PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją w joomla 1.0.15... zmiany w kodzie



pegazeq
08-10-2008, 17:49
Witam!
Mam problem z instalacją Joomla! 1.0.15 Stable. Zmieniłam atrybuty, a mimo wszystko nadal pojawia mi się taki widok (Mam nadzieję, że poprawnie załączyłam screeny).

Administrator serwera napisał, że wersja joomli jest wyższa od php 4 i że powinnam usunąć sprawdzanie wersji w kodzie. Nie mam pojęcia gdzie tego szukać i jak powinnam to zrobić. Co więcej nie mam pojęcia czy jest to możliwe. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam! Martyna.

zwiastun
08-10-2008, 18:25
Mogłabyś jeszcze czytać, co pisze w objaśnieniach, a pisze po polsku.
Objaśnione jest również w instrukcji instalacji, co należy zrobić, jeśli katalog tmp/jest niezapisywalny.

Nie rozumiem, co napisał Ci administrator, bo pewno niezbyt dokładnie to przepisałaś, w każdym bądź razie ani nie ma prostych możliwości, ani tym bardziej nie ma potrzeby "wyłączania" testu wersji php, na którym joomla jest instalowany.

pegazeq
08-10-2008, 18:31
Hm..
Administrator serwera napisał:
"Co do wersji php:

Wersja jest duzo wyzsza niz 4.1,
tylko ze jest ukryta i pewnie ten blad powoduje ze tak sie wyswietla. Nalezy w kodzie joomla usunac sprawdzanie wersji, zainstalowac i wtedy wlaczyc."

Kiedy zmieniam atrybuty, po wciśnięciu "spróbuj ponownie" podczas instalacji mam stan, który przesłałam na skreenie. Nie moja wina, że nic nie moge zmienic i dlatego pytam, co w takiej sytuacji mogę zrobić. Z czymś takim się jeszcze nie spotkałam, żeby wyświetlało mi komunikat ze skreenu nr 1.
Pozdrawiam!

zwiastun
08-10-2008, 18:37
Ale my nie będziemy 100 razy powtarzać instrukcji instalacji! Pisze jak byk, co się ma prawo podczas instalacji wyświetlać na czerwono, co można zignorować, co musi być zapewnione.
Załóż katalog /tmp jeśli nie masz dostępu do katalogu na serwerze, a plik configuration.php prześlesz za pomocą FTP!

pegazeq
08-10-2008, 18:55
Ale my nie będziemy 100 razy powtarzać instrukcji instalacji! Pisze jak byk, co się ma prawo podczas instalacji wyświetlać na czerwono, co można zignorować, co musi być zapewnione.
Załóż katalog /tmp jeśli nie masz dostępu do katalogu na serwerze, a plik configuration.php prześlesz za pomocą FTP!

Zmieniłam!!!!
Użyłam w tym celu total commandera!
Nie ma żadnego efektu... kiedy wchodzę na serwer to mam dobrze ustawione chmody wedle instrukcji! Mam też założony /temp.
Zatem nie wiem co jest źle.
I dlatego pytam co mogę zrobić, żeby sie to zmieniło!
Jak również gdzie mam w joomla zmienić w kodzie, to co mi pisał administrator.

crazyluki
08-10-2008, 19:11
zwiastun napisał Ci wyrażnie - folder /tmp - nie /temp/

pegazeq
08-10-2008, 19:59
zwiastun napisał Ci wyrażnie - folder /tmp - nie /temp/
Utworzyłam /tmp ale zrobiłam literówkę pisząc odpowiedź, bo się spieszyłam. Widzę jednak, że nie uzyskam od Was pomocy. Bardzo mi przykro. Widocznie muszę zmienić cmsa. Dla początkujących nie ma miejsca na forum. Już nie można pytać o pomoc. /tmp tu nic nie pomógł... :(
Dziękuję za "życzliwość"!

zwiastun
08-10-2008, 20:10
Przykro mi to pisać, bo do płci odmiennej, ale:
Jakiej, u licha, oczekujesz pomocy? Czego nie wiesz? Co Ci ma być jeszcze napisane?
Jeśli pan administrator wie lepiej, co trzeba zrobić, to się zwróć do niego o pomoc.
Sprawdzanie, jaka jest wersja PHP na serwerze służy tylko poinformowaniu Cię, czy masz odpowiednią.
Forum jest dla ludzi, którzy chcą i umieją z niego korzystać. A zanim zaczniesz od innych żądać "życzliwości", zażądaj od siebie poszanowania dla innych. I możesz nawet stanąć na głowie, ale nie oczekuj, że ktoś Ci tutaj będzie po raz setny wyjaśniał, co to jest bezpieczny tryb i jak sobie z nim radzić. Przy takim podejściu, to na Twoim miejscu nie tylko zmieniłbym cms-a, ale i zainteresowania.
Proszę sobie uzmysłowić, że zarówno ja, jak i wielu innych przychodzi na forum pomagać innym, a nie tracić czas na czytanie i powtarzanie tego, co napisano razy wiele!

pegazeq
08-10-2008, 20:26
Zrobiłam tak, jak pisaliście. Nadal nie działa. Od zawsze wychodzę z założenia, że każdy człowiek - tym bardziej laik - ma prawo uczyć się (w tym wypadku poznawać) czegoś nowego. Nie jestem informatykiem. Nie czytam w Waszych myślach. To, co dla Was jest oczywiste ode mnie - humanisty - wymaga pewnego wysiłku. Jestem samoukiem jeśli chodzi o wiedzę informatyczną i z większością rzeczy sobie radzę. Cmsa nie znam. Nie lubię pisać na forum, robię to bardzo niechętnie. Czytałam instrukcję instalacji. I mimo utworzenia /tmp nie działało. Dlatego zapytałam o to, co pisał do mnie admin serwera.
Pozdrawiam!

zwiastun
08-10-2008, 20:34
Wybacz, ale: czytaćteż trzeba umieć:
Proszę Cię bardzo - z artykułu o wymaganiach Joomla:
Wyłączony tryb bezpieczny

Obsługa Joomla! wymaga PHP z wyłączonym trybem bezpiecznym [safe_mode=OFF].
Tryb bezpieczny [safe_mode=ON] ogranicza wykonywanie skryptów PHP, co jest uciążliwe dla administratorów Joomla! szczególnie w okresie tworzenia zrębów witryny. Niemożliwe jest bowiem instalowanie rozszerzeń - komponentów, modułów, botów, szablonów (dokładniej - utworzenie katalogów niezbędnych do zainstalowania nowego składnika).
W skonfigurowanym Joomla! włączony tryb bezpieczny również stwarza spore kłopoty przy wczytywaniu plików (np. do Biblioteki mediów czy przez komponent obsługujący plikownię).
Na serwerach z włączonym trybem bezpiecznym najlepiej nie instalować Joomla!, bo szanse na przekonanie administratora, by tę opcję wyłączył, są raczej niewielkie.
Jeśli już musimy korzystać z takiego serwera, warto poszukać w zasobach Joomla! specjalnej łatki eliminującej problemy włączonego safe_mode
Warto wiedzieć, że w PHP 6.0 safe_mode zostanie zlikwidowanym, bowiem wbrew przeznaczeniu jego walory dla bezpieczeństwa są niewielkie.

Czy to jest napisane po łacinie, po grecku, po angielsku, po chińsku? Jak jeszcze można napisać normalnemu w miarę inteligentnemu człowiekowi, żeby zrozumiał!

Na forum są dziesiątki postów na ten temat!
Na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) i www.demo.joomla.pl (http://www.demo.joomla.pl) dodatkowe wyjaśnienia w Pytaniach i odpowiedziach!

Co rusz znajduje się kolejna osoba, która nie zrobi co do niej należy, a pretensje ma do osób na forum!

crazyluki
08-10-2008, 20:44
http://forum.joomla.pl/search.php?searchid=601368

pegazeq
08-10-2008, 20:58
Hm. Może i racja. Po łacinie, czy też winnych językach, to jeszcze bym zrozumiała. Wtedy człowiek myśli nad tym co czyta :)
Poproszę jutro żeby zmienili na safe_mode=OFF
Jednak za dużo godzin w pracy źle wpływa na moje rozumowanie... za szybko czytam i dopiero teraz załapałam, ze bez wyłączonego "safe'a" nie ma szans nic zrobić. Dzięki za cierpliwość. Jeśli mimo tego mi nie zadziała... i nie znajdę wskazówki na forum (a jest to możliwe w moim wydaniu) to będę Was niepokoić. Przepraszam za nerwy i złośliwość w słowie pisanym, ale to oznaka, że jestem już wykończona.
Pozdrawiam! Dobranoc!