PDA

Zobacz pełną wersję : Umieszczenie elementu szablonu (button) na konkretnej podstronie



podchmielony
04-10-2008, 23:56
Witam. Pracuję na joomli 1.5.7. Adres strony www.goldenek.pl (http://www.goldenek.pl)
Poprawna instalacja.

Jak można zobaczyć na górze strony są dwa małe buttony. Problem w tym, że ich kod został dodany do szblonu, no i wyświetla się na każdej stronie. Jak można to zrobić, aby wyświetlał się TYLKO na stronie głównej?

Mogę to obejść umieszczając po prostu artykuł, a w nim te buttony, ale może jest jakiś bardziej "profesjonalny" sposób?

Zaznaczam przy okazji, że o ile joomle wydaje mi się, że znam dość dobrze, o tyle php to dla mnie czarna magia. HTML jak Cię mogę ;)

Z regulaminu

Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy nie macie o Joomla, PHP, SQL, dHTML żadnego pojęcia, wtedy należy to wyraźnie napisać i czekać... aż post zostanie usunięty.Mam po prostu nadzieję, że ejst możliwość zrobienia tego prostym sposobem.

Dakota
05-10-2008, 01:24
ja zrobiłabym tak:
wstawiłabym te dwa butony jako odzielne w np. mod_html.... te moduły ustawiłabym na pozycjach, które nie występują w pliku index.php twojej template .... każdy moduł ma opcję na jakiej stronie ma być wyświetlany....
to moja propozycja.... wypróbuj.... może spełni twoje oczekiwania

ten sposób nie wymaga żadnej znajomości php, sql, dhtml... :)

pozdrawiam
Dakota

podchmielony
05-10-2008, 01:53
Niesamowicie- DOKŁADNIE o to mi chodziło :) Wszystko działa idealnie... bardzo dziękuję.

No cóż- okazuje się, że nie znam joomli tak jak powinienem. Skoro takiej podstawowej opcji nie zauważyłem ;)

Dziękuję raz jeszcze.

Dakota
05-10-2008, 02:25
no cóż jak się jest podchmielonym to trudno dostrzec pewne rzeczy.... :)

podchmielony
05-10-2008, 02:45
To od nazwiska ;) A jako że na wielu forach jestem rozpoznawany tym nickiem, więc głupio mi zmieniać ;)

Dakota
05-10-2008, 07:58
nie wiem co powiedzieć... :) :)