stad wlasnie kompresja w wersji "typowej" zalatwia nam to ...

czy nie napisalem tego samego ?

Ok, przepraszam za słownik, zagalopowałem się ... i jeżeli to cos pomoże to mogę uznać, że zamiast "wierutna bzdura" powinienem był napisać "nieprawda"

Nigdzie nie napisałem, że nie wiesz nic o instalacji na safe mode, szacunku mam duzo i nie przypominam sobie zebym cie wczesniej obrazil w jakikolwiek sposob.

Tak własnie potrafie tylko krytykowac, ze czasem nawet ktos napisze "dziekuje" i jestem wtedy bardzo z mojej krytyki zadowolony.

Nie wiem co pisał Dylek i co piszesz na stronie, nie podałeś linka do rozwiniecia tematu.

Mam myslenie waskotorowe tak jak i wiekszosc zwyklych userow, ktorzy nie rozumieja słowa "typowa". Moja wypowiedz o kompresji dotyczy ogolnie instalacji z paczek zip, gdzie kazda dodatkowa opcja przy kompresji moze uczynic dla serwera paczke nieczytelna. Stad tez odejscie od "takich serwerow" bo moze sie to zdarzyc na kazdym, oraz zmiana z "bardzo mocno skompresowanych" na "nietypowo".

Jezeli "macenie" jest obrazliwe to jak nazwac "rozwin swoje komorki" ?

Nie widac moich porad poniewaz na serwerach pomocy nie zajmuje sie pisaniem porad. Nie wiem rowniez kto jest w mojej ekipie i nie bardzo rozumiem kiedy zaczynam radzic (zwykle jak cos wiem, ale to chyba wszyscy tak maja).

Wiem na pewno ze dla Joomla wystarcza 757 a to ze serwer ovh ma swoje wlasne wymagania to zupelnie inna sprawa.

Nie mam uczulenia na safe mode, mam uczulenie na ogolne bagatelizowanie wymagan instalacyjnych. Tu tez objawia sie moja waskotorowe myslenie, bo jak mi pisza w instrukcji ze takie i takie parametry sa wymagane to zakladam ze skads sie to wzielo. Wiem ze tysiace ludzi z tym zyje bo nawet sporo z nich na tym forum pyta jak z tym zyc, uczulenia nie maja bo zwykle dopiero tutaj dowiaduja sie ze wlasnie to jest przyczyna ich klopotow. Ja naprzeciw tysiacom ... jakos nie narzekam.

"Nie doradzaj" ... a nikt ci niczego nie zabrania tylko dobrze by bylo zeby rady byly sensowne i kompletne, zeby ludzie wiedzieli co ustawiaja i po co, zeby wiedzieli co dotyczy tylko serwerow ovh a co jest rozwiazaniem ogolnym.

Tak, zgadzam sie, nie bojcie sie zmieniac chmodow, zawsze jest gdzies lista plikow z wypisanymi chmodami i mozna je pozniej recznie pozmieniac. Podobno mozna to nawet zrobic jedna komenda przywracajaca domyslnie wartosci - o szczegoly pytajcie autora porady, najwyzej wasza witryna bedzie cyt. "czasowo unieruchomiona". Od siebie dodam ze moze tez byc podatna na ataki.

Wszystkich wystraszonych serdecznie przepraszam ... a admin to mi w sumie do niczego nie potrzebny, nie wiem jak reszta ale od dawna nie korzystalem z zadnych "uprzywilejowanych" funkcji tematy sa w miare sensownie lokowane, szkoda tylko ze kogos kluje w oczy jeden wyraz przy nicku.

"Zajmij sie czyms pozytecznym" - a co takiego niepozytecznego jest w moich ostatnich postach ? Ostatni chyba byl bardzo pozyteczny bo sklonil cie do ladnego rozwiniecia wszystkich luznych mysli.

No tak, obraz sie i nie wracaj na forum, to ja tu daje rade tysiacom a ty jednemu nie dasz :) ?

Rybik
14-05-2006, 03:44
@Sova - wlasnie z tym mobilizowaniem to roznie bywa, gdzies nawet byl post kogos kto sobie globalnie zmienil chmody i szukal potem listy plikow jak poprawic, ale to byl efekt slepego zastosowania jakichs starych porad z mambo i innego forum.

Forum jest jak najbardziej od doradzania - tylko forma postu od ktorego zaczela sie ta dyskusja byla dla mnie zupelnie niestrawna i wlasnie tego sie uczepilem, bo moze wprowadzac w blad. Milo ze sie odezwales, choc to offtopic - ale moze jakos to uspokoi atmosfere.

Przykro mi tylko z tego powodu ze ten durny "admin" powoduje, ze sie ludzie unosza natychmiast i zaczynaja prywatne wycieczki i uwagi do dzialalnosci o ktorej niewiele wiedza (nie mowie ze jest jakas wielka). A ze mam taki a nie inny charakter to inna sprawa, przeprosilem.

Co do safe moda to taka upierdliwa funkcja ktora wiecej szkodzi niz pomaga a nie wiedziec czemu administratorzy darmowych hostingow jakos dziwnie bojazliwie sie tego trzymaja i kilku po dluzszej rozmowie przyznalo ze to bardziej przeszkadzajka. Klopotliwe jest jeszcze to ze podobnie jak ovh tryb safe mode polaczony jest czesto z innymi indywidualnymi obwarowaniami - przez co typowe rozwiazania nie skutkuja a problemy potrafia sie zaczac po pol roku prowadzenia serwisu - kiedy np chce sie go wzbogacic o jakis zaawansowany komponent, ktory nijak tego obejsc nie umie.

Wracajac do uczulenia - to warto troche zarazic takim uczuleniem na wszystkie wymagania Joomla. Z jednej strony nie sa wielkie a z drugiej ludzie maja tendencje do bardzo powierzchownego ich traktowania. Moim zdaniem lepiej przewrazliwic - ci ktorzy wiedza jak to od zaplecza dziala beda wiedziec czym sie nie przejmowac, a poczatkujacym userom oszczedzi to rozczarowan. "Da się" nie jest jak dla mnie dobrym argumentem - stawiamy na prostote i nie kazdy user ma ochote kombinowac, wybiera oprogramowanie reklamowane jako proste i na to liczy, stad tez zadbanie o wymagania instalacyjne gwarantuje pozniejsza mila wspolprace.

Nie aktualizowalem dawno planu rozwojowego ale chyba J! 1.5 bedzie miala juz wbudowany tryb instalacjo ftp, pytanie tylko czy i ktore nowe wersje komponentow beda z trybu ftp korzystac frontendowo.

@grzegorz.nowak:
Poza safe mode to widze ze problem jest jeszcze z prawami własności plików ... a templaki powinny sie spokojnie dac uploadowac przez ftp, po prostu jako rozpakowany katalog wrzucic go do /templates