PDA

Zobacz pełną wersję : aktywacja uzytkownikow w serwisie



mkarwin
13-05-2006, 13:34
mam krotkie pytanko - standardowo joomla proces aktywacji konta przeprowadza auto-wysylajac mejla z linkiem aktywacyjnym. zatem kazdy ma mozliwosc aktywacji czyli dostania sie do grupy registered.

jak zrobic zeby admini i tylko oni aktywowali konta rejestrujacych sie?

magic
13-05-2006, 13:54
Wyłączyć w Konfiguracji witryny opcję autorejestracji.

mkarwin
13-05-2006, 14:01
eee ale wtedy uzytkownicy nie beda mogli sie wogole zarejestrowac? a mi chodzi zeby sie zarejestrowali ale konto aktywowane tylko przez adminow...

bo jak rozumiem to pijesz do opcji Allow User Registration: w konfiguracji globalnej...

magic
13-05-2006, 14:23
Piję do Use New Account Activation
Jeśli nie chcesz, żeby użytkownik skutecznie aktywował swoje konto poprzez klikniecie na link w mailu aktywacyjnym - zablokuj wysyłanie tego maila w .../components/com_login/login.php oraz zmień odpowiedni komunikat ekranowy w ...language/polish.php
Możesz też poszukać odpowiedniego dodatku do Joomla! rozszerzającego kwestie rejestracji, który by spełniał twoje potrzeby.

mkarwin
13-05-2006, 14:38
taa jak wylacza sie New user Account Activation to kazdy kto sie rejestruje jest od reki registered i enabled ;-/ a tego przeciez nie chcemy ;-)

znasz moze jakis dodatek do joomli ktory by umozliwial to co potrzebuje? sam juz przegladalem ale na razie nic nie znalazlem ;-)

magic
13-05-2006, 15:18
Miałem na myśli włączoną opcję z jednoczesnym zablokowaniem wysyłki maila aktywacyjnego. Efekt dokładnie taki jak chcesz - konto jest założone, ale nie aktywowane, admin dostaje maila z info o rejestracji i może aktywować (albo nie).
Co do dodatków, to na pewno CB na to pozwala, ale to straszna kobyła i jeśli nie koniecznie masz zamiar "budować społeczność" w swoim serwisie, to poszukaj prostszego dodatku - ja nie pamiętam który może mieć taką funkcjonalność o którą pytasz, ale raczej na pewno znajdziesz. Może ktoś inny używa ... może podpowie ...

mkarwin
13-05-2006, 15:36
nie ukrywam ze na to licze...

a cale community pewnie nie przekroczy cos kolo 50 userow (aktualnie 21 jeszcze osob sie nie zarejestrowalo, zarejestrowanych 12, reszta zaraz dojdzie)... wiec cb napewno nie, zreszta jakby jeszcze cb postawic to witrynka posadzona na yoyo moglaby juz normalnie nie wstac...

mkarwin
15-05-2006, 08:29
dobra zmodyfikowalem plik php, ale nie wyglada za dobrze wysylana wiadomosc (modyfikowalem na szybko registration.php...), a i nie wiem jak to porpawic:
"Dziękujemy za zarejestrowanie się w serwisie Klan Krwi. Twoje konto zostało utworzone i musi zostać aktywowane zanim będzie można go użyć.
Aby aktywować swoje konto, użyj poniższego odsyłacza lub skopiuj i wklej go w pasku adresu swojej przeglądarki:
http://www.klankrwi.yoyo.pl/index.php

Po aktywacji możesz zalogować się w serwisie http://www.klankrwi.yoyo.pl (http://www.klankrwi.yoyo.pl/), korzystając z poniższego loginu i hasła:..."

gdzie sie zmienia te templatki wiadomosci?
chcialem uzyskac:
"Dziękujemy za zarejestrowanie się w serwisie Klan Krwi. Twoje konto zostało utworzone i musi zostać aktywowane zanim będzie można go użyć. Administratorzy systemu aktywują twoje konto w odpowiednim czasie ;-)

Po aktywacji możesz zalogować się w serwisie http://www.klankrwi.yoyo.pl (http://www.klankrwi.yoyo.pl/), korzystając z poniższego loginu i hasła:..."

co do zas strony to i tak wypisuje ze rejestracja udana, co jest oki, ale potem idzie wiadomosc ze prosze kliknac w link aktywacyjny ble ble... A chcialbym zeby stalo jeno ze rejestracja udana, gratulujemy, "Admini pracuja nad aktywacja twojego konta, wiec nie boj zaby... Bedziesz aktif nim sie obejrzysz, a najpozniej za tydzien. W mejlu wyslanym na podany adres zostaly podane twoje dane logowania na wypadek utraty pamieci ;-)".

eee wiec gdzie i co mam zmodyfikowac jak mozna wiedziec??

mkarwin
15-05-2006, 08:41
dobra juz chba nic - zapomnialem o polish.php ;-) thx

cezar
21-05-2006, 17:09
Witam. Mam dokładnie taki sam problem. Mam Joomle 1.08 stable i chęć by tylko administrator mógł aktywować konta użytkowaników.

Gdzie w pliku login.php trzeba to zmienić bo jak go przeglądałem to nie widzę tam nic takiego.
Może to jest w /components/com_registration/registartion.php?

mkarwin
24-05-2006, 18:39
w schemacie wiadomosci w polish.php zmienic tylko tekst, a w registration trza by podmienic parametry wywolania - ja po prostu zamiast linkku aktywujacego wysylam kolejny raz link do serwisu ;-) a aktywacje realizuje potem admin (no ja jestem niby sa, ale mam 2 pomocnikow ;-) ) wiec wszystko sie ladnie rozwija...

cezar
24-05-2006, 18:44
No w sumie racja. Ale przy takim rozwiązaniu, admin musi w miarę regularnie sprawdzać czy ktoś nowy się nie zarejestrował żeby aktywować mu konto.

A jak zrobić tak żeby do użytkownika wysłany został mail że niedługo admin aktywuje kotno (to pewnie w pliku polish.php trzeba zmienić), a do admina został wysłany link z aktywacją lub tylko z informacją że ktoś się zarejestrował i że trzeba aktywować?

mkarwin
24-05-2006, 18:50
z tego co wiem to wysylanie mejla do admina jest realizowane przez ta sama funkcje w php (hmm jakos ja takw php nie gadaju, mnie tam blizszy asp.net2.0), tylko nizej masz wysylanie wiad do admina... najprosciej by chyba bylo wysylanie mu zamiast linka do serwisu link aktywacyjny ;-) to by sie chyba skladalo jedynie z podmiany tego jednego parametru (bodajze sitename czy jakos tak na adres jaki pierwotnie jest w funkcji rejestrujacej dla uzytkowniak).

zreszta jak juz mowilem - u mnie z adminami nie ma problemu - community dosc dobrze wspolgra...

cezar
24-05-2006, 19:33
Hmm. No tak będę musiał tam pogrzebać.
Ale te pliki w których zapisane są funkcje wysyłania maili do rejestrujących się użytkowników są w /components/com_registration/registration.php? Żebym chociaż wiedział gdzie szukać ;)

mkarwin
24-05-2006, 19:34
nom funkcje rejestrujace wysylania sa tam, ale tlumaczenia i teksty masz bodajze w languages - tak jak podali tutaj wczesniej...

Rybik
24-05-2006, 19:50
admin jest powiadamiany mailem o kazdej rejestracji wiec nie musi zagladac