PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocne może być włączenie dodatku System - Spuścizna (Legacy Plugin)



Woytek950
02-10-2008, 15:30
Witam... chciałem zaisnatlować komponent BasicSchool v.2.0 lecz gdy chcę to zroiić przez panel admina pokazuje mi sie Prawdopodobnie Twoje rozszerzenie zostało napisane dla starszej wersji Joomla!. Pomocne może być włączenie dodatku System - Spuścizna (Legacy Plugin) co mam zrobić?

zwiastun
02-10-2008, 17:31
Dać sobie spokój i doczytać, ze BasicSchool działa pod J! 1.0

Woytek950
03-10-2008, 12:47
chodzi mi o to że nie ma tego dodatku co trzeba zainsatlować, włączyć...

hesar
03-10-2008, 12:55
jeszcze raz - czego nie rozumiesz i czego nie ma - napisz prostymi slowami jak do prostego chlopka bo nie kumam twojego problemu :/

Woytek950
03-10-2008, 13:07
na forum wyczytałem że można wgrać modyfikacje, komponenty od starszych wersji ale do tego trzeba mieć włączony dodatek System - Spuścizna (Legacy Plugin) a ja go nie mam na liście...

zwiastun
03-10-2008, 13:15
To za mało widocznie doczytałeś albo, sory, masz jakiś problem z oczami (mogę sobie tak napisac, bo ja mam! :) )
1. Jeśli w swojej instalacji Joomla nie widzisz dodatku System - Legacy to albo źle zainstalowałeś Joomla!, albo ta druga przypadłość :).
2. Wydaje mi się, że piszę dość zrozumiale. Czarno na białym masz trzy piętra wyżej, że ten komponent działa na Joomla 1.0. W odpowiedzi na Twój kłopot. Czego Ci jeszcze trzeba, żeby rozumieć, że nie działa w 1.5? No chyba, że przypadłość druga, ale okularów to ja Ci nie pożyczę :)

Woytek950
03-10-2008, 13:17
na forum wyczytałem że można wgrać modyfikacje, komponenty od starszych wersji ale do tego trzeba mieć włączony dodatek System - Spuścizna (Legacy Plugin) a ja go nie mam na liście...

czytaj dokładnie... :mad:

zwiastun
03-10-2008, 13:19
Nie chce być niemiły, ale może zanim następnym razem mi odpowiesz, sam przeczytasz dokładnie, co Ci piszą!

hesar
03-10-2008, 13:43
na forum wyczytałem że można wgrać modyfikacje, komponenty od starszych wersji ale do tego trzeba mieć włączony dodatek System - Spuścizna (Legacy Plugin) a ja go nie mam na liście...


rozroznij dwie rzeczy - legacy czasem dziala a czasem nie i lepiej jesli nie musisz tego nie uzywac
generalniee wlacza sie to to w zakladce dodatki (plugins)
jesli tam tego nie ma to znaczy ze zle masz zainstalowane joomla poniewaz jest to standardowy element joomli (nie trzeba tego osobno instalowac)
powyzsze jest napisane juz w co najmniej kiklkunastu postach wczesniej napisanych rowniez przez ludzi ktorzy nie POTRAFIA szukac :/

Woytek950
03-10-2008, 18:35
ok dzięki poradziłem sobie... lol ze mnie, bo miałem ustawione na wyswietlanie na 20 (w liscie ) i go nie znlazłem....
mam jeszcze jeden problem... teraz gdy wybieram z panelu admina w Rozszerzenia > Instaluj i wybieram paczke z modem (akurat przeznaczonym do 1.5) pokazuje sie to:


JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Unable to write entry

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Unable to access /home/Woytek52/domains/woytek950.pdg.pl/public_html/spwdnc/tmp/install_48e6390608795/css/absence.css in /home/Woytek52/domains/woytek950.pdg.pl/public_html/spwdnc/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 297

Warning: file_put_contents(/home/Woytek52/domains/woytek950.pdg.pl/public_html/spwdnc/tmp/install_48e6390608795/css/absence.css) [function.file-put-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/Woytek52/domains/woytek950.pdg.pl/public_html/spwdnc/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 297


Ustawiłem prawa do plików itd...
Wyczytałem na forum ze "napisac do administratora serwera, a jeszcze lepiej: zmienić serwer! Możesz jeszcze sprobować włączyć obsługę FTP przez Joomla!"
To prawda??

crazyluki
03-10-2008, 18:59
prawda. zobacz w konfiguracji witryny - możesz ustawić dane do swojego ftp i dzięki temu pozbędziesz się części problemów!
temat zamykam, problem główny rozwiązany