PDA

Zobacz pełną wersję : easybook i polska data



stirlic
03-10-2008, 09:18
Witam
Mam jommle 1.0.13 stable i zaintalowałem easybook 1.1. Jak zrobić by data którą wyświetla księga gości była po polsku a nie po angielski. 03 October 2008 a zeby bylo 03 10 2008 lub 03 październik 2008??
Z gory dzieki za pomoc

stirlic
06-10-2008, 08:18
plisss helpppppppppppp

zwiastun
06-10-2008, 12:39
Nie dalej jak wczoraj odpowiadałem w tej samej sprawie w odniesieniu do innego komponentu, co prawda w odniesieniu do J! 1.5 ale zasady dokładnie takie same.

stirlic
07-10-2008, 12:20
hmm zmieniłem ustawienia globalne z gb_GB na pl_PL ale nic nie pomogło serwer stoi na az.pl, może jakieś dalsze instrukcje ??:)

zwiastun
07-10-2008, 14:13
A co ma do tego zmiana tych ustawień? Data może być formatowana na kilka sposobów. Określają je pliki językowe i stałe zastosowane w skryptach

stirlic
08-10-2008, 10:30
ehh próbowałem strzelać z ta konfiguracja globalną, spr w plikach językowych easy booka i nic nie było tam o dacie , z php-a jestem świeży wiec jak możesz zwiastunie wkleić ten link bo szukam i nie mogę znaleźć , wiem wiem ze zaraz sobie coś pomyślisz ze ja taki a nie inny :) z góry dziękuje

zwiastun
08-10-2008, 12:40
Plik języka polskiego dla joomla!

hesar
08-10-2008, 13:54
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21686

w tym watku tlumaczylem innego uzytkownikowi php jak sie formatuje date oraz odalem wlasciwe linki
czytaj

zwiastun
08-10-2008, 15:49
Hesar, wybacz, ale najpierw Cię zacytuję:

no i tu jest problem
szczegolow w miare opisany tu http://pl.php.net/manual/pl/function.setlocale.php

spróbuj takiej funkcji setlocale(LC_ALL,"pl"); lub setlocale(LC_ALL,"pl_PL"); ale np na moim serwerze to nie dziala w zaden sposob ;P

To nie dlatego nie działa, że nie działa u Ciebie, tylko dlatego, że nie działa tam, gdzie takie sztuczki niczego nie zmieniają, a w przypadku Joomla! nie zmieniają niczego.

Joomla ma odpowiednie funkcje ustawiające locale. W 1.0 jest to ustawiana w konfigu zmienna $mosConfig_locale = 'pl_PL';, a następnie odwołanie do niej w instrukcji: setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale);

W plikach językowych masz natomiast, np w polskim:
DEFINE('_DATE_FORMAT','l, F d Y');
//Używa formatu polecenia DATE z PHP - nienajlepsze
/**
* Zmodyfikuj tę linię, aby wyświetlać daty w Twoim serwisie w odpowiadającym Ci formacie
*
*np. DEFINE("_DATE_FORMAT_LC","%A, %d %B %Y %H:%M"); //Używa formatu polecenia STRFTIME z PHP
*/
DEFINE("_DATE_FORMAT_LC","%d.%m.%Y."); //Używa formatu polecenia STRFTIME z PHP
DEFINE("_DATE_FORMAT_LC2","%A, %d %B %Y %H:%M"); //Używa formatu polecenia STRFTIME z PHP

Jeśli locale są ustawione poprawnie na serwerze, a koniecznie chcesz coś zmienić w formatowaniu daty, to
a) możesz zmienić przypisania do _DATE_FORMAT_LC, _DATE_FORMAT_LC2
b) możesz odszukać w kodzie rozszerzenia funkcji odwołującej się do tych stałych i zamienić np _DATE_FORMAT_LC na _DATE_FORMAT_LC2,
c) jeśli nie ma odwołania do tych stałych, sformatować datę bezpośrednio w kodzie albo tymi stałymi albo "znacznikami" funkcji date () czy strftime()

Powtarzam - jeśli locale są poprawnie ustawione na serwerze. Jeśli je Joomla 1.0 źle odcztuje, co się może zdarzyć, trzeba "pokombinować" z wpisem w konfiguracji, a najlepiej zapytać o poradę administratora serwera.
W konfiguracji być może trzeba wpisac np.: pl-PL.utf8, pl_PL.UTF8, pl_PL.utf8, pl_PL.UTF-8, pl_PL.utf-8, polish_POLISH.UTF8, polish_POLISH.utf8, pl.UTF8, polish.UTF8, polish-pl.UTF8, PL.UTF8, polish.utf8, polish-pl.utf8, PL.utf8, pl_PL, polish_POLISH, pl, polish, polish-pl, PL, poland, Poland, pl_PL.ISO8859-2, polish_POLISH.ISO8859-2, pl.ISO8859-2, polish.ISO8859-2 polish-pl.ISO8859-2, PL.ISO8859-2, pl_PL.iso88592, polish_POLISH.iso88592, pl.iso88592, polish.iso88592, polish-pl.iso88592, PL.iso88592

hesar
08-10-2008, 22:13
zwiastun - wybaczam :)
problem polega na tym ze zeby formatowac date trzeba miec pojecie jak sie ustawia parametry dla locale jesli nie dzialaja oryginalne ustawienia a zeby to sie dowiedziec to nalezy wiedziec gdzie szukac do czego linki sa w moich postach :)
a ze to co napisales ponizej jest w sumie kompendium to zgaduje ze juz nikt na tym forum nie bedzie pytal o formatowanie daty :P