PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z fireboard 1.0.5 RC1



tigermusic
06-10-2008, 13:42
Działam pod Joomla 1.5.7 w trybie legacy. Wrzuciłem Fireboard 1.0.5 RC1 i mam problem tego typu. Przy każdej próbie napisania posta, założenia tematu wyświetla się najpierw informacja, że zostało utworzone pomyślnie po czym przeładowuje się aby wrócić do tematu i pokazuje się taki oto komunikat (chodzi o błąd 406):



Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource /forum.html could not be found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Najprawdopodobniej chodzi o plik htaccess ale konkretnie nie wiem gdzie szukać błędu w tym pliku :/

Ok. Z tego co się udało mi ustalić to kwestia mojego serwera, który blokuje mnie poprzez mod_security

dokładnie taka reguła:
Access denied with code 406 (phase 2). Pattern match "(?:\b(?:(?:n(?:et(?:\b\W+?\blocalgroup|\.exe)|(?:m ap|c) \.exe)|t(?:racer(?:oute|t)|elnet\.exe|clsh8?|ftp)| (?:w(?:guest|sh)|rcmd|ftp)\.exe|echo\b\W*?\by+)\b| c(?:md(?: (?:32)?\.exe\b|\b\W*?\/c)|d(?:\b\W*?[\\/]|\W*?\.\.)|hmod.{0,40}?\+.{0,3}x))|[\;\|\`]\W*? ..." at ARGS_NAMES:amp;id. [file "/usr/local/apache/conf/modsec2.user.conf"] [line "156"] [id "950006"] [msg "System Command Injection. Matched signature <;id>"] [severity "CRITICAL"]

Jak mogę ją ominąć?

tigermusic
08-10-2008, 09:52
Możliwe, że powodem jest pojawienie się # w adresie podczas automatycznego przejścia do tematu po napisaniu postu. Można to jakoś obejść lub zmienić?