PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją i katalogiem zmiany sesji



redro
07-10-2008, 17:53
Witam

Zainstalowałem dzisiaj Joomla 1.0.15, niestety panel admina traci sesję jak tylko próbuje coś w nim zrobić od razu mnie wylogowuje i pokazuje napis "invalid session". Co zrobiłem? Standardowo zainstalowałem skrypt ustawiłem w php.ini: session.save_path = /tmp i stworzyłem w katalogu gdzie jest zainstalowana joomla katalog tmp któremu nadałem chmod 777. Loguję się jako admin do panelu administrator, udaj się ale gdy cokolwiek próbuję zrobić sesja wygasa i pokazuje się napis że jest nieprawidłowa. Przeszukuję od kilku godzin google w poszukiwaniu rozwiązania, którego nie mogę znaleźć ani tutaj ani na innych forach.

Oto inne wartości z php.ini
session.save_handler = files
session.use_cookies = 1
session.name = PHPSESSID
session.auto_start = 0
session.cookie_lifetime = 1
session.cookie_path = /
session.cookie_domain =
session.cookie_httponly =
session.serialize_handler = php
session.gc_probability = 1
session.gc_divisor = 100
session.gc_maxlifetime = 1440
session.bug_compat_42 = 1
session.bug_compat_warn = 1
session.referer_check =
session.entropy_length = 0
session.entropy_file =
session.cache_limiter = nocache
session.cache_expire = 180
session.use_trans_sid = 0
session.hash_function = 0
session.hash_bits_per_character = 4

Proszę o pomoc.

crazyluki
07-10-2008, 19:30
jaki serwer ?

redro
07-10-2008, 21:08
Posiadam hosting w Cal.pl i ich serwer Ace 2GB. Pisałem do nich, ale powiedzieli że nawet jeśli opcja dotycząca ścieżki do katalogu zmiany sesji jest niezapisywalna to także wszystko powinno śmigać, ale nie śmiga.

www.ospwlodawa.pl (http://www.ospwlodawa.pl) to moja strona i na niej Joomla, próbowałem także z Mambo ale skutek ten sam czyli obie dystrybucje dobre z tym że nie działa albo źle przypisałem katalog choć uprawnienia katalogu tmp oraz jego istnienie w katalogu głównym skryptu potwierdzam.

Ewentualnie mogę Panu podać dane do serwa na prv. Rozmawiałem z człowiekiem który mi administruje inną stronę www.flamis.pl i także zdziwiony problemem jako że do tej pory chociaż testował Joomlę wielokrotnie nie miał takich problemów.

redro
07-10-2008, 21:55
PRZEPRASZAM ZA ZAMIESZANIE - problem okazał się rozwiązany korzystając z IE przepuścił wszytko. Widać na Mozilli jakieś ciastka trzeba poustawiać albo wyczyścić cache. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Waldek