PDA

Zobacz pełną wersję : Nie widać zmian w artykułach wprowadzonych przez Redaktora



oczykota
03-10-2008, 13:15
Mam artykuł napisany przez administratora. Następnie z kąta redaktora zmieniam artykuł i go zapisuje. Dostaje komunikat, że artykuł został zmieniony. W opisie artykułu w zapleczu widać, że artykuł by zmieniany (zwiększa się licznik zmian po każdej edycji redaktora) ale samych zmian nie widać. Albo jest to błąd albo ja coś źle robię.

Strona http://epseranto.org.pl artykuł "O esperanto" z menu górnego.

zwiastun
03-10-2008, 13:28
Może to efekt przechowania dawnej treści w pamięci podręcznej

oczykota
03-10-2008, 13:40
Czy pamięć podręczna ma również wpływ na to co widać w zapleczu? tj. jak od strony zaplecza zajrzę do artykułu również nie widać zmian.

hesar
03-10-2008, 13:48
a probowales w roznych przegladarkach?
w niektorych sa problemy z edytorami wysiwyg
probowales na roznych kompach?
probowales wyczysc cache przegladarki przed podejrzeniem zmian?
ew. podejrzyj phpmyadminem czy tresc artykulu zmienia sie w bazie!
jesli tak to znaczy ze problemem moze byc cacheowanie tresci jesli nie to edytor

zdravim
hesar

oczykota
03-10-2008, 15:54
Tak, sprawdziłem w różnych przeglądarkach to samo. Czyszczenie cache nie pomaga. Ustawiłem na "No editor" i też nic. W bazie nie pojawiają się zmiany w treści inne parametry takie jak wersja czy data się zmienia. Jedynie autor tekstu może wprowadzać zmiany i główny administrator. Natomiast Redaktor czy Wydawca już nie może grzebać w artykułach Autora.

hesar
03-10-2008, 16:17
jaka wersja joomli?
rozumiem ze jak napiszesz nowy artykul z konta jakiegos redaktora to on moze edytowac swoj artykul a inny redaktor nie moze?
ciekawy przypadek :)

oczykota
04-10-2008, 01:22
jaka wersja joomli? 1.5.7

rozumiem ze jak napiszesz nowy artykul z konta jakiegos redaktora to on moze edytowac swoj artykul a inny redaktor nie moze?
ciekawy przypadek :)Dokładnie tak. Stworzyłem dwa kąta r1 i r2 nadałem im uprawnienia redaktora z jednego konta utworzyłem artykuł. I próbowałem z drugiego go poprawić. Można otworzyć do edycji zmienić i kliknąć zapisz. Jest nawet tekst: "Zapisano artykuł" ale sam artykuł nie ulega zmianie.
Jedynie co mogę zmieniać to od strony zaplecza. W przypadku użycia ikonki obok artykułu "Edytuj artykuł" dzieje się tak jak opisałem. Nawet autor nie potrawfi zmienić tego co napisał. ;-(

strona http://esperanto.org.pl

oczykota
04-10-2008, 02:36
Zrobiłem małe dochodzenie i wychodzi na to, że tylko od strony zaplecza mogę cokolwiek zmieniać w artykułach. A jak już autor/redaktor/wydawca/itd napiszą coś to potem nie mogą tego zmienić. Ani swoich ani cudzych.

W zasadzie to się treść, tytuł, opis i słowa kluczowe nie zapisują.

No to wygląda na to że Joom!Fish coś psuje. Bo w innej wersji językowej da się edytować artykuły.

hesar
04-10-2008, 22:49
hmm moze i tak - nie mam doswiadczen
jak mozesz to skopiuj caly katalog zaraz obok, zrob kopie bazy i odinstaluj joomfisha - zobacz jaki bedzie efekt

ADOLO
08-10-2008, 13:55
Jeśli używasz JoomFisha to poprawki artykułu musisz nanosić w nim... przecież tam masz wszystkie tłumaczenia...

pozdrawiam