PDA

Zobacz pełną wersję : Notice: Trying to get property of non-object in...



magur-a
06-10-2008, 10:09
Witam wszystkich i od razu przechodzę do mojego problemu:

Opis problemu:
Wiadomości pokazane w newsfeed są z błędami. Co ciekawe, komunikat o błędzie pokazywany jest w trzech liniach, a następnie w 3 kolumnach po 3 rzędy??
Ta sama wiadomość nie wywoływana z letestnews ale pokazywana na głównej stronie jest ok chyba, że zawiera element MORE (ukazanie reszty strony).

Wiadomość z Log/Error:

Notice: Trying to get property of non-object in /home/oth/whs/public_html/components/com_content/router.php on line 25
Notice: Trying to get property of non-object in /home/oth/whs/public_html/components/com_content/router.php on line 26
Notice: Trying to get property of non-object in /home/oth/whs/public_html/components/com_content/router.php on line 27Podjęte działania w celu eliminacji problemu:
Działam z wyłączoną pamięcią podręczną chociaż jej włączenie też nic nie daje (zresztą raczej chyba dało by więcej błędów z bazy, czyż nie?).

Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.7 Production/Stable [ Wovusani ] 9-September-2008 23:00 GMT
configuration.php: Zapisywalny (Tryb: 777 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.9-78.0.1.ELsmp ( i686) | Strona Serwer: Apache ( www.whs.ath.bielsko.pl (http://www.whs.ath.bielsko.pl) ) | PHP Wersja: 5.1.2
PHP Wymagania: register_globals: Włączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 600 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.18 ( Localhost via UNIX socket )

Trochę jestem podłamany bo chciałem wraz z nowym rokiem akademickim przejść na dobrą platformę (serwis stał na Etomite) a tutaj takie błędy?! We wsparciu nic nie znalazłem chyba, że coś pominąłem (przepraszam).
Zauważyłem jeszcze, że jeśli zmienię sekcję i kategorię z latestnews na inną to błędy znikają. Czyżby coś związanego z modułem mod_latestnews??? Akurat cały serwis na tym będzie stał więc sprawa ciężka. Na razie powrzucam aktualności do innych kategorii. Dziwne...

magur-a
06-10-2008, 14:13
Już wiem, że problem jest związany z prostym adresowaniem. Teraz ważne pytanie: dlaczego i jak to rozwiązać?
Czy spotkał się już ktoś z podobnym problemem?
Na razie wyłączyłem proste adresowanie choć ono istotnie pomaga (poza nawigacją na stronie) śledzić po ścieżce "zagnieżdżenie" danego dokumentu.