PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić tabele, w których pokazywany jest teskt?



atekpl
05-10-2008, 00:47
Witam!

Jestem zielony, przyznaję. Szukam, szukam i dalej nie dam już rady. BYć może szukam tam, gdzie nie trzeba.

Mam załadowane przykładowe dane jommla 1.5.7. Zainstalowałem darmowy szablon depio2, dezaktywowałem pare rzeczy w joomli i obecnie wygląda to tak oto: http://polanczyk.info.pl/

PYTANIE: Jak to zrobić, żeby na stronie głównej trzy przedostatnie teksty wyświetlały się tak jak pierwszy?

Domyślam się, że takie kolumnowe stylowanie jest stylem domyślnym przykładowych danych joomli. Jeśli tak, to do zmiany nie posłuży mi żaden plik css w folderze szablonu. Chyba że joomla.css za to odpowiada.

Jak to zresztą jest z tą joomlą, szablonem i css i html? Który plik css odpowiada za to jak wygląda strona: joomla.css czy design.css? Co to za plik html, który edytuję w adminie przeglądając konkretny szablon (obok edutuj css jest edytuj html).

Sorka za te pytania, ale odpowiedzi na nie sporo mi ułatwią.

Pozdrawiam, atekpl

Dakota
05-10-2008, 01:19
mainmenu->artykułu-strona startowa->prawa strona-> parametry podstawowe..... pobaw się tym..... to jest odpowiedź odnośnie układu artykułów na stronie głównej

pozdrawiam
dakota

atekpl
05-10-2008, 01:46
Piękne dzieki :) Ależ to jest ukryte! A w którum pliku są te zmiany zapisywane?
I jeszcze jedno pytanie: W jaki sposób mogę umieścić galerię zdjęć w tym bloku w topie?

zwiastun
05-10-2008, 01:52
OOOOOOOOOOOOOOOO! Poczytaj co nieco o Joomla, bo a) pierwsze pytanie (w którym pliku...) wskazuje, że nie wiesz na temat Joomla prawie nic, a drugie wynika z tej niewiedzy!

atekpl
05-10-2008, 01:55
oki, dzięki jeszcze raz.