PDA

Zobacz pełną wersję : netart co odpowiedzieć



stasio
06-10-2008, 13:34
zgodnie z z ostatnim tematem napisałem do netartu w sprawie przekierowania subdomeny na inny serwer (netartu)

NetArt: niestety nie ma takiej mozliwości
JA: czy bedzie kiedys mozliwosc abym mogl dysponowac wlasna domena?
NetArt: subdomenę tworzy Pan na domenie głównym, na tym samym serwerze
Ja: tak ale chyba posiadajac domene moge dowlonie dysponowac swoimi subdomenami prwda?
Ja: nie wolno mi wyjsc poza netart a czemu nie moge nawet na wszych serwerach tego rozlaczyc?
NetArt: na dzień dzisiejszy nie stworzy Pan subdomeny na innym serwerze niż na serwerze z którym jest skonfigurowana domena główna
NetArt: przecież subdomena jest rozwinięciem domeny
NetArt: tam gdzie jest domena, tam mozna stworzyć jej subdomeny
NetArt: a nie ma możłiwości przekierowania domeny tak, aby działała na 2 różnych serwerach
Ja: czy to sie wiaze z brakiem mozliwosci technicznych?
NetArt: nie ma takiej możliwości technicznej, przypuszczam, że żaden operator nie jest w stanie jej zapewnić, jeżeli wiązałoby sie to z problemami we wpisach dns i odpowiedzialnymi za rekord A, który musi wskazywać na jedno miejsce
NetArt: nie ma w ogóle, jest to kwestia podstawowych zasad funkcjonowania dnsów

nie znam sie na tym ale maja kiedys domene na swoim serwerze bez problemu zrobiłem sub domene która przekierowałem do kuzyna i on ją miał na swoim serwerze...

ja nie wiem moze oni mnie źle rozumieją, ja nieche wziac sub domeny ze sobą tylko przekierwoać to... co mam im powiedzięc

zwiastun
06-10-2008, 13:37
Oni Cię rozumieją dobrze, a Tobie się zdaje, że udało Ci się kiedyś niemożliwe. Subdomeny można tworzyć w domenie.

marco
06-10-2008, 14:57
Tworzysz subdomenę i jedyne co możesz zrobić to dać automatyczne przekierowanie na inny adres. Nie możesz umieścić subdomeny na innym serwerze.

stasio
06-10-2008, 16:21
to juz wogóle nic nie kapuje ... ale fajnie być człowiekiem który zrobić cos co nie udało sie nikomu ;) coś ostro na************************yłem

hesar
07-10-2008, 08:37
ale dlaczego nie mozna umiescic subdomeny na innym serwerze???????
co wy chrzanicie??
zapisujesz w dnsie subdomene i rpzywiazujesz do niej zewnetrzny adres ip hosta na ktorym stoi serwer www obslugujacy vhosty i to ma dzialac
subdomena na serwerze 1.2.3.4
vhost na serwerze 0.9.8.7
wpis:
subdomena.domena.pl. IN A 0.9.8.7

?????
czemu mialoby to nie dzialac - czyz nie tak dziala system dns?
przeciez domena joomla.pl jest subdomena domeny .pl i jakos stoi na innym serwie niz dns dla .pl

stasio: mysle ze oni cie po prostu nie zrozumieli - pewnie mysla ze chcesz zarzadzac subdomena z innego dns - a tego sie nie da zrobic (tzn da sie zalozyc subdomene do subdomeny - ale nie bezposrednio domena)


no chyba ze ja czzs nie rozumiem w waszych wypowiedziach :)

edit: hmm - przeczytalem jeszcze raz te posty powyzej i chyba sprawa wynika z niezrozumienia przez netart problemu - z ich wypoweidzi wynika ze sadza ze chcesz zrobic to co napisalem najnizej - mimo wszytsko zostawie mojego posta poniewaz moze komus sie przyda podstawowa wiedza na temat dns

stasio
07-10-2008, 12:39
no włąsnie wkońcuu któs za czaił o co chodzi chyba :) jak możesz podpowiedz mi jak mam im to napisac żeby mnie zrozumieli...

DannyM
07-10-2008, 16:09
Najprosciej stworzc w panelu subdomene i poprosic o emailem administratora o przekierowanie jej na taki i taki serwer.

hesar
07-10-2008, 18:13
nawet prosciej
tworzysz subdomene na jednym serwerze i konfigurujesz rekord A w dnsie (przynajmniej na moim hostingu jest taka mozliwosc)
na drugim hostingu konfigurujesz subdomene jak domene i juz powinno dzialac (znaczy po kilku minutach po rozpropagowaniu dns'a :) )

DannyM
08-10-2008, 09:43
moim zdaniem jesli dla stasio bylo problemme to zrozumiec niech napisze do admina on to ustawi. Pamietajmy, ze kazdy panel jest inny i nie wszysko mozna zrobic

crazyluki
08-10-2008, 12:27
tylko że generalnie właśnie admini go olali i powiedzieli że się nie da... ;)

DannyM
08-10-2008, 12:32
z jego wypowiedzi nie admini tylko obsluga na chat'cie :)

crazyluki
08-10-2008, 12:34
w sumie - racja:)
na Leaseweb można sobie zadzwonić do administratorów;) ja bym polecał takie właśnie rozwiązanie:)

hesar
08-10-2008, 12:44
hmmm - byc moze stasio zechce sie nauczyc i poczytac o dns i wtedy takie info mu sie przyda :)
zreszta niech sam zainteresowany sie wypowie

robertone
13-10-2008, 14:07
Netart jest taką firmą, której pracownikom sie za bardzo nic nie chce robić i o wszystko się trzeba prosić po kilka razy, dlatego moje domeny przeniosłem do konkurencji i jak coś trzeba jeden email lub telefon i za pare chwil sprawa jest załatwiona.
A co do przekierowań subdomeny to tak jak mówi "hesar" da sie, najlepiej mieć hosting w takiej firmie która w panelu daministracyjnym umożliwia wydelegowanie subdomeny i ustawienie jej dnsów.

DannyM
13-10-2008, 14:14
no fakt, ze netArt ostatnio spadl i w moich oczach ale tragedii nie ma tylko trzeba wiedziac o co pytac i jak :)

keran
12-11-2008, 19:06
Najlepiej wysłac e-maila do adminów i jeszcze pogonić ich telefonicznie. U mnie to jak narazie dobrze skutkuje :) pozdrawiam