PDA

Zobacz pełną wersję : galeria okładek



llark
08-10-2008, 19:27
Witam,
to moje pierwsze kroki. Szukam składnika, który pozwoli mi zrobić na stronie głównej bardzo prostą galerię: 5x5 obrazków okładek książek (bez żadnych opisów, komentarzy, itp.). Po kliknięciu wybranej okładki przechodzimy na stronę z opisem książki, recenzją.
Może da się zrobić tak, aby te obrazki zmieniały się wraz z dodawaniem kolejnych pozycji/artykułów (ostatnio dodane). Szukam, szukam, i nie mogę znaleźć czegoś tak prostego. Podpowiecie czego użyć?

zwiastun
08-10-2008, 20:14
Bo nie szukasz prostej rzeczy tylko skomplikowanego komponentu!

llark
08-10-2008, 20:39
Najciemniej pod latarnią, ale pisałem, że to pierwsze kroki. Czy mogę dać na pierwszą stronę tylko zdjęcia z artykułów, które będą tak podlinkowane, że po ich kliknięciu otworzy się artykuł? I czy można te zdjęcia (okładki) fajnie i prosto ustawić na tej pierwszej stronie w układzie np. 5x5 (5 kolumn, 5 wierszy) bez zbędnych opisów ?

dkint
08-10-2008, 20:52
Witam

Może nie dokładnie to czego szukasz ale ciekawe komercyjne rozwiązanie do prezentacji np. okładek - masz tutaj - http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,1985/Itemid,35/ ...

pozdrawiam
Krzysiek

crazyluki
08-10-2008, 21:12
G! a nie okładki!

tutaj chodzi po prostu o prezentacje jakiegoś typu produktu (książki), wraz z modułem który wyświetla je na innych podstronach :)

jeśli tak to polecam Ci SOBI2 oraz adsmanagera :)

llark
08-10-2008, 21:34
Dzięki za podpowiedzi. Ale z SOBI robi to się chyba bardzo skomplikowane, a mi chodzi o coś prostszego. Mogę podlinkować samo zdjęcie do strony z całym artykułem, tylko czy mogę ustawić te zdjęcia na stronie głównej w prosty układ np. 5x5? Czy mogę to zrobić w samej joomli, muszę mieć taki template czy też jakiś składnik?

crazyluki
08-10-2008, 21:36
możesz na stronie głównej zrobić po prostu artykuł, w którym dasz sobie tyle zdjęć linków ile tylko chcesz:)

to jest najprostsze rozwiązanie, ale wymaga od Ciebie dużej determinacji by to uaktualniać:)

zwiastun
08-10-2008, 21:38
Zrób sobie 5 kolumnowy przegląd artykułów (blog), w części wstępnej wstawiaj tylko obrazek i tytuł (niestety, bez tego raczej się nie obejdzie), obrazek rób linkiem do artykułu. Tytuł - jak chcesz też możesz zmienić w odnośnik.

llark
12-10-2008, 23:20
Dzięki za rady. Kolejny problem. Czy już w trakcie pisania artykułu można zdjęcie z czołówki artykułu podlinkować do tego artykułu? Tzn. czy można podejrzeć adres artykułu, zanim on zostanie opublikowany? Na razie muszę opublikować artykuł (zdjęcie na frontpage), zostawić read more widoczne, skopiować adres, wrócić w edycję i dopiero podlinkować zdjęcie pod ten adres. Później znów w ustawienia i ukryć read more. Bardzo to upierdliwe, można prościej?

zwiastun
12-10-2008, 23:47
Cudu, cudu! I owszem, Joomla to cudo, ale żeby aż tak!!!