PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria na serwerze bez GD/GD2



nikos
03-10-2008, 17:32
Witam czy istnieje jakaś galeria dla joomla 1.5.x która nie korzysta z bibliotek GD/GD2. Jeśli tak to proszę o jakiś link. pozdrawiam

zwiastun
03-10-2008, 17:37
A czym mają być interpretowane, a raczej przetwarzane obrazki przy manipulacjach, jakie zwykle w galeriach wykonujemy? I czy to trudne doinstalować do serwera tę bezpłatną bibliotekę? Jeśli trudno operatorowi, to zmień hosting!

nikos
03-10-2008, 21:51
Dzięki za odp. jeśli ja bym wybierał serwer... Próbuje pomóc koledze, który pracuje w szkole i szkoła sobie wykupiła serwer na strefa.pl dziwne że tej biblioteki tam nie ma. Zrobię jak radzisz napiszę do nich i zobaczymy.

Tymczasem zauważyłem że Phoca Gallery można też utworzyć galerie bez GD/GD2 tylko trzeba sobie samemu zrobić miniatury. Trzy rodzaje phoca_thumb_I_nazwapliku.jpg, phoca_thumb_m_nazwapliku.jpg, phoca_thumb_s_nazwapliku.jpg, wtedy można umieścić je na stronie i będą widoczne. Może komuś się przyda

zwiastun
03-10-2008, 21:54
I pewno w kilku innych galeriach. GD potrzebna jest do tworzenia lub przetwarzania grafik.

Mattias
30-10-2010, 16:43
A czy ktoś zna takie galerie.
Akurat mam trudność z przekonaniem admina do zainstalowania GD

i pytanie o phoca, w jakim katalogu trzeba umieścić te trzy rodzaje thumb's?

alex51
30-10-2010, 17:36
Phoca Gallery sama tworzy swoje katalogi do gromadzenia miniatur obrazów w katalogu images/phocagallery/thumbs. Przy okazji tworzenia własnych kategorii w ich folderach również powinien znajdować się katalog thumbs by gromadzić w nim obrazy phoca_thumb_m_xxx.jpg, phoca_thumb_s_xxx.jpg i phoca_thumb_l_xxx.jpg, gdzie xxx.jpg to nazwa pliku z obrazkiem.

dkint
30-10-2010, 18:01
Witam


szkoła sobie wykupiła serwer na strefa.pl Dołożę swoje trzy grosze - http://www.strefa.pl/pomoc/?cat=263&inf=612 - trzeba była zacząć poszukiwania u źródła ...

pozdrawiam
Krzysiek