PDA

Zobacz pełną wersję : Pozyje Menu w 1.08



fanti
14-05-2006, 23:38
Czyw Joomla! 1.0.8 zlikwidowano : odsyłacz do URL ?
czy za tą pozycję odpowiada jakiś moduł dodatek ?
Jak zrobić element menu jako odnośnik do innej strony ?

Rybik
14-05-2006, 23:58
niczego nie likwidowano, cała wersja 1.0.x ma taki sam uklad jest normalnie w menu przy dodawaniu linkow pozycja odsylacz url albo link do komponentu wrapper i od czasow mambo 4.5.1 (wczesniejszego nie pamietam) chyba nic w tej kwestii sie nie zmienilo

fanti
15-05-2006, 12:04
Czyli mam problem.
Instalacja przebiegła poprawnie. jommla 1.0.8 Pl (stąd)


Informacje o systemie PHP działa na:: Linux server 2.6.16.5-na-1.1 #3 SMP Fri Apr 14 14:39:21 CEST 2006 i686 Wersja MySQL:: 4.1.13a-log Wersja PHP:: 4.3.11 Serwer WWW:: Apache/2 Interfejs serwera PHP:: cgi-fcgi Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.3 Istotne ustawienia PHP:: Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wyłączone) Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak Display Errors (Pokaż błędy):: ON (włączone) Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (włączone) File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (włączone) Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (włączone) Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: ON (włączone) Output Buffering :: OFF (wyłączone) Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp Session auto start [Automatyczny start sesji]:: 0 Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak Wyłączone funkcje:: Brak Edytor WYSIWYG:: Bez edytora WYSIWYG

[B]PHP Version 4.3.11


System Linux server 2.4 i686 Build Date May 9 2006 17:59:40 Configure Command no value Server API CGI/FastCGI Virtual Directory Support disabled Configuration File (php.ini) Path /etc/php/php.ini PHP API 20020918 PHP Extension 20020429 Zend Extension 20021010 Debug Build no Thread Safety disabled Registered PHP Streams php, http, ftp, https, ftps, compress.bzip2, compress.zlib

http://www.profil.nazwa.pl/joomla

A nie mogę dodac w menu odnośników do URL ani Wrappera

Instalka na nowo ? Czy jeszcze szukać w jakichś ustawieniach?

stone
15-05-2006, 12:29
A na czym polega problem z dodawanie? Czy masz jakiś komunikat?

fanti
15-05-2006, 12:32
Brak pozycji nie ma jej w ogóle w odnośnikach do menu

stone
15-05-2006, 12:45
Możesz zrobić screen jak to wygląda.

Rybik
15-05-2006, 15:21
oo dziwne bo na nazwa.pl standardowo dają php 5, ale register_globals powinieneś wyłączyć

fanti
15-05-2006, 15:55
Już miałem dać screena, ale znalazłem rozwiązanie:

Jak kopiowałem instalkę Joomla! do katalogu na FTP, nie zostały skopiowane wszystkie katalogi z katalogu administrator/components/co_menus/..
I zauważyłem, że brakuje ich trochę. Połaczenie z FTP się rwało i pewnie dlatego nie zauważyłem, że nie wszystko się skopiowało.
Przepraszam wszystkich za ten alarm jaki podniosłem .

Ale, to znaczy, że nawet jeśli instalacja nie pokaże rzadnych błędów - to jeszcze nie znaczy, że jest wszystko ok. Joomla! nie sprawdza czy cała paczka jest w katalogu do instalacji. Może taki test byłby wskazany?

Rozwiązaniem jest po części component joomlaXplorer - pozwala na rozpakowanie instalki w katalogu na serwerze - i trwa to kilkadziesiąt sekund, ale trzeba mieć joomla zaintalowaną w innym katalogu.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie problemem.

PS. Czy powinienem włączyć na serwerze PHP ver.5 ? To mogę zmienić w panelu administracyjnym Konta na serwerze.

Rybik
15-05-2006, 20:17
nie wlaczaj, dopiero Joomla 1.5 bedzie dobrze na nim pracowac a teraz to kupa problemow jest, wylacz tylko register_globals w pliku htaccess (na serw. pomocy jest opis)

Rybik
15-05-2006, 20:28
co do testu na obecnosc wszystkich plikow to robota jest potrojnie upierdliwa: a) kazda podwersja moze miec inna ilosc plikow b)trzebaby wpisac tyle ifów ile jest plików c) trzeba porównac wielkości plików (znac ich rozmiar)
szczerze to nie wiem jak sobie poradzic z porownywaniem plikow zdalnych i lokalnych tym bardziej ze widows inaczej rozmiary liczy, wpisywanie ifa na kazdy plik to onanizm informatyczny ;) - jedyne o co warto sie pokusic to o rekursywne sprawdzenie katalogu Joomla czy nie ma plikow o zerowej dlugosci, poniewaz zerwany transfer ftp potrafi takie zostawic co bardzo myli, nie raz sie przejechalem z 5 krotnym uploadem bez nadpisywania jak mi zera pozostawial.

Rozwiazaniem najlepszym byłoby zrobienie prostego skryptu rozpakowujacego paczke na serwerze o co juz pare osob pytalo...

fanti
15-05-2006, 21:29
Czyli najprościej dla kogoś kto nie wie jak utworzyć skrypt:

1. utworzyć katalog na ftpie
2. skopiować joomle
3. plik bazy danych
4. instalacja
5. instalacja joomlaXplorer
6. skopiować zipa z joomla do głównego katalogu (można użyć już powyższego komponentu)
7. rozpakować joomle z zipa już na serwerze (używając joomlaXplorer
8. skasować cały katalog z pierwszą joomlą
9. instalacja rozpakowanej joomli.
Wydaje mi się., że jest to najszybsza metoda na pożądną instalację
bez zgubionych plików czy katalogów, jak miałem wyżej.
A brak jakiegoś pliku lub katalogu może wyjść dopiero po dłuższym czasie.
Acha można jeszcze spróbować sprawdzić funkcją synchronizacji w programie klienta FTP zgodność katalogu lokalnego i zdalnego , ale zajmuje to chyba conajmniej godzinę.
Pozdrawiam



8.

Rybik
15-05-2006, 21:36
no wlasnie liczylem na to ze ktos zlituje sie nad mopim lenistwem i napisze tu te 3-5 linijek :) bo instalowac joomla tylko po to zeby instalowac joomla to lekka paranoja

fanti
15-05-2006, 21:51
Dzięki za uznanie:eek:

Ale na poważnie, jak instalujesz kilka serwisów na jednym ftp
to jest to dość sensowne.

A co do register globals
ten plik ( prawami dostępu ? dla Apacha) htaccess.txt
znajduje się w katalogu głównym na moim FTP
czy jest on w każdym katalogo z joomla! oddzielnie ?
Bo w głównym nie mam nic.
a każdy podkatalog z joomla! ma swój htaccess.txt?
===
No i jeszcze raz się zlituję
Tak każda instalacja joomla! ma w swoim głównym katalogu htaccess:D
I jeszcze zmiana w jednym katalogu nie wpływa na inny!

Rybik
15-05-2006, 22:05
htaccess.txt czyli nieaktywna wersja .htaccess (uwaga, ukryty) jest dostarczany z kazda instalka Joomla w katalogu glownym, po przestawieniu na .htaccess dziala na swoj katalog i wszystkie podrzedne

jezeli go gdzies nie masz to albo usunales albo nie widzisz bo ukryty (ftp show hidden files)

Rybik
16-05-2006, 02:26
bueehehehe udalo mi stworzyc "Punkfish Installer'a" do szybkiego rozzipowywania J! na serwerze :D jupi jupi, moj pierwszy skrypt ... i nawet nie tak do końca zerżnięty :P dopieszcze kosmetyke i puszcze w swiat