PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z akocommnet w joomla PE!



maniek
15-05-2006, 00:40
Warning: botakocomment(/srv/www/htdocs/web12/html/eradia/components/com_akocomment/packs//settings.php): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /srv/www/htdocs/web12/html/eradia/mambots/content/akocommentbot.php on line 79

taki otóż błąd wyskakuje przy opulikowaniu w PA dodatku/bota akocomment. Błąd ten jest wyświetlany podczas prob wyswietlania artykulow objetych funkcja komentowania. Jesli normalnie przegladamy strone/cały portal to nie ma zadnego problemu. Dosłownie nie wiem co mam począć...
Komponent ten był juz zainstalowany w joomla PE! ale przez pomyłkę go odinstalowałem i widocznie źle się odinstalował i właśnie teraz podczas nowej instalacji mam ten problem... tylko gdy opublikuje bota "wyskakuje" mi powyzszy blad. Sprawdzałem to w configu komponentu. Ustawiałem opcje "dla konkretnego artykulu" i gdy dodamy "{moscomment}" to problem znowu wraca. Prosze o pomoc. Moze zle odinstalowalem poprzednia wersje i trzeba usunac zbedne tabele z bazy mysql? dzieki

kolejny problem mam z dodawaniem wpisow do ksiegi gosci w komponencie "akobook" (cos mam mega problem z tymi ako-komponentami). Podczas wybierania myszka/klikania myszka w "dodaj wpis" przekierowuje mnie na glowna strone komponentu.

stone
15-05-2006, 12:27
Odnośnie akocomment, a ten plik którego dotyczy bład znajduje sie na serwerze?

maniek
15-05-2006, 13:08
poprawilem jzu ten blad tj naprawdilem. Ale znowu natknelem sie na cos takiego :

komentarze mozna dodawac do artykulow. tj jets juz widoczna "ta konsoletka" do dodawania komentarzy pod artykulami, lecz jak dodamy dany komentarz to :
1. wyskakuje okienko javascript ze komantarz zostal dodany - fajnie ;-)
2. Przekierowuje mnie na strone : "/index.php?option=com_content&task=view&id=&Itemid=", na której widze taki o komunikat : " Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny."

pomyslalem sobie, sprawdze czy komentarz sie dodal, wchodze na strone z artykulem ale komentarzy nie ma ;P. Sprawdzalem rowniez w PA (lista komentarzy) czy komentarze sie dodaja i... sie dodaja... ale :

1. nazw autorow nie wyswietla (jest puste pole)
2. w kolumnie komentarz tez jest putse pole
3. data prawidlowo sie dodaje
4. w kolumnie artkul zawsze jest podana wartosc "0" (czyli nr artykulu jest niby 0:P)
5. oraz jest ikonka, ze artykul jest opublikowany ;p

co mam zrtobic ;p

stone
17-05-2006, 07:51
Ostantio testowałem ten komponent na jednej stronie i też coś mi nie działał, inestety nie miałem czasu się temu przyjglądnąć. Zobacz jeszcze JoomlaComment ze strony www.extensions.joomla.org wydaje się on być całkiem atrakcyjny. Tumaczenie możesz znaleśc u nas na translatorze.