PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! 1.5.7 całkowity brak możliwości edycji



AdamWu
02-10-2008, 16:04
Witam
Testuje właśnie Joomla! 1.5.7 Production/Stable [ Wovusani ] 9-September-2008 23:00 GMT (wersja. ang., serwer home) i pierwszy problem jaki zauważyłem i nie znalazłem rozwiązania to brak możliwości edycji artykułów.

Tzn. W edytorach WYSIWYG jak TinyMCE 2.0, JoomlaFCK, XStandard Lite 2.0 można nadawać atrybytu pogrubienia, pochylenia, podkreślenia, wstawiać tabele itp. jednak po zapisaniu zostaje czysty tekst. Edycja źródła HTML nic nie daje. Korzystanie z NO-editor i wpisywanie zanczników z palca także nic nie pomaga, po zapisaniu zostaje sam czysty tekst. Wszystkie opcje czyszczenia kodu w edytorach są powyłączane.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?
Wygląda mi to na problem z konfiguracją samego systemu jednak nie wiem jak to ugryźć.

Pozdrawiam

suchy25
02-10-2008, 20:16
Witam, przełącz na inną templatkę i zobacz czy będziesz miał to samo. Moim zdaniem jest to spowodowane wpisami w arkuszu css templatki. Ja np. nie mam tego problemu, daje pogrubienie jest pogrubienie, daje inny kolor jest inny itd. Aha, korzystam z Joomli 1.5.7 i edytora TinyMCE 2.0.

AdamWu
03-10-2008, 08:18
Niestety zmiana templatki nic nie daje. Testowałem na templach dostarczonych w pakiecie tj. Beez 1.0.0, JA_Purity 1.2.0, rhuk_milkyway 1.0.2 i Khepri 1.0 od zaplecza.
Błąd ten występuje niezależnie od tego czy loguje się od frontu czy od strony administracyjnej.

Oryginalnie dostarczone artykuły wyświetlają się poprawnie ale wystarczy je otworzyć do edycji i zapisać żeby dostać w efekcie czysty tekst.

Przy okazji zauważyłem że artykuły które nie są opublikowane a mają ustawiony parametr "Front Page" są widoczne na stronie startowej!!!

AdamWu
03-10-2008, 13:34
Problem nieaktualny.
Ustawiłem bardzo restrykcyjne filtrowanie (no html) w menadżerze artykułów dla wszystkich poziomów uprawnień co skutkowało powyższym zachowaniem.
Zachowanie systemu jak najbardziej poprawne.

Co do problemów z publikacją, to wystarczyło wszystkie art. wyłączyć i opublikować ponownie i wszystko jest OK.
Pozdrawiam