PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D60



dkint
08-10-2008, 18:15
Witam

Zaraz pewnie napiszecie, że nie na temat itp, ale chyba po to jest ten dział off-topic - przechodzę do rzeczy, - dziedzina fotografia - poza tym, że zdjęć w swoim życiu już trochę zrobiłem ale na sprzęcie nazwijmy go "ćwierć profesjonalnym" po prostu się znam mało - dążę do tego, że mojego wysłużonego kodaka z650 chcę zamienić np. na nikona d60 i tu się nasuwa pierwsze pytanie - to dobry wybór ? sprawa nr.2 - obecny sprzęt (kodak w/w) ma zoom optyczny 10 x przy 6 milionach pikseli nikon, którym jestem zainteresowany ma z tego co pamiętam ma 3x optyczny a pikseli zdaje się 10 milionów ... duży zoom to same zalety więc mam obawy, że te 3 x to może trochę za mało - chyba, że czegoś nie rozumiem - tak jak wyżej pisałem o sprzęcie, obiektywach itp wiem mało a mam nadzieję, że duża część z was wie więcej i mnie oświeci w tej materii ...

pozdrawiam
Krzysiek

stasio
08-10-2008, 18:40
nikon d60 jest lustrzanką wiec jego zoom zależny jest od obiektywu nie zapewne nie liczy się go w X co w mm
wielkość matrycy nie jest tyle ważna co rozmiar i jakość
nikon d60 jest fajny...

dkint
08-10-2008, 18:46
Witam

No widzisz ja cały czas myślałem, że to cyfrowa lustrzanka, dzięki więc za podpowiedz, powiedz mi jeszcze czy autofocus tam jest manualny czy automatyczny jak w praktycznie większości cyfrówkach ...

pozdrawiam
Krzysiek

stasio
08-10-2008, 18:54
to jest lustrzanką cyfrowa dobrze myślisz , nawet bardzo dobrze... focus jest automatyczny bo jest autofocusem co prawda nie jest zaawansowany jak np w sony a900 gdzie jest 24 pola krzyżowe i 44 pomocnicze :)
jak byś chciał kasę zaoszczędzić pomysł o sony a350 fajnie przejście dla kompaktowców i lustrzanowców... oszczędność polega na tym ze nikon włada ta samoą elektronikę co sony tylko nieco później (kupuje od sony) zakłądaja swoje szkła daja swoje menu a za logo doliczja 1500zł :)

dkint
08-10-2008, 19:56
Witam

Mam więc ostatnie pytanie nt. tego aparatu wrócę do tego zoomu (zbliżenia), ustawiany jest ręcznie ? czy tak jak w klasycznych cyfrówkach (przycisk W i T) ? ...

pozdrawiam
Krzysiek

stasio
08-10-2008, 20:30
ręcznie... tylko sie nie zawiedź tym ze ze lustrzanka bedzie nieco gorzej reagowała na ilosc swiatła w kompakty wkładają jasnosci 2f 2.5f a jesli kupisz nikona z kit-owym obietkywem bedziesz miał w standardzie 3.5f a przy zomie 5.6f wiec przyjdzie czas na inwestycje w f2 lyb 1.4 za 1500zł