PDA

Zobacz pełną wersję : mały portalik pomocny w szukaniu oferty...



stasio
04-10-2008, 13:14
Czesc... po wielu miesiącach tułania sie po lasach znalazłem drogę do domu...
wracam z pytaniem...
mam do zrobienia stronkę na zlecenie...
Ma byc to baza firm zajmujących się handlem lekami... zasada działania :
-Firma rejestruje sie opisuje siebie to do robia co maja itd... dodaja troche zdjęć firmy sklepu czy czego tam mają
-Klient wchodzi i szuka np Morfiny klika "zadaj pytanie" i tym samym treśc zapytania wysyła do wszytskich zarejestrowanych. oni mogą odpisac na pytanie
-Klient znalzła firmę i tylko jej zadaje pytanie
-firma otrzymuje maile i moze odpowiedzieć na zadanie pytania

Jakie komponenty polecacie zeby to jakos wyglało,fajnie jakby przyjazna adresy mozna użyć...

pozdrawiam

crazyluki
04-10-2008, 13:25
a jak pomożemy to podzielisz się kasą za zlecenie ? np dotując PCJ ?

zwiastun
04-10-2008, 13:27
Crazyluki, ok, ale czy ta kasa w ogóle będzie legalna?

stasio
04-10-2008, 15:05
ale ja mam zrobic tylko stronę nie handlować :)

stasio
05-10-2008, 23:30
dobra dla katalogu firm dałem sobi 2
zastanawiam sie jak zrobić dawanie ogłoszeń do klienta czy lepiej Classifieds czy moze lepiej jakiś help desk zeby był mailing do danej grupy firm?

zwiastun
05-10-2008, 23:34
Stasio - Classifields - to z możliwości najstarsze i najgorsze, a jakiś helpdesk to co masz na myśli, boś chyba nie spojrzał, czym można zadysponować.
A do opisanej funkcjonalności wystarczy samo SOBI2

stasio
06-10-2008, 08:25
SObi? samo? ale jak można zrobić podzielenie na grupy firm (apteki, hurtownicy, weterynarze, itd) zeby ktoś wysyłając ogłoszenie dawał automatycznie mailin go danej grupy firm z określonej kategorii?

stasio
07-10-2008, 00:58
dobra poddaje się :) moze mi ktroś podpowiedziec jak to zrobić? mam zrobione kategorie w których moga firmy się ogłaszać ale nie wiem jak zrobić zeby klient stworzył zapytanie o produkt i wysłał mailing do określonej grupy firm...

zwiastun
07-10-2008, 02:24
Myślę, że musisz sobie wybić z głowy takie rozwiązanie - oznaczałoby ono bowiem, że z tej witryny, z jednego adresu jakiś miś (może bot???) rozsyla spam do 5, 10, 100 firm, a może 5000 lub 10000, gdy mu tylko stworzysz możliwości. Czym innym wysłanie zapytania do jednej firmy, czym innym nawet do 100, gdy do każdej trzeba odrębnie, a czym innym to, co byś chciał.
Niemniej - gdybyś szukał inspiracji do takiego rozwiązania, to u przyjaciela Francuza znajdziesz komponencik do... spamowania: idź na http://www.visualclinic.fr i szukaj

stasio
07-10-2008, 20:57
hmmm no w sumie musiałbym o tym pomyślec ze lepiej aby to przechodziło przez ręce administratora... i wtedy ewentualnie podzielić sobie może firmy na grupy i mailing do określonego grupy co?
ale lepiej pozostawić tworzeni grup w domyślnym komponecie Joomli czy jest moze jakiś komponent w którym rejestrujący mógłby się deklarować z jakiego przedziału dostawaić malie?
bo to musiłby być komponent do mailingu prawda?

stasio
08-10-2008, 13:27
dałem community bulder ale to chyba mi nie o to chodziło... przy rejestracji nie można deklarować do jakiej grupy chce osoba należeć... chyba ze jakiś plugin trzeba... ;/ ??

crazyluki
08-10-2008, 13:32
w joomla 1.5 masz to standardowo w konfiguracji globalnej

stasio
08-10-2008, 13:51
no tak ale mam standardowo 1.0.15 :DD