PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja



rosciak
03-10-2008, 10:53
Chociaż joomluję dopiero 2 miesiące, ogólnie sobie radzę. Walczę na wersji 1.5.6 PL pobranej stąd - spolszczonej. Jednak z rejestracją nie daję rady.
Mam problem z rejestracją. www.skra-konstancin.pl (http://skra-konstancin.pl) - serwer stoi na php 5.x i mysql też jest 4.x. Ogólnie wygląda to tak. Jeśli rejestracja jest ustawiona domyślnie,
rejestruj nowych tak
automatyczna aktywacja tak
funkcja pocztowa PHP

to rejestracja wygląda następująco - nowy użytkownik wpisuje dane, klika rejestruj i nie dzieje się nic więcej. A przecież chyba powinno wyświetlić jakieś komunikaty o tym, że mail został wysłany, że trzeba w niego kliknąć, tak by przynajmniej wynikało z plików spolszczających - że takie komunikaty istnieją. Na szczęście rejestracja chociaż działa i mail do administratora info o nowym koncie oraz mail do użytkownika dochodzą (chociaż miałem już info, że nie do każdego)

Wszelkie próby ingerencji np próba zmiany obsługi poczty na SMTP czy sendmail tylko pogarszają sprawę. Rejestracja po prostu się nie odbywa. Jakieś lekarstwo ? Pozostałbym już nawet przy funkcji pocztowej PHP, ale chociaż żeby te komunikaty po kliknięciu w Zarejestruj się wyświetlały.

zwiastun
03-10-2008, 11:15
Prawdopodobnie w szablonie, którego użyłeś, nie ma instrukcji przetwarzającej powiadomienia systemowe i komunikaty błędów.
1. Sprawdź, czy w pliku index.php szablonu jest linia

<jdoc:include type="message" />
Jeśli nie ma:
2. Odszukaj w pliku index.php szablonu linię

<jdoc:include type="component" />
3. Wpisz przed tą linią brakujące polecenie:

<jdoc:include type="message" />

rosciak
03-10-2008, 11:36
Ok działa - komunikat się pojawia wreszcie :) Szybkość supportu na joomla.pl bliska prędkości światła :) Mam jeszcze pytanie a propo poczty. Gdy zakładam konto wykorzystując komercyjne konto pocztowe, mail dochodzi błyskawicznie. Natomiast na maile z aktywacją np na wp nie można się doczekać. Jest jakikolwiek pomysł żeby cos z tym zrobić ?

zwiastun
03-10-2008, 12:08
Nie mieszaj tematów! Jeden wątek jeden temat. Poza tym problem nie dotyczy Joomla, tylko konta pocztowego.

rosciak
03-10-2008, 12:11
OK sorry w takim razie mój problem rozwiązano dzięki Tobie w 100% i można go zamknąć i oznaczyć jako rozwiązany!